kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni

Konu: Doğum İzninde Doktor Raporu Ve Doğum Parası

Merhabalar ben 4 aylık hamileyken isten cikarildim.issizlik maaşı aliyorum suanda dogum parasina yda sut parasina hak kazanabilirmiyormuyum acaba.bu konuda bna bilgi verirmisin

maalesef hak kazanamazsın. ama doğuma kadar tekrar işe girersen (hamile bir kadını işe alacaklarını hiç sanmıyorum ama) doğum ücreti ve süt parası alabilirsin.
    sen çalışmıyor olsan da eşin sigortalı olarak çalışıyorsa süt parasını eşin alabilir. (103 TL sanırım 2014 yılı)

Merhaba ben 32.hafta çalışabilir raporu aldım işyerinin Muhasebeci sine raporu teslim ettim muhasebeci bunun SGK sistemine girmiyoruz dedi ama hastane SGK ya biz bildiriyoruz dedi.bundan dolayı bir karışıklık yaşıyorum calisilabilir raporu SGK ya bildirilmeyecek mi ? SGK sistemine sadece 37. Hafta raporu ile doğum raporu mu bildiriliyor ? Diğer sorum 32.hafta raporumda raporu aldigim tarih yazıyor fakat aynı zamanda rapor bitiş tarihi kısmına bilgisayar otomatik olarak bir tarih atadı yanlışlıkla doktor bir sorun olmaz bilgisayar sistemiyle alakali dedi bir sorun yaşar miyim ?

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Doğuma 3 hf kalıncaya kadar çalışabilir raporunu işverenize vermelisiniz ki o sürede çalışabilesiniz. İşveren ise bu raporu herhangi bir yere bildirmiyor. Doğum izninize ayrıldığınızda da bu raporu işverene vereceksiniz. Doğum gerçekleştiğinde doktorunuz çalışabileceğiniz tarihi içeren doğum izni raporu verecek. Bu son raporu işverene vereceksiniz ve oda sgk sistemine gerekli girişleri yapacak.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

merhaba,bir sorum olucak bilgi sahibi olanlardan yardım rica ediyorum....23 haftalık hamileyim,1 temmuzda 15 haflık hamılelıgımde ısten cıkartıldım sözleşmeli çalışıyordum sözleşmem bitti,şimdi tekrar başka bir yerde işe başlayacağım aradaki 2 aylık süre boşluğum oluşuyor doğum iznine ayrılana kadar 2 aylık sigortam yatmış olacak,doğum parası hesaplanırken son 3 aydaki prim ödenmişliğine bakılıyor yazıyor heryerde benim 2 aylık boşluğumdan önce yatan son primim ve doğum raporu alana kadar yatan 2 aylık sigorta bedelim mi dikkate alınacak bazı sitelerde son 3 ayda çalışmışlık yoksa geriye dönük primler dikkate alınır yazıyor yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.
    alikaya bunu beğendi.

Kimse cevap vermıycek sanırım ?
    alikaya bunu beğendi.

gökçes dogum izni 16 hafta olup bunun ilk 8 haftası dogumdan önce olup son 8 haftası ise dogumdan sonradır.ancak her hangi bir sgk nın anlasmalı hastanesinden çalışabilir raporu alırsanız dogumdan önceki 3 haftaya kadar calısabilirsiniz,dogum iznini kullanmadıgınız haftalar dogumdan sonra kullanbilirsiniz.ikincisi galiba bir yerden yalnıs bri bilgi almıssınız dogum izninden yararlanbilmek icin dogumdan önceki yılda en az 90 gün sigorta priminizin olması lazım.

yani bir iş yerinde son 90 gün çalışcan diye bişey yok o senediki toplam adına yatan prim günene bakıyorlar 90 günü tamamlamıssansa dogum izninden yararlaniblirsin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)