kamu işçi maaş

Konu: Evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Ekim.2011
    Mesajlar
    2

    Evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

    merhabalar, evlilik nedeniyle işten ayrılmada tam bir yıl şartımı var 25 eylülde evlendim kasım 10 gıbı ısten ayrılsam tazmınatımı alabilirmıyım ...yoksa yanar mı tazminatım.. çok teşekurler....


  2. #2
    keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Aralık.2007
    Mesajlar
    5.752

    Ynt: evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

    26 eylülde ayrılsanız tazminatlı fesih hakkınızı kaybetmiş olacağınız gibi, ihbar süresine de uyma zorunluluğunuz olur

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Ocak.2011
    Mesajlar
    431

    Ynt: Evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

    25 Eylül 2011 ise 10 Kasım 2011 'de işten ayrılırsanız tazimanıtınız alırsınız.İhbar alamaazsınız.
    Hayvan gibi çalış, insan gibi yaşa!  R-K

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Mart.2010
    Mesajlar
    370

    Ynt: Evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

    Alıntı lrtysh Nickli Üyeden Alıntı
    25 Eylül 2011 ise 10 Kasım 2011 'de işten ayrılırsanız tazimanıtınız alırsınız.İhbar alamaazsınız.
    Evlilik tarihi muhtemelen25 Eylül 2010. Bu soruyu sorma nedeni 1 yılı geçmiş olması gibi.
    SMMM Aydın AY

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2011
    Mesajlar
    59

    Ynt: Evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

    4857 sayılı kanunun 14. maddesin de belirtilen kadın işçi evlendii tarihten itibaren 1 yıl içinde kendi isteği doğrultusunda işverenden tazminatını talep edebilir. Kadın işçinin tazminatı sadece kıdem tazminatıdır. İhbar tazminatı talep edemez. Kıdem tazminatı alabilmesi içinde tazminatın şartları arasında yer alan aynı işyerinde en az 1 yıllık kanuni çalışma süresi olması gerekmektedir.
    Sağım, solum, önüm, arkam kıyamet olmuş<br />Ve ben kıyamdayım..<br />Kendi cenazeme durdum, ER KİŞİ&nbsp; niyetine..

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Ekim.2011
    Mesajlar
    2

    Ynt: Evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

    4 yıldır aynı şirkette calışıyorum, bir kısmınız alabilir bir kısmınız alamaz demişsiniz ama net olarak nasıl öğrenebilirim ona göre işten ayrılacağım.

  7. #7
    AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2010
    Mesajlar
    3.920

    Ynt: Evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

    Evlilik yılınızı çözmeye çalışıyor arkadaşlar. Evlilik tarihiniz eğer;

    25 Eylül 2010 ise alamazsınız.
    25 Eylül 2011 ise alabilirsiniz.

    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

  8. #8
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2012
    Mesajlar
    1

    Ynt: Evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

    slm.bir konu var size danışmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.
    Eşim 10.10.2008 tarihinden itibaren ssk lı olarak kurumsal bir firmada çalışıyor.
    11.07.2011 tarihinde evlendik.evleneli 1 yıl geçmedi Şuan işten ayırmak istiyor.İşyerine ihbar ve kıdem tazminatı için nezaman, neşekilde yazılı başvuru yapması gerekiyor.İhbar tazminatı için nekadar süre önce bildirimde bulunmamız gerekiyor.


  9. #9
    nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    12.411

    Ynt: Evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

    İhbar tazminatı hakkınız yok. Nikah tarihinden itibaren bir yıl içersinde işyerine evlilik nedeniyle ayrılmak istediğini belirtir dilekçe ile başvurarak KIDEM tazminatını alır.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

  10. #10
    şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Kasım.2011
    Mesajlar
    4.714

    Ynt: Evlilik nedeniyle işten ayrılma?????

    Alıntı şans Nickli Üyeden Alıntı
    merhabalar, evlilik nedeniyle işten ayrılmada tam bir yıl şartımı var 25 eylülde evlendim kasım 10 gıbı ısten ayrılsam tazmınatımı alabilirmıyım ...yoksa yanar mı tazminatım.. çok teşekurler....
    Alıntı şans Nickli Üyeden Alıntı
    4 yıldır aynı şirkette calışıyorum, bir kısmınız alabilir bir kısmınız alamaz demişsiniz ama net olarak nasıl öğrenebilirim ona göre işten ayrılacağım.
    yeterli cevap verilmiş,
    4 yıllık kıdeminiz var,25.09.2011 de evlenmiş(25.10.2010 da evlememiş) iseniz bir yıllık süre dolmadan(yani 25.09.2011-25.09.2012 tarihler arası evlilik nedeniyle işyerinden ayrılmanız halinde)ihbar hariç, hizmet sürenize bağlı olarak k.tazminatınızı , ve kullanmamış olduğunuz yıllık izin var ise ücretlerinizi de alabileceksiniz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Evlilik nedeniyle işten ayrılma ve 3 yıllık sözleşme
    Konu Sahibi mango Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 26
    Son Mesaj : 14.Aralık.2011, 16:15
  2. Evlilik Nedeniyle işten ayrılma
    Konu Sahibi Tuareq Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 20
    Son Mesaj : 25.Kasım.2010, 14:41
  3. Evlilik nedeni ile işten ayrılma
    Konu Sahibi leyirem82 Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 26.Ağustos.2010, 17:01
  4. Evlilik Nedeniyle İşten Ayrılma
    Konu Sahibi meltemg Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 05.Eylül.2006, 15:53
  5. Evlilik Nedeniyle işten ayrılma
    Konu Sahibi Tuareq Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 05.Temmuz.2005, 21:50

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36