kamu işçi maaş

Konu: Kendi İsteği ile Ayrılan İşçiye Kıdem Tazminatı Ödenir mi?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    22

    Kendi İsteği ile Ayrılan İşçiye Kıdem Tazminatı Ödenir mi?

    Arkadaşlar,daha önce bilindiği gibi kendi isteği ile ayrılan işçilere kıdem tazminatı ödenmiyordu.Bu konuda kanunda bir değişiklik var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    630

    Re: Kendi isteği ile ayrılan işçiye kıdem tazminatı ödenir m

    kıdem tazminatı ödemesine ödersiniz ama gider olarak yazamazsınız
    Ne irfandır veren&nbsp; ahlaka yükseklik,ne vicdandır <br />Fazilet hissi insanlarda ALLAH korkusundandır.<br />Yüreklerden çekilmiş farzedilsin havfı Yezdan&#39;ın <br />Ne irfanın kalır tesiri katiyyen,ne vicdanın.<br /><br /> Mehmet Akif ERSOY

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    22

    Kendi İsteği ile Ayrılan İşçiye Kıdem Tazminatı Ödenir mi?

    kendi isteği ile ayrılan işçiye,işverenin kıdem tazminatı ödeme yükümlülüğü var mı?

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    636

    Kendi İsteği ile Ayrılan İşçiye Kıdem Tazminatı Ödenir mi?

    Alıntı dost78 Nickli Üyeden Alıntı
    kendi isteği ile ayrılan işçiye,işverenin kıdem tazminatı ödeme yükümlülüğü var mı?

    Merhaba,


    Hayır yoktur.

    Kolay Gelsin.
    ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

  5. #5
    nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

    Kendi İsteği ile Ayrılan İşçiye Kıdem Tazminatı Ödenir mi?

    yasal şartlar karşılanıyorsa kıdem tazminatı hesaplanır ve ödenir. istifa eden çalışana ödeme yapılmak isteniyorsa o kıdem tazminatı olamaz. sosyal yardım olarak tüm kesintiler yapılarak ödeme yapılabilir.

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    44

    Kendi İsteği ile Ayrılan İşçiye Kıdem Tazminatı Ödenir mi?

    Kıdem Tazminatı İş kanunun eski 14. maddesinde yazılı sebeplerle hizmet sözleşmesinin sona ermesi durumunda ödenir. Bu sebepler dışında ödenmez. İstifa bu sebeplerin dışındadır. İstifa eden işçiye ödenmez. Ancak istifa sebebi işçinin haklı nedenle sözleşmesi fesih ise durum farklıdır.
    Kanun maddesini gözden geçirmelisiniz.
    aygılarımla,
    <br />
    <br />&quot;Balık istemem; tutmayı anlatın&quot;

  7. #7
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2005
    Mesajlar
    127

    Kendi İsteği ile Ayrılan İşçiye Kıdem Tazminatı Ödenir mi?

    Kendi isteği ile işten ayrılan işçiye kıdem tazminatı ödenmez.

    Ancak bilindiği üzere,

    işçinin kendi isteği ile işten ayrıldığını tevsik edici belgelerin mevcut olması ve gerekli kurumlara bildirimlerin yapılmış olması sıkıntı yaşanmaması için gereklidir.

    Kolay Gelsin.
    Yİ GÜNLER

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. İşyeri taşınan işçiye kıdem tazminatı ödenir
    Konu Sahibi T U R K O Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 25.Ağustos.2009, 16:54
  2. Kıdem Tazminatı Taksitle Ödenir mi?
    Konu Sahibi ferhat Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 04.Mayıs.2009, 13:35
  3. Cevap: 0
    Son Mesaj : 21.Temmuz.2008, 22:08
  4. Cevap: 6
    Son Mesaj : 03.Haziran.2008, 17:55
  5. Özürlü İşçinin Kıdem Tazminatı Nasıl ödenir
    Konu Sahibi personel Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 02.Aralık.2007, 18:55

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36