taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree19Beğeni

Konu: Evlenmeyin

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Evlenmeyin

hurriyetaile.com
    Eğer hâlâ:Özgür kız triplerindeyseniz,
    En sevdiğiniz şarkı “Tek taşımı kendim aldım” ise,
    Yemek pişirmeyi bilmeyip bunu bir matah zannediyor, kocanız her akşam kahvaltı etmekten, makarna/tost/dibi tutmuş yemek yemekten bıkmaz diye düşünüyorsanız,
    Bireyselliğiniz, birlikteliklerinizden daha değerliyse,
    Gelenek ve göreneklerimizden bîhaberseniz,
    Suratsız ve geçimsizseniz,
    Aile birliğine inanmıyor, “Birlikteliğimi tasdik ettirmek için resmi bir imzaya ihtiyacım yok”çulardansanız.
    “Ben sadece onunla evleniyorum, ailesiyle değil” kafasındaysanız,
    “Kocam olacak adam ev işlerinde mutlaka bana yardım etmeli; hele hele iç çamaşırlarını asla yıkamam!” diyorsanız,
    Yaş kemâle ermiş olduğu halde hâlâ (hatta belki eskiye oranla daha bile çok) ince eleyip sık dokuyor, insanların yanlışlarını görmezden gelemiyorsanız,
    Sizin için mesaiye kalmak eve gitmekten daha cezbediciyse,
    Problemleri anında konuşup çözümlemek yerine deve gibi kin tutup en son bir olay gerçekleştiğinde eteğinizdeki taşların hepsini birden döküveriyorsanız,
    Zaten kaç senedir birlikteyiz, evlenince hiçbir şey değişmeyecek düşüncesindeyseniz,
    “Ya annen, ya ben” restini çektiğinizde eşinizin sizin tarafınızda olacağı gafleti içindeyseniz,
    Küsüp günlerce konuşmayan, “Ne oldu?” diye sorulduğunda sorduğuna bin pişman eden ya da “Yok bir şey” diyerek işi daha da uzatanlardansanız,
    Biyolojik olmasa da birer tane daha ananız ve babanız olacağını kabullenmek istemiyorsanız,
    Alttan almayı bilmiyorsanız,
    Kaynananızla asla kazanamayacağınız çekişmelere, laf dalaşlarına girmeden duramayacaksanız,
    Eşinizin akrabaları ile ilgili gerçek fikirlerinizi kendinize saklayamayacaksanız,
    Özür dilemeyen, bunu zul kabul edenlerdenseniz,
    Çocuklarınızın sadece sizin değil, bundan böyle sizin de mensubu olduğunuz büyük ailenin (bir nevî kamu) malı olduğu gerçeğini kabullenemeyecekseniz,

Biri tarafından evlenilmeye değer bulunduğunuzu kendinize/çevrenize ispat etmek için,
    Sırf evlenmiş olmak için,
    Evlenmeyin bence.
    sıla01, prisoner, AYGUL20 and 6 others like this.

Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

güzel bir yazı...

Güzel hafif kalıyor bence,
    Tarifin ağa babası, bu tarifle gözü kapalı bulursun adresi
    .

aynen joohn waynen arkidiş günümüz kızlarını anlatmış resmen

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi

Aldatan Koca ve Sevgilisi Tazminat Ödeyecek

Bursa’da, eşi 36 yaşındaki Vural A.’nın (36) bir zamanlar kendilerinin de evlendiği 5 yıldızlı otelde, gizlice sevgilisi Tuğba Ç. (31) ile düğün yaptığını ve kadının hamile olduğunu öğrenen Arzu A. (36), başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

Çiftin boşanmasına karar veren mahkeme, sebze komisyoncusu Vural A.’yı 635 bin lira maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Uludağ Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Arzu A.’nın, Tuğba Ç. hakkında 7’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı tazminat davası da sonuçlandı. Arzu A., nikahlı olduğunu bildiği halde eşi Vural A. ile düğün yapan Tuğba Ç. hakkında da Bursa 7’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 350 bin liralık manevi tazminat davası açtırdı, mahkeme, Tuğba Ç.’nin tazminat ödemesine karar verdi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

......................
    Konu ÇIĞLIK tarafından (27.Şubat.2015 Saat 13:28 ) değiştirilmiştir.

I dont like this

..............................
    Konu ÇIĞLIK tarafından (27.Şubat.2015 Saat 13:29 ) değiştirilmiştir.

