kamu işçi maaş

Like Tree19Beğeni

Konu: Evlenmeyin

Doğru insanı bulunca evlenin...Evlilik güzel bir müessesedir..

KULAĞA KÜPE ÖĞÜTLER…
    -Ucuz araba kullan ama, alabileceğin en güzel evi al.
    -Her zaman ve her ortamda anlatabileceğin üç fıkra öğren.
    -Sevinçlerini sakın erteleme.
    -Eşini çok iyi seç. Çünkü bu seçim mutluluğunun veya bedbahtlığını %90’ını
    oluşturur.
    -Hergün 30 dakika yürüyüş yap.
    -Her yemekten sonra şükret.
    -Bir arkadaşına sırrını açıklamadan önce iki kere düşün.
    -Maaş çekini imzalayan kişileri asla eleştirme.
    -Kaybedecek şeyi olmayan insanlardan kork.
    -Gözünün önünde hep güzel şeyler bulundur.
    -Çocukların, gelenek sözcüğünü duyduklarında seni hatırlayacak şekilde yaşa.
    -Dinine ait kitabı tam anlamıyla okumak için kendine bir yıl süre tanı.
    -Biri seni kucakladığında ilk bırakan sen olma.
    -Hergün 6 bardak su içmeyi unutma..
    -seni seven insanları koru..
    -Zor da olsa ailenle tatil yapmak için her şeyi dene. Bu tatildeki anılar,
    hayatındaki en değerli anılardan biri olacak.
    -Kendine yapılmasını istemediğin hiçbirşeyi başkalarına yapma.
    -Başarıya, iç huzura kavuştuğun, sağlıklı olduğun ve sevildiğin zamanı
    değerlendir.
    -İyi ve başarılı bir evliliğin iki şeye bağlı olduğunu unutma:
    a) Doğru insanı bulmak
    b) Doğru insan olmak.
    -Ebeveynlerini, eşini ve çocuklarını eleştirmek istediğin zaman dilini ısır.
    -Evliliğini güzelleştirmek için hergün bir şeyler yap.
    -iyilik dolu bir sözü ve iyiliğin etkisini asla küçümseme…!

Alıntı doxan9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya evlenmek güzeldir
    -Eşini çok iyi seç. Çünkü bu seçim mutluluğunun veya bedbahtlığını %90’ını
    oluşturur.

Ben evde kaldım

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bekar olmanın da evlenmenin de iyi yanları var aslında...
    Neden evlenmek isteriz?
    Ev kiraları çok yüksek, koca bulmak ev arkadaşı bulmaktan daha kolay. Bütün arkadaşların evlendi, ilk çocuklarını doğurdu. Lisenin en kaşar kızının bile, gelinlikli Facebook profil fotoğrafı var. Düğünlerde millete taktığın altınlarla kendine kuyumcu dükkânı açarmışsın. Son gittiğin iki düğünde sarhoş olup pistin önce tozunu attırdın, seni zorla yerine oturttular, bu kez masada sızdın. Kedine köpeğine öyle bir bağlandın ki “Çocuğu olanları artık iyi anlıyorum” diye diye hayvanı öpmelere doyamadın. Şimdi çocuk istemiyorum ama ya ilerde istersem, ya çocuğumun üniversiteden sonrasını göremezsem, ya onu gencecik yaşta yalnız bırakırsam... “Bağlanmaktan korkuyorum, birine ait olma düşüncesi bana göre değil. Seni üzüyorum, inan sorun benim” diyen eski sevgilinin yüzünde güller açarak evlenmesi. Gece dışarı çıkmak için önce hafta sonlarını bekliyordun, şimdiyse sadece yaz tatillerinde çıkıyorsun.
    Neden istemeyiz?
    Çünkü bekâr hayatı çok eğlenceli. Kıllı böğürlü bir adam, yaptığın makarnayı sevecek diye uğraşmak zorunda değilsin. Kimsenin ailesiyle tanışmak, onları sevmek zorunda değilsin. Çocuklar uzaktan daha güzel seviliyor. “İlişkimiz monotonlaştı” diye otel otel gezmek zorunda da değilsin. Bir şeye karar vermeden önce evde duran adamı da düşünmek zorunda değilsin. Sen teksin! Evli arkadaşların eninde sonunda sana imrenecekler, doğum sonrası kilolardan bahsetmemi ister misin? Çok kırıldın, çok yıprandın bi de bunun üstüne toplum senden evlenmeni bekliyor diye, seni daha da üzecek bir olaya adım atmak zorunda değilsin. Aynı anda kalkma, aynı anda uyuma, aynı anda televizyon izleme yani başka birine dönüşmeye hazır değilsin. Daha kariyerine yeni adım atmaya başladın, ne çocuğu Allah aşkına? Kendi akrabalarından kaçarken, akrabalar ikiye katlanacak. Bir gün belki seni de anlar annen. Yaşamı paylaşacağın adamı zorunluluktan değil, sevdiğin için hayatına alacağını düşünüp, senin gibi o da bekler, bekler, bekler...
    nilay41, MALİYEFM ve hazalll bunu beğendi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

vay çok güzel anlatışmış. günümüz kızları için değil erkekleride böyle. genel olarak şimdiki gençlerin hali bu. daha güzel anlatılamazdı

