kamu işçi maaş

Konu: Usul Hakkında

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Usul Hakkında

Bu forum hepimizin. Kimse burdan bir çıkar sağlamıyor ve beklemiyor. Sadece bilgilerimizi paylaşıyor ve işimizi daha iyi, daha kolay yapmak için yardımlaşıyoruz.
    Bu nedenle,
    1-Yalan, yanlış, sen bilmiyorsun, işte öyle değil vb gibi ifadeler kullanmak
    2-Tartışmaları kişisel boyutlara sürüklemek, sen daha iyisin ben daha bilgiliyim, sen nerden bileceksin şeklinde ifadeler kullanmak,
    3-Soruyu iyi okumadan sırf cevap yazıp kendinin ne kadar bilgili olduğunu göstermek amacıyla ilgisiz tartışmalar açmak
    4-Türkçe kurallarına hiç dikkat etmeden konuşur gibi yazmak.
    5-,,,,,,,,,,
    6-,,,,,,,,,,
    7-,,,,,,,,

Bu liste bu şekilde uzar gider. Bunları yapmak bizleri amacımızdan uzaklaştırmaz mı sizce? 8) :roll: :idea:

Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Usul Hakkında

Genelde buraya almak için geliyor insanlar, burda birşeyler vermeye, bilgi paylaşmaya çalışan insan sayısı çok fazla değil. Sn. Erol forumda zaman geçirmeyi işi olmamaya bağlamış bir yerde ama bilen insan bildiğini paylaşmaya çalışır, bilmeyen insan muhalefetten öte gitmez. İşi olmayanların yeri olan bu ve benzeri forumlar dışarda birbirini rakip gören meslektaşların birleştiği bir yer, sadece mesleki değil sosyal amaçlı da bakmak lazım.....

Uslup tabi ki önemli ama burda değil hayatın her anında önemli. Buna uymayanlar bir müddet sonra yalnız kalırlar zaten. Forumun gelişmesi açısından saygı sınırlarını aşmamak lazım, bir yerde kim daha iyi biliyora gelmeye çalışmak değil doğrusu ne onu bulmaya çalışmaya zorlamak lazım.......

Saygılarımla,

Usul Hakkında

tamamiyle haklısınız,
    ancak insan olmanın doğasında olsa gerek, birşeyi yanlış bildiğini kabul etmek zor geliyor, bu yüzden dolayıda verdiğimiz cevaba ters bir cevap geldiği zaman, gelen cevabın doğruluğunda bile bakmadan kendi cevabımızın savunmasına geçme gereği duyuyoruz. bence saygı çerçevesini aşmadan ve sizinde dediğiniz gibi olayı kişileştirmeden tartışmak güzeldir.

Usul Hakkında

Sevgili arkadaşlar hepimiz aynı gemideyiz ve aynı amaç için buradayız,
    Amacımızın bir birimizi kırmak olmamalı fikirlerini beyan etmek olmalı.Ben daha iyi biliyorum sen yanlış biliyorsuna takılmamalıyız.
    Doğrunun ve yanlışın bir arada karşımıza çıktığı yaşamımızda, neyin doğru neyin yanlış ve neyin önemli, neyin önemsiz olduğunu kestirmek hayli güç.

Bir bakış açısı olarak bir birimizi eleştirirken amaçlarımızdan biri veya önemlisi, ele aldığımız konuyu ölçmek, değerlendirmek ve yanlışı doğrudan ayırmaktır.

Yanlışı doğrudan ayırırken bir anlamda da bigi almaya calışana, yol göstermek, salt değerlendirmekle yetinmemek, hatta daha ileri giderek, anlatılanı anlaşılmasını kolaylaştırmaya uğraşmak gerekir.

İşte buradan da bir amaç gerçekleştirmiş, bilgi almaya calışana yol göstermiş oluruz.

Doru bildiğimizi aktarırken haklıyken haksız duruma düşmemek için haklılığımızı haklı kılan, kullandığımız ölçütün doğruluğu değil, onu kullanışımızda ki ustalık olmalı...

saygılarımla...

Usul Hakkında

nguroy kesinlikle önemli bir konuya değinmiş.

Ama

zaten standart forum kuralları var enbaşta.

nguray'ın bahsettiği kişisel tartışmalara kesinlikle prim verilmemelidir.

sorunun içerisinde gereksiz tartışmalar açmak aslında cevaplayanın değil soranın yönlendirmesi, sorunun anlaşılmaz olması yüzünden oluyor.

Bunun için sorana şöyle bir şablon önerebilirim. soru sorarken:
    1-firma genel bilgisi
    2-problem (konuşma dilinde değil)
    3-problem için soranın ne yaptığı (bunu yazması çok önemli),

Soru hangi üslupla başlarsa cevapta o üslupla gider.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Usul Hakkında

Sn. Andaç ve sn Butterfly
    Katkılarınız için teşekkür ediyorum ve tabi aynen katılıyorum.
    Burda önemli olan maksimum yararı sağlamaktır. Hepimizin buraya yazma nedeni farklı olabilir. Ancak herşeyden önce burası bir yarışma programı değil, ben en doğrusunu bilirim demek ise, birşey bilmediğini gözler önüne sermekten başka bir şey değil.!!!!!!!!!!!
    Bizim konumuz öyle geniş ve kapsamlı ki çok basit gibi görünen ufacık bir sorun bile hepimize çoook farklı uzun uzun tartışmalar doğurabiliyor. :roll:
    Benim naçizane önerim bu tartışmaları kişiselleştirmeden, objektif olarak kısa ve özet biçimde ortaya koymak. :wink:
    Netice de tamamen %100 haklı bile olsak söylediklerimiz, ancak onları okuyanların algılaması kadar gerçektir.
    Kimse bize doğruyu bulduk diye madalya takmayacak. :twisted:
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Usul Hakkında

Sn Güroy kampanyanıza yürekten katılıyorum :wink:
    Zaten karmakarışık kanunlar arasında uygulama yapmaya çalışıyoruz, kimi olaylar karşışında mahkemeler, vergi uzmanları bile karşı görüşler bildirir durumda,
    bazen bir kanunu, bir tebliği 2-3 kere okumama rağmen sonuç alamıyorum "birde foruma bakayım arkadaşlar neler yapmış " dediğimde hakikaten aydınlatıcı bir sürü açıklama, belge, uygulama ile karşılaşıyorum.
    Şunu da belirtmeliyim farklı konularda 2 foruma daha üyeyim orada ki gözlemlerimle buradakiler çok farklı değil, bir karşı görüş geldiğinde hemen kıyamet kopuyor, bu forumdakine benzer tartışmalar hakaretler,kalp kırmalar yaşanıyor. Galiba eleştirilmek veya karşı bir görüş almak hoşumuza gitmiyor.
    Tekrar bu forumda olmaktan büyük keyif ve fayda aldığımı belirterek tüm forumdaşlara huzurlu, sakin, dostça çalışmalar diliyorum.
    Saygılar

Usul Hakkında

sayın forumdaşlar,
    bu konu başlığı altında paylaşmak yerine Diğer bölümde paylaşsaydınız bu bölümü kısıtlı zamanlarda izleyenleri meşgul etmezdiniz.
    Gelir ve Kurumlar Vergisi kanunu bölümünde yeni bir konu başlığı açarak özel paylaşımlarınızı bize okutmanızdan rahatsızlık duyduğumu da belirtmek isterim.
    saygılar,

Usul Hakkında

(selin özkonak nguroyun yazısındaki 3 nolu maddeye uyan arkadaştır)

Bu uyarıyı yapacak kişi site moderatörütür gerekirse forumu kilitler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)