Bu yazı bence buraya iyi gider arkadaşlar...
    Mutlaka Okuyun ve Paylaşın
    Bu akşam eve geldiğimde Eşim Akşam yemeğini servis ediyordu. Elini tuttum ve ona
    söyleyeceğim şeyler olduğunu söyledim. Masaya oturdu ve sessizce yemeği yemeye
    başladı. Ve yine Gözlerinde o korkuyu gördüm.
    Bir an da kasıldım ağzımı açamıyordum ama düşüncelerimi söylemem lazımdı. Ben
    boşanmak istiyorum. Sinirlenmedi Sözlerime karşılık vermedi, sadece sebebini sordu.
    Bir cevap veremedim ve buna çok sinirlendi elinde ki Çatal Bıçakları fırlattı. Bana
    bağırdı ve Adam olmadığımı söyledi. Bu akşam tek kelime konuşmadık. Eşim bütün
    Gece ağladı. Farkındaydım Evliliğimiz ne olacağını merak ediyordu, ama onu tatmin
    edecek bir şey söyleyemeyecektim. Ben Jane’e aşık oldum, eşimi sevmiyorum artık.
    Bu vicdan azabıyla bir Evlilik sözleşmesi hazırladım, Evi, Arabayı ve Şirkettin 30%
    ona verecektim. Sözleşmeye kısa bir süre baktı ve yırttı. 10 yıl hayatımı paylaştığım
    bu Kadın bana yabancı olmuştu. Onun harcadığı zamana ve enerjiye üzülüyordum,
    ama geri dönemezdim, Jane’e çok aşık olmuştum. Sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya
    başladı, bu benim beklediğim bir tepkiydi. Onun ağlaması benim hafiflememe sebep
    olmuştu. Bir süredir aklımdan geçiriyordum boşanmayı, bu fikir bende saplantı haline
    gelmişti ve şimdi bu duyguyu daha da güçlü hissediyordum ve doğru karardı.
    Bir sonra ki akşam eve geç gelmiştim ve Eşimi Masada yazı yazarken gördüm. Çok
    uykum vardı ve Akşam yemeğini yemeden uyumaya gittim. Jane ile geçirdiğim o
    kadar saat beni yormuştu. Bir ara uyandım ve onu hala yazı yazarken gördüm Masa
    da. Ama bu benim Umurumda değildi ve başımı çevirip uyumaya devam ettim. .
    Ertesi sabah bana Şartlarını yazı halinde sundu. Benden hiç bir şey istemiyordu,
    sadece boşanmamızı ilan etmek için 1 ay müsaade istedi ve bu zamanda normal bir
    Aile gibi davranmamızı istedi. Bunun sebebi Oğlumuzun 1 ay sonra Sınavların olması
    ve bu dönemde ona bu yükü bindirmemekti. Bu kabul edilebilinir. Bir şey daha vardı,
    benden onu Evlilik Gecesinde onu kapıdan içeriye nasıl taşıdığımı hatırlamaktı, ve 1
    ay boyunca her sabah onu Yatak odasında Kapıya kadar taşımamı istedi. Kafayı
    yediğini düşündüm, ama son günlerimizin iyi geçmesi acısından, kabul ettim.
    Sonra bu şartlardan Jane bahsettim, yüksek ses ile gülüp bunun çok saçma olduğunu
    ve eninde sonunda Boşanmayı kabul etmek zorunda kalacağını söyledi.
    Eşimle boşanma konusunu açtığımdan beri Fiziksel temasta bulunmadık. Bu sebepten
    ilk gün onu kucağıma alıp kapıya götürdüğümde tuhaf bir duygu yaşadım. Oğlumuz
    arkamızda duruyordu ve alkış yapmaya başladı ‘Babam Annemi kucağında taşıyor’ bu
    onu çok sevindirmişti, Sözleri canımı acıtmıştı… Yatak odasından Evin Kapısına kadar
    KişiselleştirPano
    10 metre taşıdım. Eşim gözlerini kapattı ve kulağıma’ Oğlumuza boşanmamızdan
    bahsetme’ diye fısıldadı. Bende başımı öne eğerek tamam dedim, ve içime bir üzüntü
    çöktü. Kapı önünde onu bıraktım Eşim Otobüs durağına gitti ve onu İşe götürecek
    olan Otobüsü bekledi. Bende tek başıma Ofise gittim.
    2. Gün bu oyunu oynamak bize daha kolay gelmişti. Eşim başını Göğsüme yasladı, ve
    onun kokusunu duydum. Birden Eşime uzun süredir bakmadığımı anladım. Ve onun
    Evlendiğim zaman ki kadar Genç olmadığını fark ettim. Yüzünde hafif çizgiler oluşmuş
    saclarına ak düşmüştü. Gecen yıllar öylesine yanından geçmemişti, O an kendime ona
