kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By hadisat

Konu: Tasfiye Kıst Dönemde Kar ?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Aralık.2006
    Mesajlar
    654

    Tasfiye Kıst Dönemde Kar ?

    Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar, kolay gelsin.
    Şirket 13.03.2105 tarihinde tasfiyeye girdi ve 1.dönem geçicide kar çıktı ve vergisini ödedi, şimdi kıst dönem tasfiyeye giriş bilançoyu ve kurumlar vergisini düzenlerken beyanname matrahı örneğin 1000 tl kurumlar vergisi 200 tl, ve 1.dönem geçicide ödediği 200 tl.'yi düşsem beyanname üzerinde doğru mu oluyor ?

    Geçme namert köprüsünden, ko götürsün sel seni.. Yatma tilki gölgesinde, ko yesin arslan seni..

  2. #2
    Üyelik tarihi
    Nisan.2008
    Mesajlar
    257
    sayın acziyet tasfiye dönemini biten normal dönemle karıştırmayın yani ödediğiniz 200 lirayı tasfiye döneminin beyanında ödenmiş geçici vergi kapsamına almayın kanunen mümkün değil 5520/17.maddeye aykırıdır,bu 200 lira artık normal dönemin karı olarak kayıtlara girmelidir kanunen mümkün olan budur,kolay gelsin.
    acziyet bunu beğendi.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    www.hadisatdanismanlik.com / Mali Danışmanlık

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Aralık.2006
    Mesajlar
    654
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın acziyet tasfiye dönemini biten normal dönemle karıştırmayın yani ödediğiniz 200 lirayı tasfiye döneminin beyanında ödenmiş geçici vergi kapsamına almayın kanunen mümkün değil 5520/17.maddeye aykırıdır,bu 200 lira artık normal dönemin karı olarak kayıtlara girmelidir kanunen mümkün olan budur,kolay gelsin.
    Peki bu durumda tasfiyeye giriş kıst dönem kurumlar beyannamesi boş bırakılıp sadece kıst dönem bilançosu mu verilecek ?
    Geçme namert köprüsünden, ko götürsün sel seni.. Yatma tilki gölgesinde, ko yesin arslan seni..

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Nisan.2008
    Mesajlar
    257
    sayın meslektaşım benim cevabım sizin sorunuzdaki ile tam aynı değil gibi duruyor ama öyle değil evet siz kıst dönemle ilgili blanço ve gelir tablosunu kurumlar beyanı ile beyan edeceksiniz ve bu beyanda tabiki kıst dönemde ödediğiniz geçici vergiyi çıkan aynı bu rakamla mahsup edeceksinizki bu rakam benim dediğim bu dönemin karı olsun zaten bende bunu diyorum,neyse siz bu kurumlarda hem kıst dönem blanço hemde gelir tablosu tablosunu kurumlarda ek olarak vereceksiniz,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    www.hadisatdanismanlik.com / Mali Danışmanlık

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Kıst Amortisman Hk.
    Konu Sahibi beyhansrn Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 11.Şubat.2009, 17:49
  2. Kıst Amortisman
    Konu Sahibi zünnun Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 13.Kasım.2008, 11:23
  3. elektronik ortamda kıst dönem (tasfiye beyannamesi)..
    Konu Sahibi aysdln Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 30.Ekim.2008, 19:56
  4. Kıst Amortisman
    Konu Sahibi ogame Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 07.Şubat.2008, 14:11
  5. Tasfiye Şirketinin Kurumlar Beyannamesi Kıst Dönem mi Olacak?
    Konu Sahibi zzzz222 Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 25.Nisan.2007, 11:33

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36