kamu işçi maaş

Like Tree5Beğeni

Konu: Sahış Firmamı Kapatmak İstiyorum

Sahış Firmamı Kapatmak İstiyorum

Merhabalar 4 ay önce actığım ev tektili ürünleri toptan satışı yapan şahıs firmamı kapatmak istiyorum muhasebecimle aramda sorunlar var gib sitesinden sorguladiğım kadarı ile 450 tl vergi borcum var matrahı henüz çıkmadı ocak 23 te ciktığını söylediler belkide cikmiştır ben bilmiyorum

sormak istediğim sorular

anlasamadığım muhasebeciden belgeleri alıp başka muhasebecide terk işlemlerini yapabilirmiyim
    belgeleri alamazsam fatura vb. şeyleri nasil bir yol izlemem gerekli
    şuanda 24 ocak ocak olduguna göre matrah cikmis vergiye dahil olmusmudur. yoksa muhasebeci beyaname vermemis daha asil vergi borcu cikmamişmıdır bu 450 tl dişında kapatırken bir vergi borcu çıkar mı
    sorguladigimda cikan borc resimdeki

Konu alexkocero tarafından (24.Ocak.2016 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    1. Şu anki SMMM borcunuz var ise başka bir SMMM işlerinizi yapamaz.
    2. Resimdeki borç vadesi geçmiş eski borçlar ve vadesi gelmemiş borçlarınızı göstermekte.
    URUM79 ve alexkocero bunu beğendi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Alıntı merkür2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Şu anki SMMM borcunuz var ise başka bir SMMM işlerinizi yapamaz.
    2. Resimdeki borç vadesi geçmiş eski borçlar ve vadesi gelmemiş borçlarınızı göstermekte.
    muhasebeciye borcum yok eski arkadaşım ama kavga ettik baska bir konu üstüne baska diger sorularima cevap vermemişsiiz baska bir borc cikar mi terkini versem 23 ocak matrahi cikmismidir eklenmismidir...

Alıntı alexkocero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muhasebeciye borcum yok eski arkadaşım ama kavga ettik baska bir konu üstüne baska diger sorularima cevap vermemişsiiz baska bir borc cikar mi terkini versem 23 ocak matrahi cikmismidir eklenmismidir...
    Borcunuz çıkabilir. kimse bunu bilemez. vergi dairesine gidip öğrenmeniz şart. ancak borcunuz çıksa bile bu mükellefiyetinizi kapatmanıza engel olmaz. yani siz yine gidin ve terk işlemlerinizi yani kapatma işlemlerinizi yapın. borcunuz varsa sonra ödersiniz. demek istediğim kesinlikle vergi borcunuz olması firmanızı kapatmanıza mani değildir. bu konuda müsterih olun. kolay gelsin...
    alexkocero bunu beğendi.

Alıntı sakindurum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borcunuz çıkabilir. kimse bunu bilemez. vergi dairesine gidip öğrenmeniz şart. ancak borcunuz çıksa bile bu mükellefiyetinizi kapatmanıza engel olmaz. yani siz yine gidin ve terk işlemlerinizi yani kapatma işlemlerinizi yapın. borcunuz varsa sonra ödersiniz. demek istediğim kesinlikle vergi borcunuz olması firmanızı kapatmanıza mani değildir. bu konuda müsterih olun. kolay gelsin...
    Teşekkür ederim bilgileriniz icin borcumu biliyorum ödücem zaten terkten sonra borcuda ödedikten sonra borc cikar mi diye sormustum birde muhasebecim aralik ayinin basinda terki verdigini söylüyor. ama internet vergi dairesinden sorguladigimda hala firmam faal diye yaziyor bu normal mi

Teşekkür ederim bilgileriniz icin borcumu biliyorum ödücem zaten terkten sonra borcuda ödedikten sonra borc cikar mi diye sormustum birde muhasebecim aralik ayinin basinda terki verdigini söylüyor. ama internet vergi dairesinden sorguladigimda hala firmam faal diye yaziyor bu normal mi
    Kapanış yoklaması yapıldımı?

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İnternet vd "e-yoklama" linkinden kapanış yoklamanızın yapılıp yapılmadığını takip edebilirsiniz.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Terk işlemleri kolaydır ancak biraz zaman alabilir. onun için takibini yapmanız lazım. muhtemelen kapanış yoklaması yapılmamıştır. siz vergi dairesinde kapanış işlemlerini takip edin. yani bu zamana kadar faal görünmeniz normaldir. terk işlemleri henüz yapılmamış demektir. takip etmeye ve vergi dairesi çalışanlarını çalışmaları için iteklemeye de devam edin. kolay gelsin.

Alıntı URUM79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapanış yoklaması yapıldımı?
    ben bunu nereden bilebilirim ki ben dükkanı kapadım 2 ay oluyor baskasına kiraya verilmistir coktan

ben bunu nereden bilebilirim ki ben dükkanı kapadım 2 ay oluyor baskasına kiraya verilmistir coktan
    Iste burada bizler bu tur konular icin variz....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)