kamu işçi maaş

Konu: işten ayrıldım:(

Ynt: işten ayrıldım:(

SIKINTI BURDA
    tartışmadan dolayı bir talebi veya haksızlığa uğradı diye birşey söylenmemiş
    ve
    kendisi ben istifa ediyorum demiş (şahitler huzurunda) ve üstüne üstü 3 günde gelmemiş
    gelmemesinin sebebinide bildirmiş istifa ediyorum demiş
    bence bu iş açık ve hiç tartışılacakda bir olay yok (anlattığı kadarı ile)
    tabi sizin görüşünüz farklı olabilir (bu benim görüşüm)

Alıntı APAÇİ Nickli Üyeden Alıntı
    SIKINTI BURDA
    tartışmadan dolayı bir talebi veya haksızlığa uğradı diye birşey söylenmemiş
    ve kendisi ben istifa ediyorum demiş (şahitler huzurunda) ve üstüne üstü 3 günde gelmemiş
    gelmemesinin sebebinide bildirmiş istifa ediyorum demiş
    bence bu iş açık ve hiç tartışılacakda bir olay yok (anlattığı kadarı ile)
    tabi sizin görüşünüz farklı olabilir (bu benim görüşüm)
    biraz farklı bir pencereden bakalım isterseniz. işçi gidiyorum demiş işverende ohh !! ne güzel gitsin işten çıkartıyorum demiş atmış golü peki bu kişi hayati bir noktada olsa idi işveren ne yapacaktı. yine aynısını yapabilirmiydi. işe geri çağırma hakkını kullanmayacakmıydı sizce. yani biraz objektif bakmakta yarar var. Kolay gelsin saygılar. .

Arkadaşlar patronumla tartıştım konusuna gelince şirketçe haklı görüldüğüm bir konu anlatayım iş yerimiz pvc (plastik pencere) bunun yanı sıra iş yerinde laminant parke kapı vs. yapıyoruz. Ailem evde komple tadilat yaptırdılar evde ne var ne yok değişti yenilendi bende burada çalıştığım için dolayısıyla bütün işi bize verdiler evde aynı zamanda oturuyorlar boş bir inşaat değil babam özellikle işin başında sorup rica edip işi en kısa sürede teslim almak için söz aldı patronumdan bu iş normal şartlarda 30 gün civarında bitebilecek bir iş fakat bizim için bu süre 20 güne düşürülmek istendi ama iki buçuk ay oldu inşaat bitmedi iş yerindeyim sürekli işleri takip ediyorum yapıp bitirilebilecek durumdayken işimizi sürekli erteledi porton biz nasıl olsa el değiliz samimiyet var bunun için bizim işlerimizi sürekli yarım bırakılarak başka işlerle ilgilendi beni ailem sıkıştırıyor haklılar çok sıkıldılar 2 ayı geçkin süredir evde tadilat bitmedi tozun toprağın içinde ben iş yerim söylüyorum ama çok fazla üstüne gidemiyorum ısrar edemiyorum yani aramızda bir sorun çıkacak işimden olurum diye ki sonunda oldum bir gün dayanamayıp bende çok sıkılmıştım ama bu işten yapılması gereken bir iş için dün geleceklerdi ne oldu diye sorunca cvp: kızım bi dur bee sizde amma üstüme geldiniz ve buna benzer şeyler ben orada çalıştığım halde kesinlikle sık sık söylemiş değilim bana olur olmaz ve hak etmediğim şeyler söyledi mesela ?bana bir daha böyle iş getirme istemiyorum dedi? (yüksek sesle ve kapı vs. çarpılarak )çok kırıldım kızdım o an sen kazınıyorsun sorun değil getirmem dedim bıraktım çıktım işte böyle. Ama şunu söyleyebilirim işimiz sezonluk bir iş arkadaşlardan bahseden olmuş kış sezonundayız dolayısıyla işine geldi. Yorumlarınız ve açıklamalarınız için teşekkür ederim.

istifa formu vermediysen rapor al 10 günlük işi bırakıp gitdiğin günden itibaren sana noter ya da itm olarak fesih bildirimi göndermediyseler raporunu sun almazlarsa işe iade davası açacağını söyle haklarını talep et konuş vermezlerse çalışma bakanlığına dilekçe ver alırsın tüm haklarını

Sn Apaçiye katılıyorum.bence hilalyapı sözlü olarakta olsa istifa ettiğini söylemiş. firmanın bu durumda yapacağı birşey yok doğal olarak çıkışını yapmışlar.o yüzden kişileri etik olmayan yollardan olmayan haklarını aramaya teşvik etmeyelim lütfen...

işten çıkışını yapabilmesi için istifa formu alması şart almadıysa 2 iş günü gelmediği takdirde tutanak tutulur noter yada posta yolu ile ihtarneme çekilir gerekçe sunulması beklenir yoksa çıkışını yapabilir bence haklarını aramalı yazık sinirle kalkan zararla oturur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)