kamu işçi maaş

Konu: Birden fazla işverenden ücret alanların....

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2006
    Mesajlar
    53

    Birden fazla işverenden ücret alanların....

    Birden fazla işverenden ücret alanların beyanname verme zorunluluğu var mıdır? Md no verirseniz sevinirim...

    Saygı ve sevgiyle,

    İrfan.


  2. #2
    Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    2.171

    Birden fazla işverenden ücret alanların....

    Merhaba,
    GVK 86/b maddesi ile birden fazla işverenden alınan ücretlerde; ikinci işverenden alınan ücretin Gelir vergisi dilimlerinden ikinci dilimi aşmayanlar beyanname vermeyecek. Aksi takdirde ücretler toplanarak beyan edilecektir.

    Kod:
    ****Toplama yapılmayan haller:
     *  *Madde 86. - Aşağıda belirtilen gelirler için yıllık beyanname verilmez, diğer gelirler için beyanname verilmesi halinde bu gelirler beyannameye dahil edilmez.
    *****1. Tam mükellefiyette;
         .... 
    *****c) Vergiye tâbi gelir toplamının [(a) ve (b) bentlerinde belirtilenler hariç] 103 üncü maddede yazılı tarifenin ikinci gelir diliminde yer alan tutarı aşmaması koşuluyla, Türkiye'de tevkifata tâbi tutulmuş olan; birden fazla işverenden elde edilen ücretler, menkul sermaye iratları ve gayrimenkul sermaye iratları,
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Nisan.2006
    Mesajlar
    35

    Birden fazla işverenden ücret alanların....

    1.işveren tevkifatlı 10 000 ytl
    2.işvren tevkifatlı 20 000 ytl
    3.işveren 5 000 ytl tevkifatsız...

    2.işverenden alınan ücreti ilk ücret kabul ettigimizde beyan edilecek gelir ne kadardır..

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2006
    Mesajlar
    53

    Birden fazla işverenden ücret alanların....

    3. işveren tevkifat yapmadan ücreti nasıl ödeyebiliyor? anlayamadım doğrusu...

    yardımlarınıza teşekkür ederim. kendime ait sorunu çözdüm.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Nisan.2006
    Mesajlar
    35

    Birden fazla işverenden ücret alanların....

    Tevkifata Tabi Olmayan Ücretler
    Madde No 95
    Kapsam
    Aşağıda yazılı hizmet erbabının ücretleri hakkında vergi tevkif usulü cari olmaz:

    1. Ücretlerini yabancı bir memleketteki işverenden doğrudan doğruya alan hizmet erbabı

    2. 16'ncı maddede yazılı istisnadan faydalanmayan yabancı elçilik ve konsolosluk memur ve hizmetlileri;

    3. Maliye Bakanlığı'nca yıllık beyanname ile bildirilmesinde zaruret görülen ödemeler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Birden Fazla Yerden Ücret Alanlar
    Konu Sahibi Day-Dream Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 11
    Son Mesaj : 28.Şubat.2013, 21:14
  2. Birden Fazla Yerden Ücret Alanın Vergisi
    Konu Sahibi ferhat Forum Vergi Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 09.Mart.2009, 18:04
  3. Birden Fazla Maaş Alanların Durumları Ne Olacak
    Konu Sahibi ferhat Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 02.Aralık.2008, 11:28
  4. Birden Fazla Maaş Alanların Durumları Ne Olacak
    Konu Sahibi nane Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 02.Aralık.2008, 10:35
  5. Cevap: 7
    Son Mesaj : 02.Nisan.2007, 23:54

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36