kamu işçi maaş

Konu: ücret anlaşmazlığı

ücret anlaşmazlığı

işçi ile işveren ücrette anlaşamıyor işverenin verdiği ücreti işçi kabul etmiyor bu durumda işçi çıkışı nasıl olamlı işkura verilecek bildirimde hangi madde yazılmalı ihbar ve kıdem durumu nasıl olur

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kemal Guest

Re: ücret anlaşmazlığı

Alıntı MELEK Nickli Üyeden Alıntı
    işçi ile işveren ücrette anlaşamıyor işverenin verdiği ücreti işçi kabul etmiyor bu durumda işçi çıkışı nasıl olamlı işkura verilecek bildirimde hangi madde yazılmalı ihbar ve kıdem durumu nasıl olur
    Taraflar arasında ücret artışının oranı ile ilgili, iş sözleşmesinde yazılı bir
    madde yoksa işçi, işverenin verdiği ücreti kabul etmek zorundadır.İşçi çıkış sebebi "işçinin bildirimsiz olarak feshi" olabilir.Eğer işveren çıkartıyorsa ihbar ve kıdem tazminatı doğar (işkur belgesinde çıkış sebebi işverence bildirimsiz fesih yazılabilir.

ücret anlaşmazlığı

İŞÇİ ÜCRETİ KABUL ETMEZSE İSTİFA EDER VE BİRŞEY ÖDEMEZSİNİZ.AKLISIRA KENDİNİ AÇIKGÖZ ZANNEDİP SİZİZ ÇIKIŞVERMENİZ İÇİN İŞLERİ AKSATIRSA GENE İŞKANUNUNA GÖRE BU İŞÇİYE BİR ÖDEME YAPMADANDA İŞTEN ÇIKARTABİLİRSİNİZ.İŞÇİ KESİNLİKLE ÜCRETİ BAHANE EDİP HAK TALEP EDEMEZ.TEŞEKKÜRLER.

ücret anlaşmazlığı

işçiye sadece askarı ücret kadar vermeniz yeterlidir.
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

ücret anlaşmazlığı

Sayın Eren işyerinde 2 kişi çalışıyor işçi işini binbir suratla yapıyor ve sanki hatır için iş yapıyormuş gibi davranıyor sizin dediğiniz gibi bunu ispat etmemiz gerekli işveren tutanak tutsa diğer işçi imzalasa bu yeterlimi birde işverence bildirimsiz fesihte işçi işsizilik sigortası alabilirmi?

ücret anlaşmazlığı

1457/25 MAD. OKURSANIZ SURAT ASMASI İŞTEN ÇIKIŞA HAKLI NENDEN OLUŞTURMAZ. AMA KİŞİ İŞİNİ SAVSAKLARSA HAKINDA TUTANAK TUTUN AYNI DURUMU TEKRARLARSA TAZMİNATSIZ FESİH EDEBİLİRSİNİZ. ŞUAN İTİBARİYLE KONU HAKKINDA TUTTANAK TUTMANIZ SZİN YARARINIZA OLACAKTIR
    Ne irfandır veren&nbsp; ahlaka yükseklik,ne vicdandır <br />Fazilet hissi insanlarda ALLAH korkusundandır.<br />Yüreklerden çekilmiş farzedilsin havfı Yezdan&#39;ın <br />Ne irfanın kalır tesiri katiyyen,ne vicdanın.<br /><br /> Mehmet Akif ERSOY

ücret anlaşmazlığı

4857/25-ıı- h ve ı sebep olarak gösterilebilir,işçinin savunması alınır ve yargıtayın bu konuda vermiş olduğu karar var.haklı olarak işverenin fesih sebebini oluşturur ve kıdem ile ihbarı ödemenize gerek kalmadan işçiyi çıkartabilirsiniz.işten ayrılma bildirgesini bile vermenize bir gerek yok ve işsizlik parası alamaz.teşekkürler.

ücret anlaşmazlığı

Merhaba;

İlave olarak biz yazı eklemek istedim.

http://www.alomaliye.com/huseyin_firat_ucret_artisi.htm

Kolay gelsin
    ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)