kamu işçi maaş

Konu: Kemal Bey Hesap Soracakmış..Vazgeçmiş Hesap Sormaktan..

Kemal Bey Hesap Soracakmış..Vazgeçmiş Hesap Sormaktan..

kemal bey vatandaşa hesap soracakmış ,gelirinden fazla harcama yapana nerden buldun diyecekmiş;

sorsuuuunnn ; asgari ücret alan işciye (380,00 ytl) yada buna yakın bir kazanç sağlayan esnafa hesap sorsun arkadaş kömürün tonu şu kadar, ev kiraları bu kadar, hele birde okuyan çocuğun varsa, sen nasıl geçiniyorsun desin
    esnafa hesap sorsun arkadaş sen kendi öz kaynaklarınla sermayenle çoluğuna çocuğuna bakıyorsun kimseye muhtac olmamaya çalışıyorsun ama bize niye az vergi veriyon ver kazancının %30 nu vergi ver kazancının %40 ını bağkur primi ver kazancının % 20 sini dükkan kirasına ver kazancının % 10 sini damga vergisi kdv vergisi,stopaja ve damga vergisine ver belediyeye tabela vergisi sen ne edersen et bize ne ister zarar et ister kar et bizi ilgilendirmez yeterki ver bize biz talancıya hortumcuya verecez mi diyecek
    yoksaa asgari ücretliye 380,00ytl.i uygun görenler ve açlık sınırını en az 600.00 ytl fakirlik sınırını 1500-2000 ytl diye açıklayan ama uygulamaya gelince sesleri çıkmayanlara
    biz bakan maaşıyla vekil maaşıyla geçinemiyoruz şu geçim yolunu bir öğret diyemi soracak
    yoksa şu memleketi soyup soğana çeviren milyarlar harcayıp görkemli düğünler yapıp onlarca doların havalarda uçuştuğu kişilere ;
    yurt dışına geziye gidenlere yatları katları özel şöförleri hizmetcileri olanlara,sizler nasıl becerdiniz diye mi soracak

kusura bakmayın arkadaşlar umarım yanlış yere acmadım konuyu

[color=blue][b]ESNAF;<br />Elemeği ve göz nurunu,<br />Sanatı ve sermayesini,<br />Namus ve onurunu,<br />Adet ve örflerini,<br />Fedakarlık ve vatanseverliği<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; ile birleştirip, topluma örnek olan&nbsp; ve hizmet üreten bireydir.[/b][/color]

Kemal Bey Hesap Soracakmış

çok güzel, elinize sağlık bence hesap sorması gereken birisi varsa millettir.
    sorun işte bundan kaynaklanıyor herşeyden önce ...Demek ki insanlar hayatından memnun.

Re: Kemal bey hesap soracakmış

Alıntı Engin_ER Nickli Üyeden Alıntı
    kemal bey vatandaşa hesap soracakmış ,gelirinden fazla harcama yapana nerden buldun diyecekmiş;

sorsuuuunnn ; asgari ücret alan işciye (380,00 ytl) yada buna yakın bir kazanç sağlayan esnafa hesap sorsun arkadaş kömürün tonu şu kadar, ev kiraları bu kadar, hele birde okuyan çocuğun varsa, sen nasıl geçiniyorsun desin
    esnafa hesap sorsun arkadaş sen kendi öz kaynaklarınla sermayenle çoluğuna çocuğuna bakıyorsun kimseye muhtac olmamaya çalışıyorsun ama bize niye az vergi veriyon ver kazancının %30 nu vergi ver kazancının %40 ını bağkur primi ver kazancının % 20 sini dükkan kirasına ver kazancının % 10 sini damga vergisi kdv vergisi,stopaja ve damga vergisine ver belediyeye tabela vergisi sen ne edersen et bize ne ister zarar et ister kar et bizi ilgilendirmez yeterki ver bize biz talancıya hortumcuya verecez mi diyecek
    yoksaa asgari ücretliye 380,00ytl.i uygun görenler ve açlık sınırını en az 600.00 ytl fakirlik sınırını 1500-2000 ytl diye açıklayan ama uygulamaya gelince sesleri çıkmayanlara
    biz bakan maaşıyla vekil maaşıyla geçinemiyoruz şu geçim yolunu bir öğret diyemi soracak
    yoksa şu memleketi soyup soğana çeviren milyarlar harcayıp görkemli düğünler yapıp onlarca doların havalarda uçuştuğu kişilere ;
    yurt dışına geziye gidenlere yatları katları özel şöförleri hizmetcileri olanlara,sizler nasıl becerdiniz diye mi soracak

