kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni
  • 2 Post By Candostum

Konu: 31 Çeken Aylarda Eksik Gün Bildirimi

31 Çeken Aylarda Eksik Gün Bildirimi

sevgili üstadlarım merhabalar. 31 çeken aylarda bir personel 30 gün çalışmış 1 gün izinsiz işe gelmediyse bu personeli çalışma günü 30 gün üzerinden hesaplandığı için 1 gününü kesmiyoruz. Yani gelmeyen personeli ödüllendirmiş oluyoruz. bununla ilgili Ali Tezel'in bi yazısı var, ama o da kanundaki açıktan şikayetçi. gerçi yazısı 2010 yılına ait. bununla ilgili bi danıştay kararı falan var mı? çünkü işçiler artık iyi niyeti suistimal etmekte ve bunu yıl içerisinde bütün 31 çeken aylarda yapmaktalar.

şuanlık yapçak bişi yok aynen devam eksik gün vermiyorsunuz maaşı günlük veriyorsanız veya asgari ücretten yüksek bir maaş alıyosa
    1 günlük kesinti yapabilirsiniz ancak sgk sı 30 günden göstermek zorundasınız
    bu tamamen sgk nın yılı 360 gün baz almasından kaynaklı bir sorun
    şubat ayındada bir gün işe gelmeyen çalışandan 3 gün kesiliyor sgk birde bu yanı var olayın.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Ücretleri asgari ücretli değil ise, gün 30 kalmak şartı ile o aya ait ücretinde bir günlük kesinti yaparak gösterebilirsiniz. Örneğin 1.500,00 TL alan bir işçi 1 gün işe gelmedi ise, 50,00 TL ceza kesin ve 1.450,00 TL üzerinden Ssk'sını ve primini ödeyin.
    Normalde ceza kesmek aklıma geldi yaptım, denecek bir şey değil, ancak örneği açıklayabilmek için kullandım, mala verilen zarar, az mesai gibi adlarla çözüm bulunabilir.

Alıntı pessimist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili üstadlarım merhabalar. 31 çeken aylarda bir personel 30 gün çalışmış 1 gün izinsiz işe gelmediyse bu personeli çalışma günü 30 gün üzerinden hesaplandığı için 1 gününü kesmiyoruz. Yani gelmeyen personeli ödüllendirmiş oluyoruz. bununla ilgili Ali Tezel'in bi yazısı var, ama o da kanundaki açıktan şikayetçi. gerçi yazısı 2010 yılına ait. bununla ilgili bi danıştay kararı falan var mı? çünkü işçiler artık iyi niyeti suistimal etmekte ve bunu yıl içerisinde bütün 31 çeken aylarda yapmaktalar.
    Eğer mazeretsiz ve izinsiz işe gelmemişse 1 değil 2 gün ücret kesintisi yapabilirsiniz zira haftalık 45 saat çalışma süresini dolduran çalışanlar 1 gün hafta tatiline hak kazanır. Ancak izinsiz ve mazeretsiz olarak işe gelmeyen kişi 45 saati dolduramayacağından hafta tatilini hak etmez ve o günün ücreti de kendisine ödenmez.
    Personelcii ve keremcem bunu beğendi.

Merhabalar.
    Raporu olan personelin ilk 2 gününü karşılamaktayız.Benim sorum 31 çeken aylarda 3 günlük raporlarda izlediğim yol.Rapor girişini manuel yada sistemde kayıtlı ise yapıyorum.Ücretinden 1 gün kesiyorum gün sayısını 30 seçiyorum ve APHB'ni bu şekilde onaylıyorum.Bu yol doğrumudur ve personel kesilen 1 günün parasını alabilirmi?

evet sgk 1 günün ödemesini yapacak. ayrıyeten raporunu da belirtilen tarihler arasında çalışmamıştır diye onaylarsanız hiç sorun olmaz. onaylamazsanız sgk raporluyken çalıştırmışsınız varsayabilir.

Merhaba;
    1-19 arası raporlu 20.sinde işe gelmeyen. (tutanak tutuldu ) 21-30 raporlu 31 aralıkta iş akdi feshedilen işçinin çıkış bildirgesini verirken 1 gün çalıştı (31.günü )29 gün istirahatlı seçersem gelmediği 1 günü nasıl gösterebilirim.
    Ek 10 verirken 01 istirahatlı vermem yeterli mi yoksa puantajda yapmam lazım mı ? 29 gün raporlu 1 gün gelmedi diye. Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)