kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni
  • 1 Post By sergok
  • 1 Post By ugurcadir

Konu: Vergi Cezasını Mahsup Yoluyla Ödeme

Vergi Cezasını Mahsup Yoluyla Ödeme

Merhaba;

İhracat firması olduğumuzdan vergilerimizi mahsup yoluyla ödüyoruz. GÇB beyannamemizi iptal ettiğimizden GÇB damga vergisi ve aynı tutarda vergi cezası tebliğ oldu. Normalde 30 gün içinde ödendiğinde kesilen cezanın üçte biri indirilir diye biliyorum ama biz bunu mahsup yoluyla ödemek istiyoruz bu durumda ne yapmalı yada nasıl bir yol izlemeliyiz.
    efsane678 bunu beğendi.

Alıntı sergok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

İhracat firması olduğumuzdan vergilerimizi mahsup yoluyla ödüyoruz. GÇB beyannamemizi iptal ettiğimizden GÇB damga vergisi ve aynı tutarda vergi cezası tebliğ oldu. Normalde 30 gün içinde ödendiğinde kesilen cezanın üçte biri indirilir diye biliyorum ama biz bunu mahsup yoluyla ödemek istiyoruz bu durumda ne yapmalı yada nasıl bir yol izlemeliyiz.
    yok mu cevap verecek arkadaş acaba

Sayın sergok, İlgili usulsuzluk cezasıyla ilgili pişmanlıktan yararlanmak istediğinize dahil dilekçe ile başvurduğunuzda cezanın kesinleştiği tarihten itibaren 1 ay içinde ödemeniz gerekmektedir.

Mahsup yoluyla indirimden yararlanabilirmiyiz diye sorarsanız kesin olmamakla birlikte neden yararlanamayasınız? Sonuçta o sizin vergi dairesinden alacağınız. Ama dediğim gibi kesin bilgi değildir. Kesini öğrenmek için vergi dairesine sorunuz cevabınıda burda paylaşınız biz bilmeyenlerde kesin bilgiyi öğrenelim.

Mahsup işlemleri - Vergi dairelerince takip edilen amme alacaklarına- yapıldığı için kesinleymeyen bir borca mahsup talebi yapamazsınız.
    Yazdıklarım Mesleki Tecrübem Olup Doğacak Zararlardan Kişi Kendi Sorumludur. MALİYECİ55

Alıntı Maliyeci55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mahsup işlemleri - Vergi dairelerince takip edilen amme alacaklarına- yapıldığı için kesinleymeyen bir borca mahsup talebi yapamazsınız.
    Kesinleşmeyen borç derken ceza tebliğ oldu kesinleşmiş bir borç olmuyor mu?

Ayrıca başka bir şey sormak istiyorum MTV borçlarını mahsup yapabiliyor muyuz ?

Arkadaşlar bugün vergi dairesine gittim mahsup edebilir miyiz diye sordum edebiliyormuşuz, eğer indirimden de faydalanmak istiyorsanız gitmeden önce indirim talep dilekçesinde götürmeniz gerekiyor. tahakkuk fişi veriyor bu fişle mahsup yapabilirsiniz bende yapacağım ancak dilekçe yazmadığım için ve rakamda küçük olduğu için tam olarak ödeyeceğim.

Alıntı sergok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün vergi dairesine gittim mahsup edebilir miyiz diye sordum edebiliyormuşuz, eğer indirimden de faydalanmak istiyorsanız gitmeden önce indirim talep dilekçesinde götürmeniz gerekiyor. tahakkuk fişi veriyor bu fişle mahsup yapabilirsiniz bende yapacağım ancak dilekçe yazmadığım için ve rakamda küçük olduğu için tam olarak ödeyeceğim.
    Sana dedik pişmanlıktan yararlanma dilekçe ile başvuruyosun sana mahsup veriyorlar. bunu bir ay içinde ödemen gerekiyo diye sen bizi okumuyon ama olmadı buD
    Hesperis bunu beğendi.

Alıntı ugurcadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana dedik pişmanlıktan yararlanma dilekçe ile başvuruyosun sana mahsup veriyorlar. bunu bir ay içinde ödemen gerekiyo diye sen bizi okumuyon ama olmadı buD
    Okumuştum biraz geç gidince aklımdan çıkmış haklısınız.

şaka tabii ama olduğunu öğrenmemiz güzel oldu sağolasın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)