kamu işçi maaş

Konu: Yabancı İşçi Çalışma İzni - Uzatma

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Eylül.2005
    Mesajlar
    191

    Yabancı İşçi Çalışma İzni - Uzatma

    merhaba, yabancı çalışanımıza geçtiğimiz yıl çalışma izni aldık ( 1 yıllık ), izin süresi 13.04.2010 tarihinde sona erdi, bu tarihten bir ay kadar önce uzatma başvurusunda bulunduk, başvuru uygun görüldü ve 2 yıl daha izni uzadı, benim sormak istediğim, ilk yıl için belirli süreli iş sözleşmesi yaptık, çalışma izninin geçerlilik kazanabilmesi için ikamet tezkeresinin de alınması gerekiyor. 13.04.2010 tarihinde çıkış vermem gerekiyor mu ? çıkış verirsem tekrar girişini ne zaman yapmalıyım ?

    her piyon potansiyel vezirdir.

  2. #2
    Üyelik tarihi
    Eylül.2005
    Mesajlar
    191

    Ynt: Yabancı İşçi Çalışma İzni - Uzatma

    konu hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar var mı ?
    her piyon potansiyel vezirdir.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Ekim.2008
    Mesajlar
    80

    Ynt: Yabancı İşçi Çalışma İzni - Uzatma

    yeni çalışma izin belgesindeki tarih nedir 13.04.2010 itibari ile ise çıkış yapmanıza gerek olmadığı kanısındayım

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Eylül.2005
    Mesajlar
    191

    Ynt: Yabancı İşçi Çalışma İzni - Uzatma

    ilk yılın çalışma izni 13.04.2009-13.04.2010, uzatma çalışma izni ise 13.04.2010-13.04.2012 tarihlerini kapsıyor.
    İlk yıl için kendisiyle belirli süreli iş sözleşmesi yapmıştık.
    her piyon potansiyel vezirdir.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Ekim.2008
    Mesajlar
    80

    Ynt: Yabancı İşçi Çalışma İzni - Uzatma

    sn.uğur süre uzatımı yapıyorsunuz devamlılık arz ediyor yeni bir başvuru değil bu nedenle giriş çıkış yapmanıza gerek yok

    ww.yabancicalismaizni.gov.tr bu adrese girerek telefonla bilgi alabilirsinz

    iyi çalışmalar

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Eylül.2005
    Mesajlar
    191

    Ynt: Yabancı İşçi Çalışma İzni - Uzatma

    peki başka bir sorum olacak,

    4817 sayılı kanunun 18.maddesinin (b) fıkrası gereğince yabancı çalıştıran işverenlerin bakanlığa bildirim yapması gerekmekte, geçtiğimiz yıl yabancı işçinin işe başladığını bakanlığa süresinde bildirmiştik, uzatma çalışma izni için de bildirmek gerekir mi ?
    her piyon potansiyel vezirdir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Yabancı İşçi Çalışma İzni
    Konu Sahibi tancam Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 21.Şubat.2019, 10:45
  2. Yabancı Çalışma İzni İptali
    Konu Sahibi ceres Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 20.Ocak.2019, 17:14
  3. Yabancı Çalışma İzni Otomasyonu
    Konu Sahibi ceres Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 26.Temmuz.2017, 12:14
  4. Yabancı Çalışma İzni hk.
    Konu Sahibi TUBISM Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 04.Eylül.2012, 18:19
  5. Yabancı İşçi - Çalışma İzni
    Konu Sahibi ugurakin Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 30.Temmuz.2009, 12:31

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36