kusura bakmayın arkadaşlar umarım yanlış yere acmadım konuyu

yüreğinize sağlık; tabi bay kemale kimse hesap soramadığından oluyor bunlar ama halk neden bukadar korkup sessiz kalıyor anlamıyorum bizim gibi sesini yükseltenler de vatan haini yada kominist oluyor ne yazıkki
    SADECE RÜZGAR GELİR BİR GÜVERCİNİN CENAZESİNE

Tek kelimeyle BRAVO!
    Nerden buldun diye sorsunlar.
    Cevap: Babamdan kaldı.
    Ayrıca ona da babasından kalmış.
    Hatta sormadan önce sondaj yapsınlar. Dedesi zengin miydi yoksul mu? falan filan.
    Çalışanlar için özel gider indiriminde ısınma gideri, temizlik gideri, yemek pişirme! gideri kullanılamıyor iken asgari ücretli iade zarfını tam bordrodaki maaşı kadar dolduruyor. Bunları da sorsun.
    Sen kışın ısınmıyor musun?
    Kardeşim hadi giyeceklerini yıkamıyorsun, banyo da mı yapmıyorsun?
    Eti, tahılı nasıl çiğ yiyorsun?
    Biz bakanlık olarak bunları kullanmanızı yasaklamıştık. Siz de bu yasağa uyup maaşınızı kuruşu kuruşuna diğer şeylere harcıyorsunuz.
    Fakat ısınmadan, yıkanmadan, pişirmeden nasıl yaşıyorsunuz merak ettik desinler? ops:

Hepinizin elinize yüreginize saglık. Ekleyecek birsey bulamıyorum.
    SMMM G. BOZKURT

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Bütün yazılanlara katılmamak mümkün değil. Ancak benim hiç anlamadığım birşey var. Herkes hem halinden şikayetçi, hemde ülke güllük gülistanlık gibi gösteriliyor. Hiç bir sorun yok insanlar nasıl geçiniyorlar, hergün İstanbul trafiğine 500 yeni araç katılıyormuş, bunlar bırakın petrolu su yaksa yine para yetmez, bütün pahalı restoranlar, barlar gece klüpleri, pahalı konserler hep dolu. Hafta arası bile gece saat 2 de barlar semti ortaköyde trafik tıkanıyor??.. Kimdir bu insanlar nasıl para kazanıyorlar, vergilerini veriyorlarmı? Ne kadar çoklar? Bu kadar çok mu kara paracılar??

Bizler hepimiz bunlardan şikayet ediyoruz ama sonra gidip yine bize bunu yapanlara oy veriyoruz.
    Tuhaf milletiz vesselam.
    Anlamıyorum, herhalde ölene kadar anlayamıcam.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

hepinizin ellerine sağlık arkadaşlar, gerçekten bu millete hesap sorulmalı, emekliye hesap sorulmalı, asgari ücretle çalışıp kira ödeyen işçiye hesap sorulmalı, bunlara denmeliki nasıl becerebiliyorsunuz bu işi, bu kadar az maaş alıp, hayatınızı nasıl devam ettirebiliyorsunuz denmeli. hatta bunlara öğretmen sıfatı verip, okullarda ders verdittirmeli. bana sorarsanız vergi mükellefi olmuş bir esnafa hiç hesap sorulmamalı, sonuçta vergi kaydını açtırmış, çok kazanmış az ödemiş, ama ödemiş sonuçta, oysa öyle düğünler görüyoruzki dolarlar havada uçuşuyor, öyle kişiler varki bir gecelik eğlence parasını oraya verene kadar bana verseler, hayatım kurtulur. bir konu daha, ne kazandıysan onun üzerinden vergi ver olayı saçmalığı. bir kişi senede 5000 ytl kazanıyorsa %15 dersek gelir vergisi 750 kağıt, beyanname damga vergileri vs. dersek 1000 ytl vergi veriyor. oysa önce adam evini geçindirsin artıyorsa, istersen %50 vergisini al. yani en azından ilk 5000 ytl lik kazanç diliminin vergisiz olması gerekir, zorunlu ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için.

