kamu işçi maaş

Konu: Outsource Dış Kaynak Olarak Çalışıyorum Deneme Sürecinde İstifa Etmek İstiyorum

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Tekrar ediyorum biz kanaatlerimizi bildirdik,bu konuyu/işlemi,bir avukat ile görüşerek sonuçlandırmanız uygun olacaktır.

İş sözleşmesinde deneme süresi kaydı var ise(ki var diyorsunuz)buna göre,İş Kanunu M.15"Deneme süresi içinde taraflar iş sözleşmesini bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız feshedebilir"hükmü gereğince fesih yoluna gidiyor(istifa etmiyor)sunuz.İşveren de bu duruma göre sgk-iş den çıkış nedeni olarak Kod:2 üzerinden bildirim yapacak.

Bu işlemin sonuçlandırılması yönünde işvereniniz ile bir sorun/sıkıntı yaşayabileceğinizi düşünüyor ya da işyerinde iş sözleşmemi yazılı olarak feshetsemde, belki işveren işleme koymaz kanaatindeyseniz, işyerine gitmeden de halledebilirsiniz.Bu işlemi (avukat ile görüşerek)Noter kanalıyla halletmeniz daha uygun ise de,aşagıda ki örneği dikkate alıp( yine avukat ile görüşerek) iade tahütlü olarak işverene yazılı olarak da bildirebilirsiniz.

.................. .............şti.ne

............................................/..........adresinde kurulu..................ünvanlı işyerinizde.../..../......tarihinde işe başladım.
    İş Kanunu M.15 doğrultusunda,deneme süresi içinde,.../.../.....tarih ve gün,işverenliğiniz ile tarafım arasında düzenlenen (biliyorsanız.../.../...tarihli) iş sözleşmesini feshetmiş bulunmaktayım.
    Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

Tarih
    Ad-soyad
    T.C Kimlik No
    İmza

(bu şekilde olabilir daha da geliştirilebilir)

NOT:Normalde olması gerekenleri ifade etttik,ANCAK olaki(bir ihtimal"deniz yanar mı yanar"suya akan benzini ateşe verirlerse,deniz yanıyormuş gibi olur)işveren yine de "15.000 tl"lik cezai şart konusunda takibe geçebilir,gerek bu yön,gerekse olayın bütününü düşünerek,BİR AVUKAT dan YARDIM ALARAK BU SÜREÇLERİ SONUÇLANDIRMANIZI ÖNERİRİM.
    Konu şeref aydemir tarafından (09.Ocak.2014 Saat 20:42 ) değiştirilmiştir.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İşyeri, 4857/M.4"İSTİSNALAR"kapsamında bir işyeri ise bu durum(fesih olayı)BK-6098/M.433 yönünden de böyle(bu defa 6098 sayılı Kanunun 433 üncü maddesi doğrultusunda)şeklinde sonuçlandırılabilir (diye düşünüyorum.)
    Konu şeref aydemir tarafından (09.Ocak.2014 Saat 20:58 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)