kamu işçi maaş

Konu: Geçici Vergi

Geçici Vergi

Slmlar benim bir konuda acil yardıma ihtiyacım var konu şu

3.Dönem Geçici Vergi beyanını düzenlerken bir mükellefin önceki dönem hesaplanan geçici vergisini yazmadım ve ödeme hayliyle de çok yüksek çıktı

Vergi dairesine gittim oradaki vatandaşlar düzeltme beyanı vermek yerine bu parayı ödememizi söyledi ancak miktarda yüksek olduğu için ödekmek istemiyorum ne yapmam gerek

Ayrıca düzeltme versemde incelemeye girecek mükellefin incelemye girmesini de istemiyorum bu konuda bana acil yardımcı olursanız sevinirim

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Geçici Vergi

Bence düzeltme vermenizde bi sakınca olmaz.Çünkü bi önceki dönemde ödediğiniz tutar belli ve bu döneme ait beyannamede de yazılmadığı ortada.Hatanın unutulmadan kaynaklandığı belli.Bazen vergi daireleri böyle mesnetsiz isteklerde bulunarak müşterilerin gözünü korkutabiliyorlar.Olmadı bi sonraki dönemde stoklarınız müsait ise ödediğiniz kadar tutarı zarar gösterirsiniz.Seçenek size ait.

Geçici Vergi

Sayın Sofist;

Düzeltme vermenizi engelleyen hiç bir durum sözkonusu değildir.
    Düzeltmeyi yaparak beyannamenizi verin ve olması gereken Geç.Vergiyi ödeyin. Bu gibi durumlarla daha önceden de karşılaştık ve düzeltmelerimizi verdik. Konu gayet açıktır.

VD. sinin yönlendirmesi çok çok hatalıdır.

Geçici Vergi

Siz büyüklerimin verdiği cevaplar için teşekkür ederim ancak dünden beri bu konu hakkında araştırma yapmaktayım ve vergi dairesindeki herkesle de tek tek görüştüm md. mdyrd. vs. hepsi ağız birliği ettiler ve beyanname verirsem incelemeye gireceğini söylediler

Ama ben burada matrahta bir azaltma yapmadığımı ve incelemeye girmemesi gerektiğini söylememe rağmen yine de düzeltme beyanı vermem halinde inceleme gireceğini söylediler.

Bana buradan yardımcı olan sayın ali pınar'ın ve sayın zindanın cevaplarınıda verdim ancak dairenin dediği dedik başka bir şey demiyorlar

Sizin kafanızı ağrıtacağım ama ben daha başka ne yapabilirim ki......

İlginiz için teşekkür ederim...

Geçici Vergi

Sayın Sofist;

Bırakın Müdürü, Md. Yrd., Şefi, Dosya memurunu zamanında biz çok uğraştık bunlarla.

Yukarıda dediğim gibi düzeltme vermenizi engelleyecek, verdi dairesine verdiğiniz dilekçeyi almayacak bir irade yoktur. Sanırım bu yanlışlıktan dolayı bayağı bir sıkıntılısınız. İnceleme yapsın ne olacak yapılan hata açık
    maddi bir hata, Geçmiş Dönemde Tahakkuk eden Geçici Vergiyi bu dönem yazmayı unutmuşsunuz, Yani bırakın kafaya takmayın verin düzeltmeyi ne yaparlarsa yapsınlar.

Kusura bakmayın VD si yetkilileri biraz mevzuatın içinde olsunlar.

Saygılarımla

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Geçici Vergi

Sayın ALİ PINAR' a katılıyorum.

Geçici Vergi

sayın ali pınar ve zindan arkadaşlarımıza katılıyorum burada yapabileceğiniz başka bir durum yok zaten sayın sofist ya ödeyeceksiniz ya da düzeltme vereceksiniz vergi dairesi düzeltme dilekçenize istinaden düzeltme tahakkukunu hemen yapmayıp sizi incelemeye alacaklarını ve bunu tebliğle size bildireceklerini söyleyecekler ve sizden gerekli evrakları isteyecekler luzümsuz bir sürü evrak örneğin; 7-9 dönemi stok listesi,yevmiye defteri (büyük ihtimal çekmediniz çekip öyle vereceksiniz) 7-9 dönemi faturaları yani işiniz zor bundan mükellefin haberi olduğunda ki olma ihtimali yüksek ve sizin burdaki mükellefe karşı durumunuz bu incelemelerden sonra gerekli düzeltmeler yapılacak.aslında vergi dairesinin uygulamış olduğu mantık çok yalnış bir sürü angarya işlem uğraştırma ben bir muhtasar beyannamesinde vergi iade mahsubunu dikkate almadım aynı gün ek beyan verdim memur ek beyanda terkini yapmamış bir sürü evrak istediler incelemeye aldılar. Allah yardımcınız olsun vergi dairesine geriye dönük işlem yapmak çok sıkıntılı bundan nefret ediyorum

Geçici Vergi

Bana bu konuda yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Sizin dediğiniz gibi düzeltme vereceğim

Sayın gökhan64'e de katılıyorum allah yardımcımız olsun bu vergi dairesine geçenler biraz insancıl olsalar ya da mevzuyu tam bilip zorlama yapmasalar ama bu kafalarla gidilirse zooorrr.

Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim. Herkese işlerinde kolay gele der umarım bundan sonra benim gibi kimse uğraşmaz.........

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)