meslekte birlik

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By nguroy

Konu: Google Adsense ve Sabit Reklam geliri

Google Adsense ve Sabit Reklam geliri

Merhaba bu sorum gerçekten çok önemli internette birçok bilgi kirliliği bulunmakta kafam karıştı benim lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

1- Forum Sitem var sitemde reklam alıyorum aylık olarak kazanç sağlamaktayım, kazancım 3000 tl ve üzeri düzenli olarak almaktayım.Devletime vergi vermeyi düşündüm ama nasıl olucak bilmiyorum bildiğimiz aynı bu şekilde bir forum sitesi ne yapmam gerekir ?

2- Google adsense kazancı aylık 500 tl bunun vergisini vermem gerekiyor mu ne yapmalıyım ?

3- Vergi dairesine daha önce sorduğumda fatura kesemediğim için bana site reklam ücreti gönderen kişi stopaj olarak kessin gider olarak göstersin böylesi daha uygun demişti. bu bilgi sizce ne kadar doğru

Arkadaşlar lütfen BANNER reklam satışım oluyor ne yapmalıyım bu konuda ne tavsiye edersiniz .

4- Vergi yerine İHH Kimse yok mu Darüşşafaka gibi kurumlara vergimi bağış olarak verebilirmiyim ???

5- aylık 30 tl giderim var başka da yok bana yol gösterirmisiniz ?

ÇÜnkü önemli olan devlet haricinde KUL hakkı birileri vergi öderken kazancından ben ne yaptığımı bilmiyorum doğru olan neyse pnu yapmak istedim

arkadaşlar yok mu cevap verecek bana ? Ayrıca bu aldığım kazancı stopaj olarak kestirebilirmiyim potansiyel bir mükellef değilim.

Hassasiyetiniz için sizi tebrik ederim.
    Vergi dairesinin söylediği şey nasıl olacak gelir elde ettiğiniz yerin Türkiye de mükellefiyeti yok/olduğunu sanmıyorum tabi bunu adsense için söylüyorum. Türkiye de mükellefiyeti bulunan bir firmadan gelir elde etseydiniz dedikleri olur... Ya da mükellefiyet açtırmalısınız...
    Ne dem bakî, ne gam bakî, ya Hû

Alıntı emansur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hassasiyetiniz için sizi tebrik ederim.
    Vergi dairesinin söylediği şey nasıl olacak gelir elde ettiğiniz yerin Türkiye de mükellefiyeti yok/olduğunu sanmıyorum tabi bunu adsense için söylüyorum. Türkiye de mükellefiyeti bulunan bir firmadan gelir elde etseydiniz dedikleri olur... Ya da mükellefiyet açtırmalısınız...
    ssk lı çalışan biriyim potansiyel bir kişiyim gerçek mükellef olamıyorum olamam çünkü işim ne kadar sürecek uzun süreli mi bilemiyorum sitemi komisyon karşığında kiraya veriyorum belirli bir süre diyebilirim bu şekilde hani devletimdende vergi kaçırmak istemiyorum kul hakkına girmek istemiyorum, Reklam veren kişi Türkiyede bir şirket mükellefiyeti bulunmakta stopaj gider pusulası ile işlerimi halledebilirmiyim.

Hocam mesela google adsenseden yılda 6 7 bin tl para kazanıyoruz bunun durumu nedir ? 1 yıl boyunca kazanç toplamı 21.000 tl diye duymuştum son fiyat bilmiyorum eğer bunu geçmezse sıkıntı olmaz mış bilginiz var mı ?

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Arkadaşım bu işler böyle olmuyor. Bir mali müşavirden profosyonel hizmet almalısın. Firma açmalısın ve fatura kesmelisin. Bir yerde çalışman firma açmana engel değil.Burdan alacağın yüzeysel bilgilerle bu iş yürümez.
    hayatımda hiç duymadım vergi yerine bağış yapayım diyeni.
    Konu nguroy tarafından (07.Mart.2014 Saat 11:31 ) değiştirilmiştir.
    prisoner bunu beğendi.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)