kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni

Konu: Patronun Hilekarlığı

Patronun Hilekarlığı

( 08.07.2013 ) Tarihinde 4 yıldan beri çalışmakta olduğum işyerime gittiğimde patron tarafından sözlü olarak işime son verildiğini söyledi yasal haklarımı alacağım söylenip hiçbir evrağa imza atmadan işyerinden dışarı çıktım aynı gün Notere gidip Kıdem tazminatı+İhbar tazminatı+Yıllık izin alacağımı yazarak Noterden ihtarname çektim işyerime ( 08.07.2013 ) tarihinde çektiğim ihtarname işverenin eline ulaştığında beni telefonla arayıp bize bunu nasıl yaparsın sana hiçbirşey ödemiyeceğiz dedi ve ( 15.07.2013 ) tarihli bir ihtarname geldi evime ( 08.07.2013. 09.07.2013. 10.07.2013 ) tarihlerine ilişkin devamsızlığınızın geçerli bir mazerete bağlanması, buna ilişkin resmi evrak sunmanız aksi halde iş akdinizin bildirimsiz ve tazminatsız olarak haklı nedenle feshedileceği İHTARIDIR. işverenin çekmiş olduğu bu ihtarname mahkemede işverence haklı bir sebep doğururmu yasal haklarımı alamamam gibi bir durum söz konusu olurmu? Saygılarımla.
    NOT: bir Avukatla görüşülüp Mahkeme süreci başlatıldı.

Alıntı grafxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ( 08.07.2013 ) Tarihinde 4 yıldan beri çalışmakta olduğum işyerime gittiğimde patron tarafından sözlü olarak işime son verildiğini söyledi yasal haklarımı alacağım söylenip hiçbir evrağa imza atmadan işyerinden dışarı çıktım aynı gün Notere gidip Kıdem tazminatı+İhbar tazminatı+Yıllık izin alacağımı yazarak Noterden ihtarname çektim işyerime ( 08.07.2013 ) tarihinde çektiğim ihtarname işverenin eline ulaştığında beni telefonla arayıp bize bunu nasıl yaparsın sana hiçbirşey ödemiyeceğiz dedi ve ( 15.07.2013 ) tarihli bir ihtarname geldi evime ( 08.07.2013. 09.07.2013. 10.07.2013 ) tarihlerine ilişkin devamsızlığınızın geçerli bir mazerete bağlanması, buna ilişkin resmi evrak sunmanız aksi halde iş akdinizin bildirimsiz ve tazminatsız olarak haklı nedenle feshedileceği İHTARIDIR. işverenin çekmiş olduğu bu ihtarname mahkemede işverence haklı bir sebep doğururmu yasal haklarımı alamamam gibi bir durum söz konusu olurmu? Saygılarımla.
    NOT: bir Avukatla görüşülüp Mahkeme süreci başlatıldı.
    Sizin çektiğiniz ihtarname içeriği nasıldı ve ona cevap verdilermiydi
    yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum
    kesilir belki fakat çekmeye gelmez boyunum

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İlk ihtarname çeken taraf siz olduğunuz için maça 1/0 galip başlamış olduğunuzu söyleyebilirim,
    sonrasında işcinin devamsızlık yaptığına dair işveren iddiası sorunlu,
    bu davanın işci lehine sonuçlanması muhtemel

İşveren yanlış yapmış, çektiği ihtarnamenin içeriği;

"Tarafınızca gönderilen ihtarda,iş akdinizin feshedildiğini öğrendiğiniz için ihtar çektiğiniz ancak tarafımızca yazılı ve sözlü olarak tarafınıza herhengi bir şekilde ,iş akdinizin feshine yönelik bir beyanda bulunmamıza rağmen,işyerini terkettiğiniz görülmüştür.

İş bu ihtarımızın tebliğini izleyen ....iş günü içinde işbaşı yapmanız,aksi takdirde izinsiz ve özürsüz-mazeretsiz olarak iş yerini terketmiş sayılacağı/olacağınızdan,iş akdiniz haklı nedenle feshedilecektir."

şeklinde olsaydı daha uygun olabilirdi.

Merhaba arkadaşlar ,
    Kusura bakmayın forumda yeni olduğum için konuyu nereye açacağımı bulamadım.
    7 ocak 2013 te İzmir'de OSGB Bünyesinde işe başladım.Sigorta girişim 23.01.2013 tarihinde başladığımı öğrendim.Buna her neyse dedik ve geçtik.Sonrasında Mart ayında Türkiye genelinde bir iş için görevlendirildim.(Sözleşmemde Uşak ili için geçerli bir madde var).1 ay boyunca Türkiye'yi karış karış gezdik.Daha sonra yurtdışı görevlendirilmesi ile Irak'a geldik.Şirketle olan problemlerimizden dolayı Eylül ayında karşılıklı mutabakatla (maillerle sabit) sözleşmemizin feshi için anlaştık ve Irak'taki şirketin bünyesine geçtik.Geçen hafta öğrendik ki eski şirketim bana 1 yıllık alacak için ihtarname göndermiş.Bunun için biz ne yapabiliriz.Eski şirketimizin böyle bir konuda karşılıklı mutabakat var iken dava açması ne kadar geçerlidir.? Yardımlarınızı bekliyorum.İyi günler

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alacak nereden doğuyor?

Sözleşmede şöyle bir madde var şirketin çalıştığı iş yerleri ile 2 yıl boyunca bir sözleşme yapılmaz yapılırsa eğer 1 yıllık tazminat öder şeklinde.Fakat biz karşılıklı olarak anlaştık ve onay aldık
    Konu Volkanayan tarafından (09.Ocak.2014 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bu onay e-postalarında sizden tazminat talep etmeyeceklerine dair bir şey var mıydı?
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

sadece 1 maaş tutarında tazminat üzerine anlaştık.Maillerde bu yazılı şekilde var.

Anlaşılan olayımız"rekabet yasağı"konusuyla ilgili,
    buna göre konuyu BK-6098/M.444 ve devamı maddeleri çerçevesinde irdelemek mümkün olsa gerek.
    Volkanayan bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)