kamu işçi maaş

Konu: Kayıtdışı Ekonomiye Sıkı Takip

Kayıtdışı Ekonomiye Sıkı Takip

Kayıtdışı ekonomiye sıkı takip

http://ntvmsnbc.com/news/255456.asp

her zaman olduğu gibi yine kümesteki kazlara göz diktiler yaw gidin sokaktaki seyyar satıcıyı yakalayın kapı kapı dolaşanları minibüslerle malı doldurup faturasız mal satanları yakalayın
    konya,denizli,manisa,ısparta,antakya,izmir gibi yerlerden ayakkabıları doldurup il il gezip faturasız satıp gidenlerimi ararsınız sonra bazı tekstil ürünlerini yine aynı şekilde minibüslere doldurup satanlarımı ararsınız sokakta balık satanlar simit pohaça satanlar(simit deyip geçmeyin 0,30 kuruşluk simidin yarısı kar kalıyor adamlarda ceptelefonu altlarında araba geziyorlar düğünlerde 6 ay boyunca çalgı çalanlar var en az bir düğünü 1000,00 ytl.ye çalıyorlar ayda 4 düğüne gitse 4000,00 ytl eder.saymakla bitmez daha buna benzer neler neler var hiç vergi dairesiyle tanışmamış çok kaçak varken hep bizlere yüklenilmesini doğru bulmuyorum siz muhasebeci arkadaşlar doğru buluyormusunuz bunların yakalanması ekonomiye kazandırılması hem devletin vergi toplaması demek hemde binlerce muhasebeci arkadaşa iş demek değilmidir

http://ntvmsnbc.com/news/255456.asp

[color=blue][b]ESNAF;<br />Elemeği ve göz nurunu,<br />Sanatı ve sermayesini,<br />Namus ve onurunu,<br />Adet ve örflerini,<br />Fedakarlık ve vatanseverliği<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; ile birleştirip, topluma örnek olan&nbsp; ve hizmet üreten bireydir.[/b][/color]

Haklısınız kümesteki kazları yolmak daha kolaydır , kaçanı yakalarsan yolarsın :lol: Zurnacı olmak lazım bu ülkede ...............................

Biz mükellefden tahsilat mı yapacaz , ( bakkalcı defterine döndü alacaklarımız )
    Her gün değişen kanunlarımı takip edecez . Zamansız akan giden ömremi .... ne yapacaz anlamadım gitti ?

10.000 ytl nin altında olan vergi iadelerinin vergi dairesi şef ve memurlarınca incelenmesine mi yanalım . ?????? :evil: :evil:
    SMMM

ucu çok kimseye dokanacak diye nerden buldun yasasını çıkaramadılar... madem herşeyin üzerine cesaretle giden bir hükümet var çıkarsınlar nerden buldun yasasını ve takip etsinler bakalım kim nereden ne buluyor.
    beni civarımda pvc.pencere yapan birisi var inanın altında son model arabalar hem kendinde hem çocuklarında ve ikitanede picap var ve 4 tane dairesi oldu şu ana kadar bu serveti yaklaşık 6 yılda yaptı geçen özellikle bir şey bahane ederek dükkanına girdim adamın vergisi 746,00 ytl yazıyor hayret ettim doğrusu
    [color=blue][b]ESNAF;<br />Elemeği ve göz nurunu,<br />Sanatı ve sermayesini,<br />Namus ve onurunu,<br />Adet ve örflerini,<br />Fedakarlık ve vatanseverliği<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; ile birleştirip, topluma örnek olan&nbsp; ve hizmet üreten bireydir.[/b][/color]

ya nereden buldun' u çıkramıyorsun, binlerce kişi mahdur olacak diye belli artık orası, peki cesaretli hükümetimiz, en azından bir kaç dokunulmazlık kaldırda, bir kaç vekil hesap versin yargı öünde, nasıl olsa vekiler haklı çıkacak, ama dokunulmazlık kalkmadan önce vergi yasalarını değiştirmek yok sayın maliye bakanım :wink:

ya birde madem inceliyecekler ilk üretim noktalarını kontrol altına alsınlar
    1-fabrika(ilk üretim noktaları)=
    2-dağıtıcı=
    3-bölge satış noktaları=
    4-satışyerleri=
    5-tüketici
    böyle durumda bence ilk olarak direkt "fabrikayla "ilgilenmedi devlet ama nedense hep satış yerleri ile yani zincirin en son dilimi ile uğraşıyor, devletimiz, 10 kişi ile ilk dilimi incelemek yerine, 10.000 kişiyi seferber edip 4 cü nokt aile uğraşıyor devletimiz, hayrett... zaman,vakit, vergi vede iş gücü kaybı oluşuyor. "Fabrika(ilk üretim noktaları) " kiminse artık pek bakmıyor buralara. neyse bildikleri vardır büyüklerimizin.
    Belkide ben yanlış gözlemlemişimdir.

neden zincirin son baklasıyla ilgileniyorlar çünkü son bakla küçük esnaf ve maliye muhasebe konusunda bilgisiz çabucak korkutabiliyorlar ve istediklerini yapıyorlar ama büyük patronlara gidemiyorlar çünkü onların çalıştırdıkları muhasebe elemanları giden memurları okutacak cinsten bilgili her kanunu maddeyi biliyor daha olmadı memuru bir köşeye çekiveriyorlar sıkıysa gitsinler denetlesinler daha memur fabrikaya varmadan fabrika sahibinin haberi oluyor ama gariban esnaf öylemi dayanacak hangi dalı varki nereye gitse dirsek gösterilir

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Tabi bu arada taksi plakaları, bıçak parası alan operatörler, hatta ameliyat edip akrabamdı onun için para lamadım diye kağıt imzalatan cerrahlar. günlük en az net 110 ytl kazanan taksi sahipleri, ve de özellikle sanatçılar. Ben kendim
    ünlü bir sanatçımıza yarım saat için 20,000 usd elden verdim. Asla makbuz , fatura kesmedi ve yanaşmadı.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

+ 1 bende tüm forumdaşlarımın savunduğu bu görüşlere katılıyorum
    ama dışarıdaki kazlarla ilgilenemezler
    İYİ ÇALIŞMALAR KOLAY GELSİN SAYGILARIMLA

Özelleştirilen tekel içki bölümü 290 Milyon dolara satılmıştı. Şimdi aynı şirket 900 milyon dolara Amerikalılara satıldı. Kemal ağbi de normal ticaret diyor.
    Tekelin yalnız Mecidiyeköy deki ve Bilecik'teki tesisleri o kadar para ederdi.
    Vah benim memleketim.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Özelleştirme bedeli eminim 900 milyon$ olmadığı kadar 250 milyon$ da değildir.

Valla ilan edilen bedel 290 Milyon USD idi . Ben onların kendi söylediklerini tekrarlıyorum.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)