kamu işçi maaş

Konu: Askerlik

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Kasım.2006
    Mesajlar
    25

    Askerlik

    Herkese selam. Limited Şirket Ortağı yarın askere gidiyor. Söz konusu şirket ortağını, şirketten çıkarmamız gerekir mi?. Bağkurluluk durumu ne olacak? Teşekkür ederim.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Ekim.2006
    Mesajlar
    434

    Ynt: Askerlik

    herhangi bir işçinin muazzaf askerlik nedeniyle işten ayrılması durumunda,işsözleşmesi sona erecektir. dolayısıyla,askerlik sırasında herhangi bir biçimde çalışma söz konusu olamayacağından, SSK'ya veya Bağ-kur 'a işten çıkış bildiriminde bulunulması gerekmektedir.
    Soner KOCACI

  3. #3
    turk_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    turk_bey Guest

    Ynt: Askerlik

    1479 sayılı Bağ-kur kanunun 25.maddesinde sigortalılığı sona erdiren hükümler içerisinde silah altına alınanlar için her hangi bir hüküm yoktur. Şirket ortaklığı devam ettiği müddetçe bağ-kur primi ödenmeye devam edilmelidir. Askerlik nedeni ile şirketdeki hissesini devretmesine gelince TTK kanununda böyle bir zorlayıcı hüküm yoktur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Askerlik
    Konu Sahibi Engin özizci Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 08.Ocak.2016, 10:33
  2. Cevap: 4
    Son Mesaj : 08.Ocak.2015, 16:16
  3. Askerlik
    Konu Sahibi mrt1980 Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 12
    Son Mesaj : 10.Mayıs.2013, 14:07
  4. Askerlik ve SSK Hk.
    Konu Sahibi zarha Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 17.Mart.2010, 09:41
  5. Askerlik hk.
    Konu Sahibi nisanda_sen Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 30.Kasım.2009, 17:00

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36