kamu işçi maaş

Like Tree15Beğeni

Konu: Evlilik Nedeniyle İşçinin İşten Ayrılması Ve İşsizlik Maaşı Alması İçin Ne Yapılabilir ?

demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demiral isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sayın nguroy,

Müfettişlik kendi içerisinde farklı kavram ve anlamlar üretebilir örnek verecek olursak vergi müfettişi ve banka müfettişi bu konudaki olayımızda vergi müfettişliğine deyinmiştim sizde müfettişlik yaptım yazdığınızda vergi müfettişi olduğunuz kanısına vardım bu kadar basit oysa konumuz vergi üzerineydi banka müfettişliği ayrı bir kavram.

Diğer konu, sizin söylediğinizin doğrumu değilmi diye onu tartışın kaynak göstererek çürütün demişsiniz hatılarmısınız vergi mevzuatında bir konu/soru vardı birkaç ay önce tüccar çeki ile ilgili ben konuya yorum yaptım sizde hayır yanlış biliyorsunuz dediniz bende sonuna kadar yazdıklarımı savundum siz yanlış biliyorsunuz diye yazmıştım sizde banka müfettişliği yaptığınızı söylemiştiniz bende size banka müfettişliği yapmanız herşeyi doğru biliyor anlamını taşımaz mevzuatları iyi okuyup değerlendirmek gerektiğini söylemiştim sizde bana çek konusu ile ilgili kaynak istemiştiniz bende size madem banka müfettişliği yaptınız çevrenizdede banka müfettişi arkadaşlarınızında olduğunu onlardan öğrenebilirsiniz diye cevap yazmıştım (hatta kendim içinde ben bu konulara çok fazla hakim olduğumu detaylı açıklamıştım) daha sonra kaynağını bulup benim savunduğum yorumun doğruluğana karar verdiniz bankaları suçlayarak demem o ki bu konudada bence mevzuatları iyi okuyup yorumlamanız/yorumlamak gerekiyor umarım gayet açık ve net açıklamışımdır.

Not:Yoksa müfettiş , maliyeci, uzman, vb kavramlar sanal kavramlardır. Bırakın gerçeğe dönün. demişsiniz oysaki bunlar tamamen hayatın içerisinde bulunan sanal olmayıp gerçek anlam ve kavramlar içeren görev unsurlarıdır ve gerçeğin bizzat içerisindedir.

İyi Günler.

Tarafımca yazılan mesajlar şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sn Demiral;

Tüccar çeki konusunu gayet iyi hatırlıyorum.

Bence siz benim yazdıklarımı tekrar bir okuyun. Siz tüccar olmayan çeki banka teminata almaz demiştiniz.
    Bende "Cirantaya bakar kredi kullanan ciranta güvenliir ve sağlam ise tüccar olmayan çeki de banka alır".
    Okumak başka bir şey okudğunu anlamak da ayrı bir kavram.
    Bence siz yorum yapmaktan çok, yapılan yorumları daha iyi anlamaya çalışmalısınız.
    Kolay gelsin.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sn.Demiral
    merhaba
    Bir konu üzerinden mutabık kalınamayıp,son yazdığınız mesajınız(27.06-saat:14.53)dan sonra, karşı görüş veya farklı beyanda bulunulmamış olmasına rağmen , bügün tekrar aynı kanuya dönmenize bir anlam veremedim(elbette bana sormayacaksınız ,tabiki takdir sizin)ama inanın gereği yoktu.
    İyi günler.

Sayın nguroy,

Konu farklı mevzuata ait konusu açıldı sonuçta o çeki banka teminat için almamış ve almadığını belirttim gayet kesin ve net şekilde sonuçta soruyu soranın üyenin çekinide almamış size ilgili forumdaki yazışmaları tek link olarak iletiyorum.

İyi Günler.
    Tarafımca yazılan mesajlar şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

Alıntı şeref aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn.Demiral
    merhaba
    Bir konu üzerinden mutabık kalınamayıp,son yazdığınız mesajınız(27.06-saat:14.53)dan sonra, karşı görüş veya farklı beyanda bulunulmamış olmasına rağmen , bügün tekrar aynı kanuya dönmenize bir anlam veremedim(elbette bana sormayacaksınız ,tabiki takdir sizin)ama inanın gereği yoktu.
    İyi günler.
    Sayın şeref aydemir,

merhaba,

müfettişlik kısmına açıklık getirilmesi için belirttim.

İyi Günler.

Alıntı demiral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın nguroy,

Konu farklı mevzuata ait konusu açıldı sonuçta o çeki banka teminat için almamış ve almadığını belirttim gayet kesin ve net şekilde sonuçta soruyu soranın üyenin çekinide almamış size ilgili forumdaki yazışmaları tek link olarak iletiyorum.

İyi Günler.
    Tacir Olmayan Çeki

İyi Günler.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Konuyla ilgisi bulunmayan linkin kaldırılmasını rica ediyorum yönetimden

Taraf olmayı düşünmemekle beraber bana göre de başlık/konu ile ilgisi olmayan yöne çekilmesi doğdu değil..
    Devam eden bir başlık mevcut oradan devam edilmesi uygundur kanımca.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)