kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By merkür2

Konu: Vergi Mükellefiyeti Hk.

Vergi Mükellefiyeti Hk.

arkadaşlar merhaba;
    kendim özel bir şirkette çalışıyorum. müsait günlerimde eğitim danışmanlıkj hizmeti vermeyi düşünüyorum. ve vergi mükellefiyeti açtırmayı düşünüyorum. Bunun için bir muhasebeciyle konuştum aylık 150 TL para istiyor. Benimde heray iş yapacağım belirsiz. bu maliyeti kısma adına araştırma yapınca bazıları muhasebesini knedileir takip ediyormuş. Acaba muhasebe bilgisi olmayan ara ara iş yapan birisi verigi mükellefiyetini yerine geitrebilirmi. . Muhasebeci onayı beyannamelerde şartmıdır. İşlemler için yararlanabileceğimiz dokuman varmıdır. Sizin öneriniz needir

Gercek kisi mukellefiyet actirmaniz veya sirket kurmaniz halinde bir sm veya smmm ile anlasmaniz gerekir beyannamelerinizi hazirlayip onaylamak icin bu gereklidir
    Ayrica 150 tl smmmnin aldigi sorumluluklar verdigi hizmetler karsisinda cok buyuk bir rakam degildir bir depo benzin bile doldurmaz
    Hem kanuni bir sorumluluk hemde madden zarara ugramamaniz adina sm veya smmm ile anlasmalisiniz

dediğiniz doğru ama bazı aylarda iş yapamama riski dolayıyla ekside gitmeme adına maliyetleri nasıl azaltabilirim derdinden dolayı böyle bir düşünce içindeyim.

Kanuni zorunluluk bulunmakta hesabinizi aylik 150 tl muhasebe olacak sekilde yapin sizin is yapmadigniz donemdede beyannameler ve sorumluluklar devam edecek

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    bir beyannamenizde yapacağınız bir hatanın size bin küsür lira ceza ile döneceğini bilerek iyi düşünün.
    smmm-ankara- bunu beğendi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Selamlar
    Maalesef düşünceniz hatalıdır.Müşavirin talep ettiği ücret,işin devamlılığı veya durağanlığı ile orantılı değildir.Siz,işyerini açtığınız anda gün boyu işyeri kapalı bile olsa ücret işler.Çünkü müşavir çalışmaya ve beyannameleri düzenli olarak vermeye devam eder.Dolayısıyla müşavirin veya meslek mensubunun sorumluluğu,iş yapıp yapmamanıza bağlı değildir.Ayrıca iş olmadığı aylarda ücret ödemeyip işin çok olduğu aylarda da ona göre fazla ücret vermelisiniz ki,böyle bir çalışma sistemi de yoktur. Nasıl ki (bağkurlu olacağınızı düşünerek) devlete,bu ay faaliyet yapmadım bağkur ödemeyeyim diyemeyeceğinize göre,meslek mensupları içinde aynı şey geçerlidir. Bu anlamda meslek mensubu ücretini maliyetleri kısma yollarından biri olarak dikkate almamanız gerekir.
    Saygılar
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Muhasebe bilgisi olmayan birinin bir dökümana bakarak vergi mükellefiyetini yerine getirmesi mimarlık bilgisi olmayan birinin bir dökümana bakarak bina yapması gibidir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)