kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: İş Göremezlik Raporu Olan İşçi İşten Çıkarılabilir mi?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Şubat.2011
    Mesajlar
    6

    İş Göremezlik Raporu Olan İşçi İşten Çıkarılabilir mi?

    doğum öncesi iznimi kullanırken, iş göremezlik raporum varken iş yeri işten çıkarabilir mi?


  2. #2
    AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2010
    Mesajlar
    3.920

    Ynt: iş göremezlik rapor olan işçi işten çıkıarılabilir mi?

    Kesinlikle hayır
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Şubat.2011
    Mesajlar
    6

    Ynt: İş göremezlik raporu olan işçi işten çıkarılabilir mi?

    işyeri sadece beni çıkarmıyor kapanış yapacak yinede çıkaramaz mı?

  4. #4
    keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Aralık.2007
    Mesajlar
    5.755

    Ynt: İş göremezlik raporu olan işçi işten çıkarılabilir mi?

    O zaman çıkarır
    Kıdem tazminatınızı öder, ihbar tazminatınızı öder ve çıkarır.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Ocak.2011
    Mesajlar
    47

    Ynt: iş göremezlik rapor olan işçi işten çıkıarılabilir mi?

    Alıntı NİSANLI Nickli Üyeden Alıntı
    Kesinlikle hayır
    benim bildiğim iş kanununda rapora ilişkin rapor işçinin ihbar süresini 6 hafta aşması halinde iş sözleşmesini geçerli sebebe dayanarak feshebildeğidir.

    yanlış mı biliyorum acab

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Mesajlar
    639

    Ynt: iş göremezlik rapor olan işçi işten çıkıarılabilir mi?

    Alıntı Uluakay Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı NİSANLI Nickli Üyeden Alıntı
    Kesinlikle hayır
    benim bildiğim iş kanununda rapora ilişkin rapor işçinin ihbar süresini 6 hafta aşması halinde iş sözleşmesini geçerli sebebe dayanarak feshebildeğidir.

    yanlış mı biliyorum acab
    Doğru biliyorsunuz.. o durumlarda bildirimsiz fesih hakkı doğar.. ( İhbar tazminatı hariç tüm haklarını ödemek şartıyla..)

  7. #7
    AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2010
    Mesajlar
    3.920

    Ynt: iş göremezlik rapor olan işçi işten çıkıarılabilir mi?

    Alıntı Uluakay Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı NİSANLI Nickli Üyeden Alıntı
    Kesinlikle hayır
    benim bildiğim iş kanununda rapora ilişkin rapor işçinin ihbar süresini 6 hafta aşması halinde iş sözleşmesini geçerli sebebe dayanarak feshebildeğidir.

    yanlış mı biliyorum acab
    Doğru tabi. Soru taksit taksit gelirse cevapta böyle olur.
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

  8. #8
    Üyelik tarihi
    Mart.2008
    Mesajlar
    224

    Ynt: İş göremezlik raporu olan işçi işten çıkarılabilir mi?

    Doğum raporlarına ayrıcalık tanınmıştır. Doğum raporuna ilişkin hesap yapılırken ihbar süresinin hesabı doğum raporu bittikten sonra yapılır. Bu konuda pozitif ayrımcılık vardır. Sayın berna222 durumu farklı tabiki sadece kendisi çıkartılmıyor iş kapanışı var incelemek lazım. Ancak unutmayalım doğum raporları işten çıkarma için haklı sebep değildir. İş kanunu madde 25 de açıkça belirtilmiş zaten.

  9. #9
    Üyelik tarihi
    Ekim.2010
    Mesajlar
    524

    Ynt: İş göremezlik raporu olan işçi işten çıkarılabilir mi?

    Alıntı berna222 Nickli Üyeden Alıntı
    işyeri sadece beni çıkarmıyor kapanış yapacak yinede çıkaramaz mı?
    İşyerinin sırf sizi işten çıkarmamak için mükellefiyetini devam ettirmesi ne derece mantıklı olurdu bilemiyorum.
    Ronin sözcüğü efendisiz savaşçı (samuray) anlamına gelmekteyse de aylak, boşta gezer şeklinde de kullanılmaktadır. Kelime anlamına bakıldığında ronin "dalga adam" demektir ve denizdeki dalgalar gibi oradan oraya savrulan kişi anlamına gelmektedir.

  10. #10
    keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Aralık.2007
    Mesajlar
    5.755

    Ynt: İş göremezlik raporu olan işçi işten çıkarılabilir mi?

    Soru yanlış sorulmuş sn.redice.
    Durum doğum raporlu birinin işten çıkarılması değil, doğum raporlu olan birinin işyerinin kapanması durumunda ne olur olmalıydı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. İşçi Raporlu Olduğu Dönemde İşten Çıkarılabilir mi ?
    Konu Sahibi veli Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 32
    Son Mesaj : 17.Kasım.2019, 06:19
  2. İş Göremezlik Raporu
    Konu Sahibi NURETNS Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 28.Temmuz.2017, 12:45
  3. İş Göremezlik Raporu
    Konu Sahibi Day-Dream Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 12.Mart.2013, 19:32
  4. İş Göremezlik Raporu
    Konu Sahibi papyrus Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 23.Temmuz.2008, 16:05
  5. İş Göremezlik Raporu Hk.
    Konu Sahibi SonerK Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 07.Mart.2007, 18:49

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36