kamu işçi maaş

Konu: Hizmet Bedeli Hk.

Hizmet Bedeli Hk.

arkadaşlar benim bir ltd.şti mükellefim bir kurumla yapmış olduğu anlaşma gereği medikal cihazları onarım ve bakım işi yapıyor yanlız bukurum mukelleften keseceği faturayı bakım onarım ve hizmet bedeli şeklinde istiyor böyle oluncada mükellefe oldukça yüksek oranda kar çıkıyor ver kdv ödüyor mükellf onardığı medikal malzemerde değişen parçaların faturalarını şirketi adına kestiriyor ancak giriş yapabilirmiyim ben yardımlarınızı bekliyorum

[color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

Hizmet Bedeli Hk.

cevap yazan olmadığı için şahsi fikrimi yazayım dedim, şirketiniz kestiği faturaya, bakım onarım ve hizmet bedeli dediği zaman, sizinde dediğiniz gibi tamamiyle kar olacaktır. ve siz bu bakım onarım için kullandığınız parçlarıda şirketiniz adına aldığınız zaman, bu parçaların çıkışını yapmadığnız için elinizde stok kalacaktır. bu yüzden dolayıda gider olarak işleyemeyeceksiz. yapılması gereken ise, bakım onarım yaptığınız zaman kestiğiniz faturada kullanılan parçaları ayrıyeten yazıp, aldığınız bakım onarım ücretinide ayrıca belirtmeniz gerekir. başka bir yoluda yok sanırım

Hizmet Bedeli Hk.

merhabalar

bence de sn.furkan6602'nin dediği gibi yapmalısın.zaten faturayı bakım onarım bedeli kestiğinde tamamı kar kalacak ama sonuçta bu işin yapılması için bazı parçalar alınmış ve gider yapılmış bunlarında kesilen faturaya yansıtılması gerekir diye düşünüyorum.doğru olanda bu değil mi
    alınan parçaların stokta kalması doğru olmadığına göre.

Hizmet Bedeli Hk.

arkadaşlar görüşleriniz için teşekkür ederim ancak mükelef kesmiş olduğıu faturada değişen parçaları matrahsız gösterecek anladığım kadarıyla siz böyle görüş belirttiniz.fakat ben bu parçaları 153 mal girişlerine matrah dahilinde atacam yanii yine sorun olmazmıı
    [color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

Hizmet Bedeli Hk.

Alıntı kalisper_a Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar görüşleriniz için teşekkür ederim ancak mükelef kesmiş olduğıu faturada değişen parçaları matrahsız gösterecek anladığım kadarıyla siz böyle görüş belirttiniz.fakat ben bu parçaları 153 mal girişlerine matrah dahilinde atacam yanii yine sorun olmazmıı
    merhaba

kestiğiniz ftda matrahsız gösterin demedim.aldığın fiyat ve miktarlarda çıkışını yapar kalan miktar için bakım onarım bedeli kesersin demek istedim.bakım onarım bedeli olarak alınan bedel,kullanılan parçalar dahil fiyatlarsa.toplamda 3000 ytl'lik bir bakım onarım ft keseceksen ve bunun 1000 ytl'si değişen parçalar oluşturuyorsa 1000 ytlsini bu şekilde keser kalan 2000 için bakım onarım bedeli kesersin.

sayın sevgi06;

paylaşımın için teşekkür ederim ama kurum faturayı sadece bakım onarım istiyor.yanii 20000 ytl lik işyapmışsa bunun 5000 ytl si parçalar tutsa bile kurum 20000 ytl yi bakım onarım şeklinde istiyor.teşekkürler

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Hizmet Bedeli Hk.

O zaman siz faturayı yine bakım onarım olarak kesin . Ancak dahili fişle satılan hizmet maliyeti yapın 740 hesabı çalıştırın . Kullanılan malzemeleri bu hesaptan maliyete aktarın.
    Bir referans sistemi oluşturun faturalarla yedek parça maliyetlerini ilişkilendirin.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Hizmet Bedeli Hk.

sn.nguroy;

paylaşımınız için teşekkür ederim öncelikle biraz daha açıklayıcı olursanız sevinirim teşekkürler

Hizmet Bedeli Hk.

sayın kalisper
    aşağıdaki şekilde uygulayabilirsin.
    Tamir bakım onarım için
    ------------/----------------
    (B) 100/120
    (A) 602
    (A) 391
    -----------/-----------------

Takılan parça lar için parçanın alımında
    ------------/-----------------
    (B)157 Diğer stoklar
    (b)191
    (A) 320/100
    ------------/------------------------------

Parçanın takılmasında
    -------------/------------------------
    (B)100/120
    (A) 157
    (A) 649 (şayet parça karı varsa)
    (A)391
    -------------/-----------------------
    selamlar

Hizmet Bedeli Hk.

sayın içyer;

paylaşımınız için teşekkür ederim...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)