Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
Almanyada bulunanlar bilirler. Herkes kendi gelirine göre yaşamak durumundadır. Sen eğer ücretli çalışıyor ve ayda diyelim 2000 eruo kazanıyorsan kendi gelirinle uygun bir yaşam sürersin. Daha pahalı bir semtte oturup, daha lüks bir yaşam sürersen hemen yakana yapışıp , gel bakalım bir açıkla bize diyor devlet, Nerden buldun böyle yaşayacak parayı?

Meşhur hikayedir ya ünlü Al capone de Birleşik devletlerde vergi suçu ile yakalanmıştır.

Amerika da yaptığınız her türlü harcamayı beyannınızda verginizden düşersiniz. İster tacir olun, ister doktor, ister ücretli .. Yıllık beyan yapar ve her türlü özel giderinizi de düşersiniz.
Ancak bu kolaylığa rağmen eğer gelirinize uygun yaşamazsanız, veya en ufak bir miktarı beyan etmediyseniz yanmışınız.
sayın nguroy;
almanyadan örnek vermişsiniz evet almanyada durum değişik şöyle bir örnek vereyim benim oğlumun arkadaşı oradaki ailesinin yanına üniversite okumaya gitti ve orada okuyor orada ona iş vermişler hem okuyor hemde çalışıyor ve aylık 1000 euro alıyor ama benim oğlum 2 yıllık MYO (elektrik teknikeri)bitirdi ve halen iş bulabilmiş değil bir tanıdığın (esnaf)yanında 6 yıldır yaz tatillerinde çalışıyordu ve şimdi okul bitince 100.00 ytl haftalıkla çalışıyor gecesi gündüzü belli değil sabah 8 de çıkıyor bazan gece 2 lere kadar çalıştığı oluyor ama ücret yine aynı ücret ssk.sını daha bu ay başlattı onuda binbir rica ile yaptı ama tam yatırıp yatımayacağından bile kuşkuluyum bumudur sosyal adalet ve demokrasi bumudur insan hakları tv.lere çıkıp türlü türlü ahkam kesiyorlar dışarıdan elin yabancısı gelip ülkemizin ne kadar güzellikleri varsa tanışıyor geziyor ama biz hemen dibimizdeki bir yerde tatil yapma imkanı bulamıyoruz neden bütcemiz el vermiyor ben 48 yaşındayım ama bu güne kadar 1 kez alanyaya gittim eşimle ve 2 gece 3 gündüz kalabildim en ucuz yerde ve bir dahada gitmedim ama bazıları varki deveyi hamudu ile yutuyorlar sonrada herşey güllük gülüstanlık gösteriyorlar