kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Ödeme Olmayan Ayda Muhtasar

Ödeme Olmayan Ayda Muhtasar

Arkadaşlar,aralık ayında muhtasar beyanname ile ödenecek bir ödeme yok.Muhtasar beyanname verilmeyecek mi yoksa nasıl bildirim yapılacak yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

ben 151 kodu seçim 0,00 yazıyorum sadece beyanname damga vergisi ödeniyor

İyi günler
    vergi dairesine stopaja tabi ödemenin olmadığına dair bir dilekçe ile bildirim yapabilirsiniz.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Aslında vergi kanunları gereği eğer muhtasarla bildirilecek hiçbir şey yok ise ne dilekçe ne beyan verilmez. Ancak VD bilgi mahiyetinde (aylar/yıllar sonra sizden neden vermediğinize dair bilgi istenebilir.) dilekçe vermeniz yararınızadır.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Devam eden aylarda da ödeme olmayacaksa bağlı olduğunuz dairenize dilekçe ile durdurabilirsiniz. Fakat sadece 1 aylık durum söz konusu ise 151 diğeri seçerek karşılığına 0,00 TL yazarak boş beyan verebilirsiniz.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Selamlar
    Bu anlamda dilekçeyi de kabul edeceklerini sanmıyorum.Sonuçta stopaj mükellefiyeti açık olduğu müddetçe,daire beyanı isteyecektir.Dilekçeyi alsa da ekranda verilmeyen beyanname olarak o ay her daim karşınıza çıkabilecektir.
    Tasfiyeye girmiş bir firmanın,hiç bir stopaj kesintisi olmadığı ve tasfiye sonuçlanıncaya kadar da olmayacağı halde,vergi dairesine stopaj mükellefiyetini kapattıramadım."Biz nerden bilelim stopajınız olacak mı olmayacak mı,onu takip edemeyiz ve riske giremeyiz" anlamında birşeyler söylediler.Boşta olsa beyannameyi verin dediler.
    Sizin bahsettiğiniz durumun sadece dilekçe ile olabilirliğine ihtimal vermiyorum.
    Saygılar
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Alıntı Tahsin Kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Bu anlamda dilekçeyi de kabul edeceklerini sanmıyorum.Sonuçta stopaj mükellefiyeti açık olduğu müddetçe,daire beyanı isteyecektir.Dilekçeyi alsa da ekranda verilmeyen beyanname olarak o ay her daim karşınıza çıkabilecektir.
    Tasfiyeye girmiş bir firmanın,hiç bir stopaj kesintisi olmadığı ve tasfiye sonuçlanıncaya kadar da olmayacağı halde,vergi dairesine stopaj mükellefiyetini kapattıramadım."Biz nerden bilelim stopajınız olacak mı olmayacak mı,onu takip edemeyiz ve riske giremeyiz" anlamında birşeyler söylediler.Boşta olsa beyannameyi verin dediler.
    Sizin bahsettiğiniz durumun sadece dilekçe ile olabilirliğine ihtimal vermiyorum.
    Saygılar
    Tahsin üstadım selamlar. Muhtasarı boş nasıl verebiliriz bende onu çözemiyorum. Kanunda çok açık olarak yapılan kesinti varsa bildirilir diyor. Bu memurları da anlamak mümkün değil bazı noktalarda. Beyan verilmeyeceğine dair dilekçeyi daha önce kabul ettirdiğim oldu.
    saygılar;
    bil_gin

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Dilekçeyi almıyorlarsa boş vereceksiniz çaresi yok.Ödemeler ekranında herhangi bir kod girin.(koda kimse bakmıyor sonuçta) ben genelde 022 diyorum.G.safi tutarla vergi tutarına da sıfır yazıyorum,onaylıyorum.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Aslında uygulamada dilekçe verilmesi gerekiyor, bu şekilde de alıyor vergi daireleri, ancak Tahsin beyin de dediği gibi Vergi Dairesi ile uğraşmaktansa boş verin gitsin. Bende boş veriyorum e-beyanname üzerinden.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Peki ileride o koda ait stopaj olduğu halde rakam girmediğiniz dolayısı ile hatalı beyan verdiğiniz savı ile beyanı düzeltmeniz istenir ise ne yapacaksınız?
    bil_gin bunu beğendi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)