kamu işçi maaş

Like Tree5Beğeni

Konu: Yıldırma Politikasıyla Karşı Karşıyayım

Yıldırma Politikasıyla Karşı Karşıyayım

5,5 yıldır aynı işyerinde çalışmaktayım. çalışma saatlerim 9-7 bir saat öğle tatilim var faakt cumartesi günü 9-3 çalışmkata ve cts günü öğle izni kullanmamaktayım. haftalık çalışma süresinden fazla çalıştığımı düşünüyorum ve mesai ücreti almıyorum. ayrıca sigortam asgari ücret üzerinden yatırılmakta itiraz etsemde işveren bu şekilde devam etmekte. kalan parayı elden vermekte. ben sgk ve iş kura şikayette bulundum. yıldırma politikasıyla işten tazminatsız çıkartılmaya çalışıyorum. senelik izne çıktığımda hakkımda tutanak haırlayıp tazminatsız atıcaklardı mahkeme yoluna başvuracağımı söylediğimde geri çektiler. şuanda psikolojik baskı ve kurallarla yıldırılmaya çalışıyorum. zor durumdayım durumun aciliyetini yeniden 170 arayarak bildirdim ne zmn müfettiş gelir. ayrıca işe başlarken iş sözleşmesi imzalatılmadı bana yani is saatlerini öğle iznini kabul ettiğime dair hiç bir belgeleri yok. senelik izne gönderdiklerindede izin belgesi hiç imzalatmadılar bana. çok zor duurmdayım ne yapmam gerekli bilmiyorum bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim durum aleyhimemi yoksa lehime mi işler mahkemeye gitmeyi düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim

bunun adına mobing derler öyle bir anda işçiyi silemezler biz burada neciyiz neyiz o işvereni adam gibi severiz. sen bu durumda o iş verene uzun atlama bile yaptırırsın unutma sende de 5 as var kozunu iyi oyna biz arkandayız korkma sen cesur ol mahkemeye git adamlara posteki bile saydırırsın

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Herşeyi anladım da siz burda necisiniz sn stajyerim onu hiç anlamadım işte.
    mrt1980 bunu beğendi.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Yanlız kendisi çok fena gaz veriyor
    benim bile bir an hieeeyyyyttt diye nara atasım geldi.

AYSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AYSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşeyi anladım da siz burda necisiniz sn stajyerim onu hiç anlamadım işte.
    ............
    Ölüm varsa bu dünyada.. zulüm var.

Alıntı nazlimert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5,5 yıldır aynı işyerinde çalışmaktayım. çalışma saatlerim 9-7 bir saat öğle tatilim var faakt cumartesi günü 9-3 çalışmkata ve cts günü öğle izni kullanmamaktayım. haftalık çalışma süresinden fazla çalıştığımı düşünüyorum ve mesai ücreti almıyorum.
    Evet, belirttiğiniz çalışma sürelerine bakıldığında c.tesi yaptığınız çalışmanın tamamı fazla çalışma olarak görülüyor 9-19 arası 10 saat, 1 saat yemek = 9 saat çalışma, 5 gün x 9 saat = 45 saat hafta içi çalışmayla tamamlanıyor.
    Bu durumda her hafta 9-15 çalışmasıyla 6 saatlik fazla çalışmanız olmuş olur.

ayrıca sigortam asgari ücret üzerinden yatırılmakta itiraz etsemde işveren bu şekilde devam etmekte. kalan parayı elden vermekte. ben sgk ve iş kura şikayette bulundum. yıldırma politikasıyla işten tazminatsız çıkartılmaya çalışıyorum. senelik izne çıktığımda hakkımda tutanak haırlayıp tazminatsız atıcaklardı mahkeme yoluna başvuracağımı söylediğimde geri çektiler. şuanda psikolojik baskı ve kurallarla yıldırılmaya çalışıyorum. zor durumdayım durumun aciliyetini yeniden 170 arayarak bildirdim ne zmn müfettiş gelir.
    Bu sebeplerle haklı olarak sözleşmenizi feshedip, kıdem tazminatınızı talep etme hakkınız var, madem mahkemeye vereceksiniz, bir ek yük te binmeyecek düşündüğünüzden başka. Yapılan baskılara katlanmak zorunda değilsiniz yani, sonuçta baskılar yıldırmak ve tazminatsız gitmenizi sağlamak adına yapılmakta, bırakın gidin, tazminatınızı dava açarak talep edin.
    Ücretin eksik ödenmesi , pirmlerin düşük ödenmesi nedeniyle sözleşmenizi feshettiğinizi ve kıdem tazminatınızın gerçek ücretiniz üzerinden ödenmesini işverene noter kanalıyla bildirip hemen ayrılabilirsiniz.
    Davanızda emsal ücret tesbiti ve aynı yerde sizinle aynı dönemlerde çalışmış kişilerin şahitliğini isteyebilirsiniz.

Alıntı stajerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun adına mobing derler öyle bir anda işçiyi silemezler biz burada neciyiz neyiz o işvereni adam gibi severiz. Sen bu durumda o iş verene uzun atlama bile yaptırırsın unutma sende de 5 as var kozunu iyi oyna biz arkandayız korkma sen cesur ol mahkemeye git adamlara posteki bile saydırırsın
    haydar dümen vari bir yorum yapmış

Alıntı stajerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun adına mobing derler öyle bir anda işçiyi silemezler biz burada neciyiz neyiz o işvereni adam gibi severiz. sen bu durumda o iş verene uzun atlama bile yaptırırsın unutma sende de 5 as var kozunu iyi oyna biz arkandayız korkma sen cesur ol mahkemeye git adamlara posteki bile saydırırsın
    helal olsun, bu nasıl bi gaz verme, nasıl bir kendine güven, olduğum yerde kendimi kara murat sandım bi an,

Alıntı mehmetis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    helal olsun, bu nasıl bi gaz verme, nasıl bir kendine güven, olduğum yerde kendimi kara murat sandım bi an,
    hayır karamurat benim

Onu bunu bilmem de staj hayırlısıyla biterse dehşet bir muhasebeci olacak..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)