kamu işçi maaş

Konu: Gayri Maddi Hak Ödemesi

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2012
    Mesajlar
    188

    Gayri Maddi Hak Ödemesi

    selam, elime 2016 senesinde ödenmiş bir fatura yeni geldi.

    küçük bir bilgisayar yazılımı değeri 500 usd.

    mecburen 770/900 hesapta KKEG olarak girdim.

    fakat kdv ile stopaj ayırmak lazım mı ?

    iyi günler.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2010
    Mesajlar
    441
    Merhaba
    Geçen yıl olduğu için fatura dönemsellik ilkesi gereği kdv yi işleyemezsiniz.
    Stopaj ayırmanıza gerek bulunmamaktadır. Çünkü fatura gelmiş size.
    260 Haklar olarak amortisman ayırmanız gerekli. Geçen yıla ilişkin amortismanı giderleştiremezsiniz. KKEG yapmanız gerekli.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2012
    Mesajlar
    188
    Yazılım faturası kullanım bedeli aylık olarak fatura kesiliyor.

    bir programın kullanım bedeli için stopaj hesaplanması gerekmez mi ?

    kdv için 2016 dönemine mi düzeltme verilecek ? mart ayında kdv2 beyanı veremez miyiz ?

  4. #4
    merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2012
    Mesajlar
    5.153
    2016 kayıtlarınızda olmadığından kdv düzeltme veremezsiniz.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2010
    Mesajlar
    441
    Alıntı önmuhasebeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım faturası kullanım bedeli aylık olarak fatura kesiliyor.

    bir programın kullanım bedeli için stopaj hesaplanması gerekmez mi ?

    kdv için 2016 dönemine mi düzeltme verilecek ? mart ayında kdv2 beyanı veremez miyiz ?
    -Stopaja gerek yok çünkü karşı taraf size fatura kesmiş ve faturanın içinde kdv side var. Böyle bir durum söz konusu olmasaydı gvk Madde 70 de yazılı olan haklar olması sebebi ile stopaj ayırmanız gerekirdi.
    Kdv yi kullanmazsınız.

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2012
    Mesajlar
    188
    stopaj elimizde fatura olduğunda yapılmıyor mu ?

    ticari bir mal olarak alınmamış program tasarım ekibinin kullandığı bir program tasarım programı her ay üyelik aidatı ödüyor ve bu programı kullanıyorsun yoksa kilitleniyor.

    bu durumda dar mükkelefe yurt dışında ödenen tutar stopaja tabi olmaz mı :?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Maddi Duran Varlık
    Konu Sahibi Duyguozc Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 25.Ekim.2016, 17:49
  2. Maddi Duran Varlık
    Konu Sahibi Duyguozc Forum UFRS / TFRS Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 24.Ekim.2016, 21:17
  3. TMS-16 Maddi Duran Varlıklar
    Konu Sahibi manasse Forum UFRS / TFRS Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 02.Mayıs.2012, 23:14
  4. Gayri resmi maaş ödemesi nasıl hesaplanır.?
    Konu Sahibi turgay.haznedaroglu Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 21.Ağustos.2010, 13:25
  5. 267-maddi olm.dur.varl.
    Konu Sahibi zarha Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 14.Temmuz.2005, 13:15

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36