taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree2Beğeni
  • 1 Post By bulent249
  • 1 Post By 5520

Konu: Hizmet İhracatında Götürü Bedel Olur mu ?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Mesajlar
    1.350

    Hizmet İhracatında Götürü Bedel Olur mu ?

    Merhaba

    Yurtdışına hizmet ihracatında götürü bedel hesaplanıp düşülebilir mi ?

    Saygılarımla


  2. #2
    bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Aralık.2006
    Mesajlar
    3.752
    elir Vergisi Kanunu Madde 40/2’e göre;

    "İhracat, yurt dışında inşaat, onarma, montaj ve taşımacılık faaliyetlerinde bulunan mükellefler, bu bentte yazılı giderlere ilaveten bu faaliyetlerden döviz olarak elde ettikleri hasılatın binde beşini aşmamak şartıyla yurt dışındaki bu işlerle ilgili giderlerine karşılık olmak üzere götürü olarak hesapladıkları giderleri de indirebilirler."
    Hizmet ihracatı yapanlar bu madde kapsamına girer mi?
    Day-Dream bunu beğendi.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Mesajlar
    1.350
    Üstad yurtdışına call center hizmeti satılıyor. Burada o zaman düşebilir miyiz ?
    Saygılarımla

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2012
    Mesajlar
    310
    Söz konusu götürü gider, yapılsa da yapılmasa da indirilebilecek bir gider değildir.
    Dolayısıyla, fiilen yapılmış olması ve muhasebe kayıtlarında da işlenmiş olması halinde indirim konusu yapılabilir. Ancak, call center veya hizmet ihracında nasıl bir gider yapılıyor ki bu kapsama girsin. Öyle değerlendirmek lazım.
    Day-Dream bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. İthal Edilen Malların İhracatında Kdv İadesi
    Konu Sahibi Ramazan Akçay Forum KDV
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 21.Aralık.2017, 09:38
  2. Şahsın Yurtdışına Verdiği Hizmet İçin Vergi Olur Mu?
    Konu Sahibi ytsejam123 Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 12.Ekim.2016, 13:12
  3. Hizmet İhracında Bedel Bir Ay İçinde Gelmeli mi ?
    Konu Sahibi ferhat Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 07.Haziran.2008, 17:22
  4. Hizmet İhracatında Gelir Vergisi Muafiyeti
    Konu Sahibi ertans Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 01.Ocak.2008, 17:56
  5. Cevap: 1
    Son Mesaj : 22.Mayıs.2006, 16:27

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36