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bu bölümde yazılanlara karşı ve cevaben söylemiyorum,genel manada ifade etmek isterim ki,
    Malum olduğu üzre,aile toplumun temeli,ne kadar sağlam olursa,toplumda o denli sağlam ve sağlıklı olur,ailenin temel taşları da anne ve babalardır.Başta eğitim olmak üzere,her alanda,geleceğin daha doğrusu istikbalimiz olan çocuklarımızın,yetişmesi,gelişmesi,ihtisas sahibi
    olması,üretmesi,vatanını,milletini,dinini,devletin i,bayrağını seven nesillerin yetiştirilmesi,gündemde olduğu için söylüyorum Çanakkale ruhunun onlara işlenmesi gerekir.
    "evlilik"konusunda kişilerin düşüncelerini belirleyen/etkileyen faktörler farklı olsa da,"evlilik" kişilerin bu kendi düşüncelerine göre anlam ifade ediyor veya etmiyor,ya da çok farklı şekilde yorumlanabiliyor.Özellikle günümüzde,gerek evlenme düşüncesinin,gerekse evlilik sürecindeki saygı-sevgi-emek-sabır vs.nin daha da azaldığı/zayıfladığı görülmekte,daha doğrusu böyle bir algı söz konusudur.Bu bağlamda,malisef bir çok yazılı,görsel ve diğer iletişim araçları da,bu algıyı kuvvetlendirmekte ve bir çok genç kardeşlerimizin yani evleneceklerin/ve veya evlenmek isteyenlerin gözünde,tabi ki hepsi değil ama bazı üç beş konu mankeni,sözüm ona artist,güya sanatcı,güya dünya güzeli,güya prens,prenses vs.kötü örnek teşkil etmekte,diğer taraftan bu tür kimselerin yansıyan yönüyle yaşamı/hayatı,gençler nezdinde olumsuz etki bırakmaktadır.
    emansur bunu beğendi.

çok doğru tespitler ve müthiş analizler güzel paylaşım teşekkür ederiz

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı cemre01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Eşini çok iyi seç. Çünkü bu seçim mutluluğunun veya bedbahtlığını %90'ını
    oluşturur.
    evet iyi bir seçim yapılmalı.

Sanırım bu konuda da seçim(evlilik)öncesi eğitim gerekli,bu eğitimden sonra seçim yapmak daha uygun olabilir diye düşünüyorum.Günümüzde boşanmaların hayli artıyor olduğu hepimizin malumu,boşanma öncesi de,eğitim demiyeyim ama uzmanlarca bilgilendirme süreçleri uygun olabilir,hatta boşanma davası sözkonusu olduğunda, mahkeme çiftleri bu eğitim kurumuna yönlendirmeli .Bu eğitimlerin içeri nasıl olur,onu bilemem,bu uzmanların işi,faydası olur mu? %99 olmasa da,bence %50 olur gibi!..

(insanlarımıza yazık oluyor,evlilik öncesi "sana kurban olurum","senin için "ölürüm"diyenler,bir süre sonra ölmeyi bırak, nezle bile olmuyor,olamıyorsa,hatta şiddet uyguluyor,canına kıyıyorsa,bu noktada "neden böyle"oluyor diye,baştan sona düşünmek lazım.)

Evlenmeyin biraz fazla iddialı bir sözcük olmuş.
    bence evlenin ama diğer arkadaşlarında dediği gibi uyum içerisinde olabileceğiniz biri ile.
    bunu açıkçası evlenmeden bilmeniz çok zor insanlarımızın çoğu evlenmeden gerçek yüzlerini göstermiyorlar.
    4 duvar arasına girince herşey değişebiliyor genelde bunuda duyarız herkesten kimine göre doğru kimine göre yalnıştır.
    ben 2.5 sene oldu evleneli şükür diyorum evlenmeden önce bende eşimde ne ise aynı devam ediyoruz.
    evlendiğimizde başımıza çeşitli talihsizlikler ciddi hastalıklar gelsede bir birimize daha güçlü bağlandığımızı düşünüyorum.
    hayata 1 kere geliyoruz o yüzden doğru seçim yapmak için Allah tüm evlenecek arkadaşlara yardım etsin.

not: ailelerinizi kendi hayatınıza müdahale ettirmediğiniz sürece sorun oluşmayacaktır.

güzel yazı olmuş. elinize sağlık.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)