alohaber android
Like Tree4Beğeni

Konu: Bağkur Dondurma Hakkında Sorum

Bağkur Dondurma Hakkında Sorum

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Yaklaşık 10 aydır ssk lı bir işte çalışıyorum. Babam ise 3 yıl 4 aydır bağkurlu. her ay yaklaşık 280 lira yatırıyor yanlış hatırlamıyorsam.
    6-7 aydır ödemelerimizde bi sıkıntı oldu ve yaklaşık 2.250 TL borç birikti.

Annemi Benim sigortam ile hastaneye götürmek istiyorum fakat ya bağkur borçları kapanmalı yada bağkur iptal edilmeli dediler. Aksi halde annem benim sigortamdan yararlanamıyormuş.

Borç elbet ödenicek fakat biraz zaman lazım ödemek için. Bağkuru iptal ettirmek istemiyoruz.

Şimdi benim merak ettiğim Bağkuru 1 ay felan dondurup annemi benim sigortamdan yararlanarak hastaneye götürüp gerekli tedavileri yaptırabilir ve sonrasında bağkura kaldığı yerden devam edebilirmiyim.

Yanıtlarınız benim ve annem için çok önemli. Zaman ayıracak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    30 Gününüz dolduktan sonra, İşyerinizin bağlı olduğu SGM' ye giderek, annenizi kendi üzerinize sağlıktan yararlanmak üzere kayıt ettirebilirsiniz.
    mehmet818 bunu beğendi.

Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 Gününüz dolduktan sonra, İşyerinizin bağlı olduğu SGM' ye giderek, annenizi kendi üzerinize sağlıktan yararlanmak üzere kayıt ettirebilirsiniz.
    30 günden kastınız benim sigortalı olmamdan itibaren olan 30günmü tam anlamadım.

Evet.
    Sizin ve aile bireylerinizin sağlıktan yararlanabilmesi için sizin adınıza 30 günlük prim ödemesinin yapılmış olması gerekiyor.
    miller57 bunu beğendi.

Evet.
    Sizin ve aile bireylerinizin sağlıktan yararlanabilmesi için sizin adınıza 30 günlük prim ödemesinin yapılmış olması gerekiyor.
    çok teşekkür ederim ilginiz için.
    sigortam yaklaşık 10 aydır yatıyor. yani istediğimiz zaman bağkuru dondurabiliriz anlamınamı geliyor?

Bağkuru dondurmak demeyelim de, annenizi kendi üzerinize sağlıktan yararlanmak üzere kaydırmak diyebiliriz.
    Yoksa, babanızın bağkurunuzu durdurmak veya dondurmak mümkün değildir, işyerini kapatmadığı sürece.

Ayrıca annende olduğu gibi sen babanı kendi üzerine geçiremezsin, bağkur borcu aslı ona ait olduğu için.O borcu kapamadan sağlıktan yararlanamaz.

Bağkuru dondurmak demeyelim de, annenizi kendi üzerinize sağlıktan yararlanmak üzere kaydırmak diyebiliriz.
    Yoksa, babanızın bağkurunuzu durdurmak veya dondurmak mümkün değildir, işyerini kapatmadığı sürece.

Ayrıca annende olduğu gibi sen babanı kendi üzerine geçiremezsin, bağkur borcu aslı ona ait olduğu için.O borcu kapamadan sağlıktan yararlanamaz.
    sgk ya gittiğimde ya borcunuz tamamen kapatılmalı yada iptal ettirilmesi demişlerdi sanırım. su an sadece annemin sigortamdan yararlanabilmesi için ne yapabilirim?

Çalıştığın işyerinin bağlı olduğu Sgm' ye giderek anneni senin üzerinden sağlık yardımı alacak şekilde kayıt ettirmen gerekiyor.
    miller57 bunu beğendi.

Çalıştığın işyerinin bağlı olduğu Sgm' ye giderek anneni senin üzerinden sağlık yardımı alacak şekilde kayıt ettirmen gerekiyor.
    sgkya gittim zaten. bağkur borcunu kapatmazsanız anneniz sizden yararlanamaz dediler. ben amacım bağkuru 1 aylığına felan dondurup hastane işine halledikten sonra bağkur borcunu kapatmaya devam etmek

Bence ssk ile tekrar görüşün, annenizi kendi üzerinize kayıt edebilmelisiniz. Sonuçta borç annenizin kendi borcu değil, başkasının borcu yüzünden kendisine tanınmış bir haktan yararlandırılmaması normal değil.
    Daha önce dediğim gibi bağkuru dondurma diye birşey yok.
    mehmet818 bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)