kamu işçi maaş

Konu: Sebebsiz İşten Çıkarılmak Üzereyim

Sebebsiz İşten Çıkarılmak Üzereyim

Arkadaşlar merhaba öncelikle bu sayfayı düzenlediğiniz için çok teşekkür ederim.Benim sorunuma yardımcı olursanız sevinirim.Ben kamu kuruluşunda özel
    güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım; sözleşmelerimiz 1 yıllık yapılıyor yani 01.01.2013 başlangıç bitiş 31.12.2013 olarak.Ben 01.01.2011 den bu tarafa çalışmaktayım.Yeni yapılan ihaleyi çalıştığım firma kazandı yani aynı firma ile çalışmaya devam edeceğiz.Benim sıkıntım kendi idarem ile değil İl müdürlüğümüz ile sıkıntıda denmez il müdür yardımcımız sebebsiz yere benim açığımı arıyor.Beni işten çıkartacağını dile getiriyor herhangi bir tutanağım saygısızlığım ve de kabahatim yok olmasına rağmen ben haklarımı bilmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim...

öncelikle sigorta dökümlerine ban internetten bütün aylarını ödemiş mi ya da giriş çıkış yapmış mı sonra 1 yıllık sözleşme yaptığında burdaki amaç size tanzimatınızı ödememek ama o 1 yılın sonunda sizi işten çıkartmamışsa buna gün dökümünden bakın arka arkaya zincirleme sözleşme yapılmış sayılır ve belirsiz süreli olur o zaman normalde hak edersiniz tazminatı ayrıca işveren sizi çıkartırsa ihbar da alırsınız kulanmamışsanız yıllık izin ücretini de alırsınız siz orada çalıştığınız saatleri işe giriş çıkışları mesaisiz hafta sonlarıda çalıştığınızı ıspat edebilirseniz sizi işten çıkartsa da faiziyle birlik de bütün haklarınızı alırsınız uyanık olun siz asla hakkınızda bir tutanak imzalatmsın bir suç isnat ederse savunma yapın kabul etmeyin onların imzasını alın kopyasını alın sizin dişli olduğunuzu arkanızda güçlü kimseler olduğunu kanunları bildiğinizi hissettirin onlara

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Taşere edilen bu iş o işyerinin yardımcı işlerinden olup,alt işverenlik ilişkisi bulunmakta,dolayısıyle de birlikte sorumluluk sözkonusudur.(bu noktada doğrusu bu işe ilişkin sözleşmenin incelenmesi sonucunda karar vermek daha doğru olur,çünkü bazen muvazaa olgusu da gündeme gelebiliyor)
    Sözleşmeniz sadece ve sadece sizin işvereniniz tarafından feshedilebilir,bunu onlar(kurum)da bilir/biliyor.
    Şayet tazminatsız fesih olursa(çıkış verirlirse) şikayet ederek hakkınızı arayabilir, ,kendi işvereniniz ve kurum aleyhine (ikisine birden)dava da açabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)