kamu işçi maaş

Konu: Geçici Beyanname Düzeltme

Geçici Beyanname Düzeltme

Arkadaşlar geçici vergiyi yanlış yaptım hemen düzeltme yaptım. Yeminlimiz tahakkuk fişlerinin ikisine göre ödeme yapacağımı söledi ama tam bilgi vermedi.
    ikisinde damga 5035 damga ve kgv ödeyeceğim yoksa iki tahakkuk fişinin toplamını mı toplayıp ödeyeceğim bilgi verirseniz sevinirim

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Selamlar
    Her iki tahakkuk fişinde belirtilen vergiler ödenecektir.Ama hangi tahakkukta hangi vergilerin yazdığını belirtirseniz daha sağlıklı bilgi verebiliriz.
    Saygılar
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Nasıl yani Tahsin Bey?Örneğin tahakuk fişimde 3500 tl vergi çıkmış olsun.Sonradan anladım ki bazı gider kalemlerinin yansıtmalarını gelir tablosuna aktarmadım düzeltmede bunları da ekledim ve 2.tahakukda vergim çıkmadı..şimdi 3500 ü ve 2.tahakkukdaki damgayı ikisini de mi ödeyeceğim?

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Yaptığınız düzeltme ödenecek vergiyi azalttığınızdan dolayı, daireden gidip düzelttirmelisiniz. Yeminliniz de varmış düzeltmeden keşke önce danışsaydınız
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı jazirah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani Tahsin Bey?Örneğin tahakuk fişimde 3500 tl vergi çıkmış olsun.Sonradan anladım ki bazı gider kalemlerinin yansıtmalarını gelir tablosuna aktarmadım düzeltmede bunları da ekledim ve 2.tahakukda vergim çıkmadı..şimdi 3500 ü ve 2.tahakkukdaki damgayı ikisini de mi ödeyeceğim?
    Selamlar
    Ana soruyla ilgili sayın gkcn33'e görüş ve yorumumu paylaştım.Bu anlamda kendisi açısından konunun kapandığını düşünüyorum.Sizin sorunuza gelince..Sizdeki sorun biraz daha farklı..Sayın gkcn33'e ek ödeme çıktığı halde sizde ise düzeltme sonucunda ödenecek vergi (dolayısıyla kar) ortadan kaldırılmıştır.Ayşe'nin de dediği gibi, ilk tahakkuktaki ödenecek verginin (0033) daire tarafından düzeltmesi ve iptali yapılmalıdır.Aynı şekilde 2.tahakkukta yine ödenecek vergi çıksaydı fakat bu vergi 1.tahakkuktaki vergiden daha az olsaydı,yine ilk tahakkukun düzeltilmesi (daireden) yapılacaktı.Ayrıca bu işlemlerin incelemeye sebep teşkil ettiğinide unutmamak lazım..
    Saygılar
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

anladım Tahsin Bey cevabınız için çok teşekkür ederim.Çok şükür ki öyle bir yanlışım olmadı fakat yinede olması durumunda en azından ne yapmam gerektiği konusunda bilgi almış oldum.ve tabii bu yanlışın getirdiği sakıncaları da sayenizde öğrenmiş oldum.Çok teşekkür ediyorum zamanınızı ayırıp da cevap verdiğiniz için.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)