kamu işçi maaş

Konu: Fatura karşılığında kredi kullanımı

Fatura karşılığında kredi kullanımı

merhaba arkadaşlar

x bankasına vermiş oldugumuz fatura miktarları karşılığında hesabımıza fatura miktarları kadar para yatıyor Burada tek düzene göre nasıl kayıt yapılacak??

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Günaydın,
    Bu bir banka kredisidir 300 hesaplar alacaklanır.102 hesap borçlanır. Sistem nasıl biraz daha açık olursanız daha detaylı bilgi veririm. Faturalı alacağınızı bankaya temlik mi ediyorsunuz? Müşteri ödemeyi size mi bankaya mı yapıyor.?
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Merhaba,
    Sanıyorum "Faktoring" işlemi yapılıyor.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

a firmaında almış oldugumuz mal fauralarını bankaya ibraz ediyoruz .
    fatura tuturarlarını banka hesabımıza yatırıyor . Yalnız zannedersem bunun geri ödemesini biz yapmıyoruz .
    banka bu malı bizden alıp müşteriye kredi olarak veriyor bildiğim kadarı ile .

alacagın temliki söz konusu olmadıgı için faktoring işleminin sözkonusu olmadıgını düşünüyoru.Herhalde firmanız ticari kredi kullanıyor.Banka sizin adınıza a firmasının size kesmiş oldugu fatura bedellerini ödüyor.Bunun karşılında kredi ödemesinin ise sizin tarafınızdan bankaya yapılması gerektigini düşünüyorum .
    İnanıyorsanız Mutlaka Üstünsünüzdür....

Aldığınız faturanın yani mal bedelinin banka tarafından size ödenmesi gibi bir durumla ilk defa karşılaşıyorum. Bu Sn.AyAşAr' ın da dediği gibi olsa olsa bir kredi kullanımıdır. Banka sizin adınıza mal bedelini satıcıya ödüyor, sizde bu bedeli daha sonra bankya ödüyor olmalısınız.
    Saygılarımla,<br /><br />Demirkale

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı fatmanur Nickli Üyeden Alıntı
    a firmaında almış oldugumuz mal fauralarını bankaya ibraz ediyoruz .
    fatura tutarlarını banka hesabımıza yatırıyor . Yalnız zannedersem bunun geri ödemesini biz yapmıyoruz .
    banka bu malı bizden alıp müşteriye kredi olarak veriyor bildiğim kadarı ile .
    Merhaba,
    Arkadaşlar yanlış anlamışsınız. Mal alıp parasını ayrıca bankadan almıyorlar. Mal satıyorlar ve alıcının ödemesi gereken tutarı banka ödüyor.

Sayın "fatmanur" eğer sattığınız mal karşılığında banka alıcıya kredi kullandırıyor ve alıcı adına size ödüyorsa yapacağınız herhangi bir ekstra işlem yok. Bankanın gönderdiği para ile alıcının borcunu kapatırsınız işlem tamamlanmış olur.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

tamer bey olayı yanlış anlatmış olabilirim Bankadan almış oldugum bilgide bu fatura abedelleri heabımıza yatmayıp a firmasından almış oldugumuz fatura bedelleri karşılığında ödeme yapılıyormuş. Ve herhalde bunu biz geri ödeme yapıyoruz cvplar için çok teşekkür ederim

Merhaba Arkadaşlar;

Sayın Fatmanur arkadaşımızın anlatmak istedği bir finans kuruluşundan alınan kredi yani malumunuz finans kuruluşları karşılıksız olarak para vermezler.

Aynı işlemi bende yapıyorum. Satıcılarıma ait faturalarının fotokopilerini bankaya ibraz ediyor ve kredi talebinde buluyorum. Eğer kredi onaylanır ise söz konusu fatura bedelleri hesabıma geçiyor ve banka benden o müşteriler için eft talimatı istiyor. Eft talimatım ile birlikte söz konusu satıcılarımın hesaplarına fatura bedelleri aktarılıyor.

Bende kayıtlarımı normal kredi kullanım kaydı gibi yapıyorum. Yani 180,180,381,481,300,303,400 hs.lardan yararlanıyorum.

İyi çalışmalar, hoşçakalın.
    u Mesleğe Aşığım!

Sayın fatmanur,

Bu konuyu inceleyiniz

Saygılar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)