kamu işçi maaş

Konu: İş Hakkım İş Kanunu 25. Maddeye Göre Fesh Edildi

İş Hakkım İş Kanunu 25. Maddeye Göre Fesh Edildi

3yıldır çalıştığım işyerinden patronumun kardeşinin bana küfür ve darp etmesi üzerine işyerinden karakola giderek şikayette bulundum.bunun üzerine işe gitmedim ve iş kanunun 24. maddesine göre yazılıfesih bildirdim.bunun üzerine işyerim de bana iş kanunun 25. maddesine göre fesih yapıldığını yazılı bildirdi.ben 3 yıl yıllık iznimi kullanamadım.mesai saatim saat 08 ve 21.30 du.kıdem ve ihbar tazminatımı son haziran ve temmuz maaşımı alamadım.çalışma bakanlığına şikayette bulundum.ama sonuç lehime olurmu merak ediyorum

izin defteri imzalamadım

ayrıca ben 3 yıl boyunca bu şirkette izin defteri imzalamadım ve izin defterini hiç görmedim.iş hakkımın feshinden önce de ben haklı nedenlerle işe gelemediğimi bildiren yazılı bir savunma bildirdim ama bana iş çıkışı verildi.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: iş hakkım iş kanunu 25.madde ye göre fesh edildi

Her ne şekilde olursa olsun, kullanmadığınız izinler karşılığı ücretinizi alırsınız.
    Dava açarsanız, ıspatlayabildiğiniz fazla çalışma sürelerinin ücretini alabilirsiniz.
    Dava açıp haklılığınızı ıspatlayabilirseniz, kıdem tazminatına hak kazanırsınız.İhbar tazminatı alamazsınız.

Bunlar elbette üzücü olaylar..

İspat yolunda karakol zaptına ek olarak darp olduğuna dait doktor raporuz varsa işiniz kolaylaşır. Ya da küfür ve darp olduğuna dair şahit bulmanız gerekecek, şahitilik meselesinde işyerinden biri için konuşacaksak; tabi kabul eden çıkarsa...

Gösterdim... gördü anlamına gelmez! Söyledim... duydu anlamına gelmez. Duydu.. doğru anladı anlamına gelmez. Anladı.. hak verdi anlamına gelmez. Hak verdi... inandı anlamına gelmez. İnandı.. uyguladı anlamına gelmez. Uyguladı.. sürdürecek anlamına gelmez.

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

Ynt: izin defteri imzalamadım

Haklı nedeniniz neydi?

Ynt: izin defteri imzalamadım

Merhaba;

Savunmanızı ne yönde verdiniz de, işveren aksi görüşe sahip olupta sizin çıkışınızı verdi?

Kolaygelsin
    İnsanın kendi kabiliyetini saklaması, büyük bir kabiliyet işidir.<br />La Rochefoucauld

çalışma bakanlığı incelemeye aldığında ben bu yaşadıklarım için şahit bulmam gerekirse zaten bu durum mahkemeye intikal etti bu olayla ilgili dosya mevcut.işyerinde arkadaş gördüğünü anlattı yani üstüme yüründüğüne dair şahitlik yaptı.ben bu olaydan sonra işe haklı nedenlerle gelemediğime dair savunma yazısı gönderdim.bu yazı karşılığında iş hakkım fesh edildi.ve hiç bir ücret alamadım.ben bu şikayet sonucunda ne olacak nasıl bir yol izlenecek merak ediyorum

çalışma bakanlığı sonucunda...

çalışma bakanlığı sonucnda ne gibi sonuçlar çıkıyor.bundan sonraki süreçte neler oluyor.yardımlarınızı bekliyorum.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Ynt: çalışma bakanlığı sonucunda...

Alıntı ozlem71 Nickli Üyeden Alıntı
    çalışma bakanlığı sonucnda ne gibi sonuçlar çıkıyor....
    ?

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: çalışma bakanlığı sonucunda...

Çalışma bakanlığına yaptığınız şikayet sonucunda, yapılacak inceleme ile haklılığınız sabit görülürse, işverene yaptığı usulsüz işlem varsa idari para cezası uygulanır.

Size bir inceleme raporu verilir.Bu raporda genelde( eğer konu tazminat veya ücret ise) tazminatınızı almak için işverene başvurmanız gerektiği belirtilir.İşveren buna rağmen ödemezse, tazminatınızı-ücretinizi almak için iş mahkemesinde dava açmanız gerekir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)