kamu işçi maaş

Konu: ÖTV li Yazarkasa

ÖTV li Yazarkasa

Firmamızsatışlarında üretici olması sebebiyle ötv mükellefiyetinetabidir toplu satışlarda ve perakende satışlarımızda ötvtutarını belirtmek suretiyle faturalarımızı kesiyoruz.
    Firmamızbünyesinde gsm pos kullanmaya başlayacağız gsm pos kullanımıdolayısıyla da akıllı yazarkasa kullanmak durumundayız ancaküretici olmamız sebebiyle ödeme kaydedici cihaz kullanımında ötvoranını belirtmemiz gerekiyor ancak ödeme kaydedici cihazlardaböyle bir programlama yapılamamaktadır.
    Budurumda perakende olarak yapacağımız satışlarda satacağımızmalların faturasını yine kendimize keserek bu faturada ötvoranını belirtip,nihai tüketiciye yapılacak satışlarda ödemekaydedici cihazdan yapacağımız satışlarda ötv belirtmeden ödemekaydedici cihaz fişi kesmemiz mümkün müdür? Değilse öneriniznedir?

Didem Hn,

Kendinize belirttiğiniz usul ilk bakışta dolambaçlı bir yol olarak gözüküyor, izah etmeniz mümkün değil ayrıca şüphe uyandırır.
    Şu olabilir diye düşünüyorum; perakende satışlarınızı fabrika kanalı değilde var ise bayiniz vasıtasıyla yapabilirseniz, satışınızı bayinize yaparsınız faturanızı bayinize ötv li kesersiniz ötv imalatçı tarafından uygulandığından bayiniz perakende fişini ötv göstermeksizin müşterisine keser ödemeyi alır banka kanalıyla firmanıza gönderir başınız ağrımaz bir kızılderili ata sözü vardır - çalıya dolaşacağına etrafından dolaş derler -

Saygılarımla
    hdegirmenci

Önerim basit olacak ama, ödeme kayıt edici cihazınızı ya değiştirin yada proğramlama ile uğraşan birileriyle görüşün..

çalının etrafını dolaşacağım derken kaybettiğiniz zamanı biraz para ile telafi edersiniz

sonuçta para mı, zaman mı?
    Konu selbyerol tarafından (12.Eylül.2014 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.

cevabınız için çok teşekkür ederim. sıkıntımız firmanın bayisinin olmaması. ayrı bir dağıtım firması açmadan olayı nasıl çözebiliriz

Banka ile görüştünüz mü. Ben sanki Gsm pos için yazar kasa zorunlu değil diyebiliyorum. Evet yazarkasa pos zorunlu ama siz üretim işletmesisiniz. Eğer yazarkasa zorunlu ise Yazarkasadan fiş kesmeyin. Bütün satışlarını fatura olarak gerçekleştirin.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Tüm satışlarınıza fatura kesebilirsiniz. Yeni nesil ökc pos özelliği ile k kartı geçirip ft nosunu girerek fiş kesmezsiniz.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)