Nedir çare?

Söyledikleriniz yerden göğe kadar doğru. Ancak bizler sesimizi çıkarmadığımız sürece verginin biri gidiyor bini geliyor. Bu; her konuda olduğu gibi burda da böyle malesef. Öte yandan, sesini çıkaranlar da fişleniyor. Herkes kendi aralarında yakın buldukları birilerine şikayetlerini aktarıyor. Ancak şikayetler orada kalıyor. Her yeni gün yeni bir gündem demek olduğuna göre herşeyi unutuyoruz. Takılıp kalıyoruz biz de gündeme. 'Amaaaannn bir tek benimle olacak iş değil nasılsa' deyip devam ediyoruz yolumuza. Ve kalkıp seçimlerde yeniden oy veriyoruz. Bir dahaki seçimde yine... Bir dahaki seçimde yine.. Bir dahaki seçim.......
    İşte yine geliyor. Ne yapacağız? Yine oy vereceğiz. Seçim öncesi rengarenk boyalarla sadece gözümüzü değil, herbi tarafımızı boyayacaklar ve biz yine oy vereceğiz.
    'Ben bu hükümete oy vermedim' diyerek göğsünüzü gerebilirsiniz( ki ben de onlardan biriyim, vermedim) ancak bir düşünecek olursak, kime oy vereceğiz. Benim bu ülkeden hiç bir şekilde umudum kalmadı ne yazık ki. İçimizden biri çıkıp diyebilir mi "Şunlara şunlara oy verirsek ülkemiz refaha kavuşacak, hak yerini bulacaktır".... Var mı öyle birileri.
    Farkındalığı yüksek olanlar elbette ki durumu vehametini kavramış durumdalar. Ancak onlar da denize düşen yılana sarılır misali son çırpınışlarını yapmaktalar. Nedir çare?
    Farkında olmayanlar ise zaten televizyon dizilerine magazinlere takılmış durumdalar. Ve onların gözlerini boyamaya da gerek yok, zaten hayatı tek renk olarak görüyorlar.... Nedir çare?

Gerçekten... Nedir çare?

burada fikirlerini beyan eden herkese katılıyorum herşey o kadar güzel anlatılmış ki kemal bey hiç kusura bakmasın önce bu anlatılanlar temizlensin ondan sonra hesap sorma hakkını kendine versin başbakan ulusa sesleniyor artık eski hükümetlere göre işçilerin dolapları doluyor gel bal bakalım doluyor mu? sn.başbakan milet aç aç aç herkes kredi kartına dayanmış borç batağında yüzüyor yakında foyası çıkar millet kredi kartları ile geçiniyor.

Re: selam

Alıntı GÜREL YAVUZ Nickli Üyeden Alıntı
    engin er in dediklerine aynen katılıyorum.

arkadaşlar bu düzen böyle giderse yarın bizden toprağa basma ve nefes alma vergisi bile alırlar

allah hepimize sabır versin
    bu gidişle emeklileri yaşlıları sanırım aç bırakıp öldürecekler
    [color=blue][b]ESNAF;<br />Elemeği ve göz nurunu,<br />Sanatı ve sermayesini,<br />Namus ve onurunu,<br />Adet ve örflerini,<br />Fedakarlık ve vatanseverliği<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; ile birleştirip, topluma örnek olan&nbsp; ve hizmet üreten bireydir.[/b][/color]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)