kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By smmm-ankara-

Konu: Evimde Figür Üretiyorum Esnaf Muafiyeti Belgesi Hk.

Smile Evimde Figür Üretiyorum Esnaf Muafiyeti Belgesi Hk.

Merhaba, Ben mimarlık öğrencisiyim şu an evimde çeşitli filmlerdeki karakterlerin figürlerini vs. üretiyorum ve bunların satışını da yapmak istiyorum fakat öğrenci olduğumdan dolayı şirket açacak maddi imkanım yok şu an.

Yasal bir şekilde de satmak istiyorum, esnaf muafiyet belgesi alabilir miyim acaba ? Madde 9 Vergiden Muaf Esnaf kanununu okudum ama hep eski tarz şeyler yazılmış bakır işçiliği vs. ben kendim önce modelleri kille oluşturup sonra kalıp yapıp plastiğe çeviriyorum veya 3d yazıcı ile önce programlarda model çizimi yapıp 3d çıktı alıyorum. Açıkçası burada yazanlarla benzerliği yok

Evlerde kullanılan dikiş, nakış, mutfak robotu, ütü ve benzeri makine ve aletler hariç olmak üzere, muharrik kuvvet kullanmamak ve dışarıdan işçi almamak şartıyla; oturdukları evlerde imal ettikleri havlu, örtü, çarşaf, çorap, halı, kilim, dokuma mamûlleri, kırpıntı deriden üretilen mamûller, örgü, dantel, her nevi nakış işleri ve turistik eşya, hasır, sepet, süpürge, paspas, fırça, yapma çiçek, pul, payet, boncuk işleme, tığ örgü işleri, ip ve urganları, tarhana, erişte, mantı gibi ürünleri işyeri açmaksızın

İlla yasal şekilde satış yapmamız için ev hanımı, kadın veya zengin mi olmamız gerekiyor ? Öğrenci ve bu tarz yeni akım sanatları kullananlar esnaf muafiyet belgesi alabiliyor mu ?
    Konu hayvansevermimar tarafından (27.Ekim.2019 Saat 15:02 ) değiştirilmiştir.

Muharrik kuvvet kullanmamak ve dışarıdan işçi almamak şartıyla ..... "gibi ürünleri" dediği için sayılan ürünler olması şart değil, 3d yazıcı muharrik kuvvetten sayılır mı bilmiyorum, vergi dairesine giderek danışabilirsiniz, veya maliyenin 444 0 189 hattından danışabilirsiniz, yardımcı olacaklardır.
    Day-Dream bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)