kamu işçi maaş

Konu: İşveren Maaşımı Ödemiyor

Angry İşveren Maaşımı Ödemiyor

Yaklaşık 80 gündür çalıştığım ajansta işveren maaşımı düzenli ödemediği için dün itibariyle işi bıraktım (not: bugüne kadar 1 aylık maaş aldım ) bunun sonucunda işvereni sgk 170 hattına ihbar ettim ve yetkililer bu konunun üzerine gideceklerini söylediler bunun sonucunda iş verenle görüşmemde beni dava edeceğini söyledi İşverenin böyle bir hakkı olabilir mi yoksa korkutma amaçlı mı bunu söyledi ayrıca bu işvereni daha öncede şikayet etmişler bir sonuç alınamamış adam gayet rahat birisi (anlayana)

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Ne diye dava edecekmiş, maaşını almak istediğin için mi? Hakkını aradığın için mi?
    Şikayet etmek en doğal hakkın.Bölge Çalışma Müdürlüğü, Sgk, İşkur' a şikayet edebilirsin, sonuç alamazsan mahkemeye dahi gidebilirsin.En doğal hakkın.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Dava edeceğine önce alacaklarınızı ödesin. Sonrada ihbar tazminatınızı ödeyerek sizi çıkarsın.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Aslında teslim edilmesi gerekn bir web sayfası vardı bir kaç gün sonra bitmesi gerekiyordu o yarım kalmasın her iki tarafta mağdur olmasın diye paranın yarısı (site tasarımı için ödenen kapora) eski işverenimde kalsın kalanınıda bana ödeyin dedim müşteri konumundaki firmada bunu kabul etti benm işverende buna bozuldu heralde ne diyeyim arkadaşlar haya kötü

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İlk iletinize bağlı olarak,gerçekten olay dediğiniz gibiyse,bu durum M-25/II-e kapsamında"işcinin işveren veya işyeri hakkında asılsız şikayet ve ihbarda bulunması"değil,dilekçedeki beyanınızı tam bilmiyoruz ama geçerli neden bile oluşturrmaz,ortada gerçekten ücretin gününde ödenmemesi durumu var,buna bağlı olarak işcide şikayet hakkını kullanıyor,inceleme sonucu ücretin ödenmesinde gecikme olduğuda anlaşılacak,dolayısıyle buna göre işveren " beni şikayet ettiğin için senden davacı olacağım dese-olsa"da aleyhde bir sonuç çıkacağı düşüncesinde değilim,çünkü bu olaya bağlı şikayetiniz gerçeği yansıtıyor.(Tabi işveren ve işyeri aleyhine ve işverenliğin ilgili kurumlar ve sosyal çevreye karşı itibarını sarsacak beyanlarınız yoksa)
    Ücretinizin düzenli ödenmemiş-ödenmiyor olması sebebiyle, işi bırakmış olmanız noktasında zamanlama olarak tereddütlerim var ama bu ikinci iletiniz daha da farklı bir konu.

Açıklamalarınız için teşekkürler
    Şeref bey ikinci konuya gelince bu iki kurum arasında her hangi bir yazılı sözleşme olmaması ve karşı firmanın benim tarafımda olması aynı zamanda mevcut işin tasarımı kendime ait olması, bu konu hakkında bir sorun çıkarabileceğini düşünmüyorum ama...

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Siz orada sgk lı çalışanmısınız,yoksa dısardan iş mi yapıyorsunuz

İşci olarak hizmet akdi ile bağımlı çalışmanız dışında,dediğiniz gibi bir durum var ise bu noktada şahsen çok olumsuz düşünceye sahip değilim

Yok dışardan çalışan değilim ama benim sadece bu ayın 5'inde sigortam yatırılmış onun dışında iş verenimle aramda bir sözleşme bulunmuyor vede bugüne kadar aldığım tek maaşıda elden alıp herhangi bir bodro belgesine imza atmadım

Alıntı lapazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok dışardan çalışan değilim ama benim sadece bu ayın 5'inde sigortam yatırılmış onun dışında iş verenimle aramda bir sözleşme bulunmuyor vede bugüne kadar aldığım tek maaşıda elden alıp herhangi bir bodro belgesine imza atmadım
    Ay ın 5 i itibariyle sözleşme olmasa da işci-işveren ilişkisi var,başlamış,bu manada bağımlı çalışansınız,kaç kişi çalışıyor bu işyerinde ve bu işverenliğe bağlı diğer işyerlerinde (3 den fazlamı?)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)