İyi günler,

Ev işlerinde çalışanlara (hizmetçi, bakıcı, aşçı gibi) işten çıkarılmaları veya emekli olmaları halinde kıdem tazminatı ödenir mi? Bu kapsamdaki kişiler İş kanunun 4.maddesine göre İş Kanunu kapsamında bırakılmışlardır.