kamu işçi maaş

Like Tree13Beğeni

Konu: Türkiye'nin Nüfusu Açıklandı...

Yok ben size yazmadım Yazarken sizin mesajı bile görmemiştim
    Genel olarak söylemeye çalıştım...

"Sivas-Maras-Hrant Dink" Aydınları öldüren katillerin arkasından ağıtlar yakılmaz..

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Türkiyenin nufusu makro ekonomik, demografik ve mali açıdan bizi elbette ilgilendiriyor. Ancak yorum yaparken de daha dikkatli olunmalı, kişisel cevaplardan ziyada daha objektif, daha bilimsel paylaşımlar yapılmalı diye düşünüyorum.
    Siyaset yapmak bu forumun amacı değil. Bilimsel değer taşıyan fikirlerimizi her zaman paylaşalım. Ancak seviyemizi koruyalım ve nesnel olalım.
    Bu forumun bu kadar uzun yıllar yaşamasının nedenlerinden biri de sadece kendi konumuzla sınırlı kalmaktır bence.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Alıntı teknogs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok ben size yazmadım Yazarken sizin mesajı bile görmemiştim
    Genel olarak söylemeye çalıştım...
    Kusura bakmayın, güne gergin başladım bu başlık altında okuduğum bir takım yazılar nedeni ile.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bazen uygun ifadelerle konuşmayı bilmeyen,paylaşmayı beceremeyen "ferhatdenizz" isimli üye gibi kötü örnekler olabiliyor,dikkate değer bulmuyor reddediyorum.Bu tabirler virüslü salyadan başka bir şey değil,yazıklar olsun...bu foruma da yakışmıyor,derhal uzaklaştırlmasını talep ediyorum.

Az gelişmişlik veya çok gelişmişlik seviyesinin ,yegane ölçüsü nüfus ölçütü olamaz,elbette gelişmişliği sağlayan/sağlayacak olan diğer sebeblerle birlikte değerlendirilmelidir.Örnek deki Norveç in sadece ve sadece nüfusunun az olması nedeniyle gelişmiş olduğunu ileri süremeyiz,gelişmeye katkı sunan diğer noktaları görmemezlikten gelemeyiz,gelişmişlik cerçevesinde nüfusun da az olması,diğer parametreler paralelinde yaşam kalitesinin yüksek olduğu söylenebilir.Bizim öğrenci nüfusumuzdan daha az nüfusa sahip olan Yunanistan,her ne kadar AB ailesi içinde olsa da hali malum,çırpınıyor...

Önce kendi çocuğumdan başlayarak, akrabalarımın, arkadaşlarımın çocuklarına ve herhangi bir şekilde ulaşabildiğim tüm çocuklara, sevgi,saygı,anlayış,çalışkanlık, güvenilirlik, dürüstlük, yardımlaşma, adil olma gibi konularda ve bunları paylaşabildikleri her ortamda paylaşmaları konusunda sürekli telkinlerde bulunuyorum.Yapabildiğim bu ve kendim de bu değerlere göre yaşamaya çalışıyorum.

Geleceği kuracak çocukları ne kadar doğru eğitirsek onlar da o kadar huzurlu ve mutlu yaşar, lütfen çocuklara ve gençlere elimizden geldiğince emek verelim.
    şeref aydemir bunu beğendi.

ferhatdenizz isimli üyemizin uslubunun yakılısız , hatta çirkin olduğunu düşünüyorum. Ancak uslup dışında söyledikleri de hiç yanlış şeyler değil.Bunların makro ekonomik açıdan mutlaka objektif değerlendirilmesi gerekir.
    ferhatdenizz bunu beğendi.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ferhatdenizz isimli üyemizin uslubunun yakılısız , hatta çirkin olduğunu düşünüyorum. Ancak uslup dışında söyledikleri de hiç yanlış şeyler değil.Bunların makro ekonomik açıdan mutlaka objektif değerlendirilmesi gerekir.
    Zikri çirkin olanın fikri güzel olamaz.

Alıntı şeref aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (Benim daha çok düşündüğüm eğitim noktası,elbette istisnalar var ve olacaktır ama genel manada,örneğin öteden beridir ilk-orta-lise +üniversite=16/yerine 17-18 yıl bir ferd eğitim öğretime tabi tutulacak fakat optimum/olması gereken seviyede,önce kaliteli bir insan/vatandaş OLAMAYCAK.....
    Birinci meselemiz eğitim,sanırım bu noktada hemfikiriz.
    Bu denli uzuuun eğitim süreci veya bu sürecin sonucunda istenilen seviyeye ulaşılamıyorsa,bu noktada sorgulama yapmak gerekiyor,hata nerde,nasıl oluşuyor da müspet neticeler alınamıyor.
    Bu noktada fazla detaya girmeyeyim,doğru olmaz(çünkü nüfus meselesinde olduğu gibi bu konu da uzmanlık ve bilimsel çalışmayı gerektirir)ama çocuk okutan bir birey(baba)olarak,diğer hususlar yanında veya önünde gördüğüm birinci nokta, öğretmen ve öğretmen seçimi/tercihi,ikinci nokta eğitim müfredat proğramı olduğunu düşünüyorum.Eğitim müfredatından fazla anlamıyorum ama öğretmen meselesini çok önemsiyor,özel ihtimam gösterilmesi gerektiğine inanıyorum.
    Kısaca düzenlenek uygun müfredat yanında, uygun kaliteli öğretmenlerde yetiştirlir ise olumlu yönde gelişmeler olabileceği,bu bağlamda "eğiticilerin eğitilmesi"nde olduğu gibi,özel olarak öğretmen yetiştiren öğretmenlere ihtiyaç olduğu ve öğretmenlik mesleğinin yüceltilmesi,bu esnada maaşlarının da yeniden düzenlenmesi gerektiği kanaatindeyim.
    Bu mesleğe özel önem vermemin nedeni,malum bu ülkede doğan,yaşayan,eğitim öğretim görecek herkesin,öğretmenler vasıtasıyla, bu süreci tamamlıyor/tamamlayacak olmasıdır.
    nguroy bunu beğendi.

Tabi bir ekonomist olarak GSMH yani daha popüler adıyla milli gelir. Basitçe bir ülkenin kazancını nufusa bölüyorsunuz. Büyüme rakkamları açıklanırken aslında ekonomi bilimi Net büyüme= GSMH- Nufus artış oranı= net artış hesaplar. Tabi siyaset dünyası bu kısmı es geçiyor . Biz bilimsel bakalım.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Aile,toplum,millet ve devlet olarak geleceğimiz çocuklarımıza emanet ise(ki böyle)bu durumda onların geleceğe/yarınlara hazırlanması,yetiştirilmesi noktasında,özellikle eğitim ve öğrenimlerinin,kaliteli öğretmenler vasıtasıyla olması,olmazsa olmazımız olmalıdır.Çünkü bu çocuklar,eğitimli birey ve yarınların eğitimli ana,baba,kardeş,hala ,teyze,dayı,amca,büyük baba,ananne,babanne,iyi komşu,iyi kiracı,iyi ev sahibi olmaları yanında,iş hayatında yarınların öğretmen,kaymakam,vali,milletvekili,belediye başkanı,başbakan,cumhurbaşkanı,hakim,savcı,polis,d oktor,avukat,g.kurmay başkanı,subay,astsubay,mühendis,mimar,tekniker,tek nisyen,yönetici,ceo,g.müdür,müdür,daire başkanı,müşavir,iş adamı,işveren-işci,diğer iş ve meslek sahibi vs.olacaklar.
    Konu şeref aydemir tarafından (25.Şubat.2015 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)