kamu işçi maaş

Konu: Yabancı Personel

Yabancı Personel

işyerimizde yabancı uyruklu personel çalıştırıyoruz. ankaradan çalışma izni alındı. ssk ya giriş bildirgesi verildi. bölge çalışmaya ek-1 verildi. ama müfettişler işyerine teftişe geldiğinde ankaraya bir bildirim daha yapmanız gerek dedi. bildirimin ne olduğunu sorduğumuzda "bilmiyorum çalışma.gov.tr den bakın" dedi.ben baktım ama bu konuyla ilgili birşeye rastlamadım. ANKARAYA YAPILACAK OLAN DİĞER BİLDİRİM hakkında bir bilgisi olan varsa ve bana yardımcı olursa çok sevınırım. teşekkurler iyi çalışmalar..... :?:

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız. Forum Kurallarını okuyunuz.

Bilgili, birikimli ve mesleki etik değerlere saygılı meslek mensubu emeğini ucuza pazarlamayandır.

Re: YABANCI PERSONEL

Merhaba;

Firmamızda 5 yabancı idari personel çalıştırıyoruz.(Beyaz Yaka)
    Eğer aşağıda yazmış olduğunuz işleri sırasıyla hepsini yaptıysanız bir işlem yükümlülüğünüz kalmıyor.Sadece işten ayrılmaları durumunda iyi hatırlıyorsan 15 gün içerisinde Çalışma Bakanlığı'na bildirmeniz gerekiyor.

Kolay gelsin.
    ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

YABANCI PERSONEL

Bölge çalışmanın müfettişi ek olarak ankaraya yapılacak olan bildirimi yapmaz isek ceza yiyeceğimizi söyledi. ama bildirimin ne olduğunu o da bilmiyor tek bildiği inatla ceza yazmak isteği. :!:
    Bilgili, birikimli ve mesleki etik değerlere saygılı meslek mensubu emeğini ucuza pazarlamayandır.

YABANCI PERSONEL

Tekrar Merhaba;

Dediğim gibi bu yazmış olduğunuz bildirimleri yaptıysanız ve bir sorun çıkmadıysa, başka bir bildirim yok.Ben şuana kadar bu konu hakkında hiç ceza yemedim.Siz yinede 0312 296 60 00 'ı arayarak Sorabilirsiniz.

Kolay gelsin.
    ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

Re: YABANCI PERSONEL

Alıntı SAYBEL Nickli Üyeden Alıntı
    işyerimizde yabancı uyruklu personel çalıştırıyoruz. ankaradan çalışma izni alındı. ssk ya giriş bildirgesi verildi. bölge çalışmaya ek-1 verildi. ama müfettişler işyerine teftişe geldiğinde ankaraya bir bildirim daha yapmanız gerek dedi. bildirimin ne olduğunu sorduğumuzda "bilmiyorum çalışma.gov.tr den bakın" dedi.ben baktım ama bu konuyla ilgili birşeye rastlamadım. ANKARAYA YAPILACAK OLAN DİĞER BİLDİRİM hakkında bir bilgisi olan varsa ve bana yardımcı olursa çok sevınırım. teşekkurler iyi çalışmalar..... :?:
    BELKİDE İŞÇİ ÇALIŞMAYA BAŞLADIKTAN SONRA İŞÇİ ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞINI BELİRTEN YAZIYI BAKANLIĞA YOLLAMAMIŞ OLABİLİRSİNİZ. ÇÜNKÜ 4817 SAYILI KANUNUN

Yabancı çalıştıran işverenler yabancının çalışmaya başladığı tarihten çalışma izninin verildiği tarihten itibaren otuz gün içerisinde çalışmaya başlamaması halinde bu sürenin bitiminden itibaren ve herhangi bir nedenle hizmet akdinin sona erdiği tarihten itibaren,

en geç on beş gün içerisinde durumu Bakanlığa bildirmekle yükümlüdürler.
    Ne irfandır veren&nbsp; ahlaka yükseklik,ne vicdandır <br />Fazilet hissi insanlarda ALLAH korkusundandır.<br />Yüreklerden çekilmiş farzedilsin havfı Yezdan&#39;ın <br />Ne irfanın kalır tesiri katiyyen,ne vicdanın.<br /><br /> Mehmet Akif ERSOY

YABANCI PERSONEL

muro arkadaşın söylediği çok doğru bakanlık müfettişlerinin böylebir incelemesi var yabancıya çalışma müsaadesini veriyorlar sonrada işe başlayıp başlamadığını bir yazı ile bizden istiyorlar Çalışma Bakanlığı yabancı işçilerin çalışma müsaadeleri servisine iş başı yapan personeli bildirmeniz gerekmekte . Antalya bölgesinde böyle bir inceleme yapılmış

Ynt: YABANCI PERSONEL

Arkadaşlar merhaba.

Türkiye'de:

- Oturma izni;
    - Çalışma izni;
    - Vatandaşık işlemleri;

gibi konularda şirketlere ve yabancı uyruklu vatandaşlara danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Detaylı bilgi için bize her zaman başvurabilirsiniz. Yardımcı olmaya her zaman varız.

İyi çalışmalar.
    Alka Yabancı İşlemleri Danışmanlık Şirketi

Ynt: Yabancı Personel

BELKİDE İŞÇİ ÇALIŞMAYA BAŞLADIKTAN SONRA İŞÇİ ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞINI BELİRTEN YAZIYI BAKANLIĞA YOLLAMAMIŞ OLABİLİRSİNİZ. ÇÜNKÜ 4817 SAYILI KANUNUN

Yabancı çalıştıran işverenler yabancının çalışmaya başladığı tarihten çalışma izninin verildiği tarihten itibaren otuz gün içerisinde çalışmaya başlamaması halinde bu sürenin bitiminden itibaren ve herhangi bir nedenle hizmet akdinin sona erdiği tarihten itibaren,

en geç on beş gün içerisinde durumu Bakanlığa bildirmekle yükümlüdürler.
    yabancı çalışana verilen 1 yıllık çalışma izni süresi doldu, çsgb na başvuruldu ve 2 yıl daha çalışma izni (uzatma) verildi, ilk verilen izinde çsgb na yabancı işçinin işe başladığına dair bildirim yapıldı, 2 yıl çalışma izni için de işçinin işe başlaması yönünden çsgb na bildirim yapılması gerekiyor mu?
    her piyon potansiyel vezirdir.

Yabancı personel başvuruları online yapılmak zorunda mı , yoksa halen posta yoluyla yayabiliyor muyuz..?
    Ümitsiz olmayın , Ümit SİZ olun.....

başvurular sadece online yapılıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)