cfo-bmi

Konu: Ceza

Ceza

arkadaşlar konunun yeri burasımı bilmiyorum kusura bakmayın olay su şubat ayında bir firmadan 7 8 binlik bi fatura geldi şubat ayı faturalarını muhasebecime verdikten sonra mart başında aynı firmadan şubat ayına ait bedelsiz irsaliye faturası geldi bedelsiz oldugu için bi sıkıntı olmaz diye düşünerek muhasebeye götürmedim fakat mart ayı faturaları ile beraber götürdüm şimdi muhasebecim bu bedelsiz irsaliye faturası yüzünden ceza yediğimizi söylüyor bu ceza ne kadardır yada bunun telafisi varmıdır acaba ?

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Defteriniz 1.sınıf yani bilanço usulü ise Ba formu adında bir form var. O form yanlış olduğundan düzeltme vermek gerekir. Buda bin küsür ceza demektir. Bu cezadan kurtuluş yok.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Alıntı merkür2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Defteriniz 1.sınıf yani bilanço usulü ise Ba formu adında bir form var. O form yanlış olduğundan düzeltme vermek gerekir. Buda bin küsür ceza demektir. Bu cezadan kurtuluş yok.
    şimdi bedelsiz bi irsaliye faturası yüzünden bin küsür lira borç mu yiyeceğim

Bedelsiz irsaliye faturası nasıl oluyor anlamadım açıkçası. Bedelsiz gelen ürün ne amaçla gelmişti size acaba? Fatura edilmeyecektir yazabilirlerdi irsaliyeye boş yere başınıza da dert olmazdı.

stand geldi ücretsiz bedelsiz ibaresi yok ama faturada tutar kısmı 0 olarak gözüken bir irsaliye faturası

aşkınbulduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aşkınbulduk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    bu durumda ceza kesilmez,

genelge var...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

5bin üzerinde fatura oldugu için muhasebeci de 1 tane fatura işlediği için bu 0 lira ya gönderilen stand için kesilen irsaliyeli fatura dan ceza yiyecekmiyim yemicekmiyim birisi aydınlatırsa tam olacak cok sevinicem

Alıntı skazal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5bin üzerinde fatura oldugu için muhasebeci de 1 tane fatura işlediği için bu 0 lira ya gönderilen stand için kesilen irsaliyeli fatura dan ceza yiyecekmiyim yemicekmiyim birisi aydınlatırsa tam olacak cok sevinicem
    Bedelsiz fatura ba bs'ye bildirilir mi inanın bilgim yok. Bana sorarsanız çok saçma. Karşı taraf ba bs formuna atıyorum 3 belge 5000 yazıp siz 2 belge 5000 yazdıysanız devlet durumu anlar. Karşı tarafla görüşüp ba bs formunu ne şekilde vermiş bir sormanızı tavsiye ediyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)