kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni

Konu: Haklı Fesih ve Kıdem Tazminatı Konusunda Kesin Cevaplar Arıyorum

Lightbulb Haklı Fesih ve Kıdem Tazminatı Konusunda Kesin Cevaplar Arıyorum

Selamlar...
    Sitenize yeni üye oldum ve iş akdimi haklı sebeblerden fesh ettiğime dair noterden ihtar çektim...
    Patronlar devlet istediği kadar ceza kessin öderim ama sana 1 kuruş ödemem diyor... Bundan sonraki süreç nasıl işliceycek acaba...
    Alo 170 imi arasam, çalışma bakanlığına mı gitsem yoksa direk bir avukata mı gideyim... Değerli bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekküler....

Haklı Fesih Sebeblerim...
    1. Mesai ücretlerinin resmi tutardan ödenmemesi ( Asgari ücret alıyorum, Ayda 80 saat mesai yapıyorum, saat başına ödenen rakam 3 tl )
    2. Zorunlu mesaiye bırakılması ( Mesaiye kalınmadığı takdirde psikolojik baskı ve tehdit )
    3. Kaldığımız mesailerin bodroya işlememesi...

Arkadaşlar bilgilendirecek kimse yok mu ? (

Bu konularda cevap yazıyorduk. Ancak moderatörler kendileri dışında, bilgi sahibi kişilerin paylaşımlarından rahatsız olduklarını açık bir şekilde belli edince, yardım etme zevkini kendilerine bıraktık. Bu haliyle forum meslektaşların deneyimlerini paylaşma noktasından çıkıp, moderatörlerin kanun ve mevzuat numaralarını burda yayınlama moduna dönüştü.. bol şans dilerinm

Üstadım varsa bilginiz niye esirgiyorsunuz... Hiç bir bilgim yok, sizlerden yardım bekliyorum, saygılar....

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    admin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator
    Alıntı MEHMETAYDIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda cevap yazıyorduk. Ancak moderatörler kendileri dışında, bilgi sahibi kişilerin paylaşımlarından rahatsız olduklarını açık bir şekilde belli edince, yardım etme zevkini kendilerine bıraktık. Bu haliyle forum meslektaşların deneyimlerini paylaşma noktasından çıkıp, moderatörlerin kanun ve mevzuat numaralarını burda yayınlama moduna dönüştü.. bol şans dilerinm
    Mehmet Bey bu kanıya nasıl vardınız öğrenebilir miyim? Açıklama bekliyorum sizden.

Admin lütfen konuyu dağıtmadan yardım edermisiniz...

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Murat2023 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklı Fesih Sebeblerim...
    1. Mesai ücretlerinin resmi tutardan ödenmemesi ( Asgari ücret alıyorum, Ayda 80 saat mesai yapıyorum, saat başına ödenen rakam 3 tl )
    2. Zorunlu mesaiye bırakılması ( Mesaiye kalınmadığı takdirde psikolojik baskı ve tehdit )
    3. Kaldığımız mesailerin bodroya işlememesi...
    -Şu an iddia ettiğiniz sebebler ile sözleşmenin tarafınızdan feshedilmiş olduğu,
    -Anlaşılan bu durumun işveren tarafından kabül edilmiyeceği,büyük ihtimal devamsızlık yada (kendince)başkaca sebebler ile işverenin de fesih yoluna gitmiş olabileceği,
    -İşveren (size göre)yasal haklarınızı ödememiş olacağından,ödemiyeceğinden,olayın tarafınızdan dava konusu edileceği,
    -Şikayetci veya davacı da olsanız,iddialarınızın ispat yükümlülüğünün tarafınıza ait olduğu,
    -Ücretin ödendiğinin ispatının ise işverene ait olduğu,
    -Mahkemece iddalarınızın araştırılacağı ,dava konusu çerçevesinde,gerekli tüm bilgi,belge ve beyanların değerlendirilerek karar verileceği,dava lehihinize sonuçlansa da işverenin itiraz etmesi ile birlikte Yargıtay aşaması-temyiz süreci derken bu davanın asgari 2-2.5 yıl sürebileceği,

Tavsiyem; zamandan kazanmak ve bu aşamada hazırlanacak dosyanın ,mahkeme aşamasında dava ya katkı sunması düşüncesiyle ,önce şikayet hakkınızı kullanmanız,buradan çıkacak sonuca göre hareket etmeniz,yine de ödeme yapılmaz ise bu defa yargı yoluna başvurmanız.(elbette takdiri size aittir)
    miller57 bunu beğendi.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Vakit gecirmeden bir avukat destegide alarak dava açın bence. Ortalama 1,5- 3 yıl sürecek bir süreci ölsemde ödemem diyen bir işverene karşı 1gün bile geciktirmenin hiç gereği yok bence.
    miller57 bunu beğendi.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Murat2023 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Admin lütfen konuyu dağıtmadan yardım edermisiniz...
    sn.Murat2023;
    konu sizin sorununuz ama , sn.Mehmet Aydın ın tepkili düşüncesi tüm forumla ilgili oldugundan ,
    bence sizin tekil sorununuzdan çok çok ( ama çooookkk ) daha önemli.
    Bir de o yönden bakmanızı dilerim olaya.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Olayımız dışına çıkmak istemem ama şahsen Sn.Mehmet Aydın beyin düşünceleri ile ilgili bir hissiyata sahip değilim,gayet rahat özgür irademle ,bildiğim ölçüde,cevap vermeye-paylaşmaya çalışıyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)