    bununla neler yaptığımı sordum.
    4. Gün onu kucağıma aldığımda bir güven duygusu yaşadım. Bu bana Hayatının 10
    yılını Hediye eden Kadın.
    5. Gün bu güven duygusu daha da büyümüştü. Bundan Jane bahsetmedim. Günler
    geçtikçe onu taşımak daha da kolaylaşmıştı, belki de bu sayede yaptığım antrenman
    dan dolayıdır bu.
    Bir Sabah onu ne giyeceğini düşünürken izledim. İsyan ederek her gün kıyafetlerin
    biraz daha bol geldiğini söyledi. Birden onun ne kadar süzüldüğünü ve kilo verdiğini
    fark ettim. Demek ki onu her sabah daha kolay taşıyabilmemin sebebi buydu. Birden
    yüzüme yumruk gibi vurdu. Bu kadar Acıyı ve Üzüntüyü Kalbinde taşıyordu. Farkında
    olmadan başını okşadım. O an Oğlumuz da geldi ve ’ Baba Annemi taşıman lazım ’
    dedi. Bu hayatımızın bir parçası olmuştu, Babasının Annesini odadan Kapıya taşıması.
    Eşim Oğlumuzu yanına çağırdı ve ona sıkı sıkı sarıldı. Ben başımı cevirdim, son anda
    kararımdan vazgeçmek istemiyordum. Onu kucağıma aldım ve Yatak odasından
    Kapıya kadar taşıdım. Elini enseme koymuştu ve ben onu sıkı sıkı tutmuştum. Tıpkı
    Evlendiğimiz gün gibi.
    Artık Huzursuzlanmıştım bu kadar kilo vermesinden. Son Gün onu kucağım da
    taşıdığımda hareket etmedim. Oğlumuz okuldaydı ve Eşime Hayatımızda ki yakınlığın
    ne kadar eksildiğini söyledim. Ofise gittim arabadan fırladım kapıyı kilitlemeden
    bunun için zaman yoktu. Her anın kararımı değiştirmesinden korkuyordum ve
    Merdiven den yukarı koştum, yukarı varınca Jane kapıyı actı. Ona Karımdan
    boşanmayacağımı söyledim.
    Şaşkın bir ifadeyle elini anlıma koydu ve ’ Senin ateşin mi var’ diye sordu. Üzgünüm
    Jane ama ben artık boşanmak istemiyorum dedim. Evliliğimizin renksiz kalması sevgi
    eksikliğinden değil, birbirimizin değerini unuttuğumuzdan dı. Şimdi aklıma geldi ki,
    ona Evlendiğimiz Gün kapıdan içeri taşıyınca ömrümün sonuna kadar Sadakat yemini
    verdiğimi…….. Jane olayı anlayınca yüzüme bir tokat attı ve kapıyı kapatarak
    ağlamaya başladı. Hemen aşağı koşup ilk Çiçekçiye gidip Eşime bir Buket çiçek aldım,
    24 Kas
    24 Kas
    üzerinde ki Karta da”’seni her Sabah hayatımın sonuna kadar taşıyacağım”” .
    Eve vardığımda yüzümü bir gülümseme kapladı, elimde Çiçeklerle yatak odasına
    gittim ve Eşimi yatağın üstünde Ölü buldum. Eşim aylardır Kanser ile savaşıyordu ve
    ben Jane ile ilgilenmekten bunu fark etmemiştim. Fazla yaşamayacağını bildiği için,
    beni Oğlumun bana negatif tutumundan korumaya çalışmıştı . En azından Oğlumun
    gözünde iyi bir Eş olarak kalmamı istemişti.
    İlişkide ki küçük şeylerdir önemli olan. Villalar, arabalar çok paralar değil . Bunlar
    hayatı kolaylaştırır ama asla Mutluluğun temeli olamazlar.
    İlişkine zaman ayır ve ilişkinin güven ve huzur anlamına gelecek şeylere meşgul ol.
    Mutlu bir beraberlik yaşa.
    Bunu Paylaşmazsan sana birşey olmaz……
    Ama paylaşırsan belki bir Evlilik kurtarırsın.
    Çoğu Hayatların yıkılmasının sebebi, İnsanların Hedefe ulaşmaya az kala pes
    etmesindendir.
    yuceli, neslihanak, ferhat and 1 others like this.

Eğer alkol ,dayak, kumar, ahlaksızlık ,şiddetli geçimsizlik vb bir durum yoksa asla evli insanların başkasına aşık olup boşanma hakkı yoktur olamazda kul hakkına girer soluğu cehenemde alır eşlerinizin değerini bilin ve adam gibi ona ömürboyu sahip çıkın.
    Konu Ünal Kara tarafından (07.Mayıs.2014 Saat 18:10 ) değiştirilmiştir.
    ASLI ve Yozgatlı bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)