kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni

Konu: İşçi miyim ,Köle miyim Sizce ?

İşçi miyim ,Köle miyim Sizce ?

iyi gunler degerli uyeler agir sanayi sektorunde calisiyorum kaynakciyim calistigim sirket sigorta pirimlerimizi asgari ucretten yatiriyor maasimizin yarisini bankadan yarısınıda elden veriyor ayda en az iki kez 24 saat çalistiriyor aylik en az 75 saat mesai yapiyoruz maas verilirken bordroyu vermiyor ve 15 geciktiriyor maaslari is guvenlik onlemleri cok az 2 senedir burda calisiyorum ve biktim bu yaptiklarini goruntuye alsam ve cektigm video da 10 iscinin bu konu hakkinda soylediklerini kayda alsam bu adam nasıl bir ceza yer

bence işçide değilsin kölede maalesef öz vatanında garipsin öz yurdun da parya çek dostum videoya kameraya güzel bir ceza yerler kendilerine de çeki düzen verirler keşke herkes senin gibi yapsa

Alıntı tanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence işçide değilsin kölede maalesef öz vatanında garipsin öz yurdun da parya çek dostum videoya kameraya güzel bir ceza yerler kendilerine de çeki düzen verirler keşke herkes senin gibi yapsa
    gercekten bıktim ölumlu kazalarda cok oluyor burda bu şekilde ölmek istemiyorum 600 isci var hepsi böyle malesef video yarar degilmi işe

gelişmiş ülkelerde insanlar eceli gelinde ölür bizim gibi insana değer vermeyen sadece kendini düşünen ülkelerde ise insanlar tesadüfen yaşar her başınıza saksı buz sarkığı düşebilir kaza kuruşunu gelebilir yolda yürürken çukura düşebilirinz insaşşat kökenliyim neler gördük nelere şahit olduk neler duykun uçurumdan yuvarlanan mı dersin mükeri kamyonda ALLLAH MUHZAFAZA kıyma haline gelen mi dersin neler neler zira vahşi kapitalis sistemde din iman cizdan olmaz herkes başkasını sömürle peşinde sırtına binip posasını çıkartma peşinde işverenleri bol şikayet etmek show tv de showa çıkmak lazım

Alıntı tanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelişmiş ülkelerde insanlar eceli gelinde ölür bizim gibi insana değer vermeyen sadece kendini düşünen ülkelerde ise insanlar tesadüfen yaşar her başınıza saksı buz sarkığı düşebilir kaza kuruşunu gelebilir yolda yürürken çukura düşebilirinz insaşşat kökenliyim neler gördük nelere şahit olduk neler duykun uçurumdan yuvarlanan mı dersin mükeri kamyonda ALLLAH MUHZAFAZA kıyma haline gelen mi dersin neler neler zira vahşi kapitalis sistemde din iman cizdan olmaz herkes başkasını sömürle peşinde sırtına binip posasını çıkartma peşinde işverenleri bol şikayet etmek show tv de showa çıkmak lazım
    peki isverenin işcisini 24 saat çaliştırma hakkı varmı bu yaptiklarindan dolayı ne kadar ceza gelir bilginiz varmı

11 saatten fazla çalıştırılamaz.

Alıntı Güven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11 saatten fazla çalıştırılamaz.
    bunları kanıtlarsam nasil bir cezaya tabi tutulur onu ògrenmek istiyorum

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı modernkole Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunları kanıtlarsam nasil bir cezaya tabi tutulur onu ògrenmek istiyorum
    Asarlar....
    ASLI bunu beğendi.

valla iscinin hakkını bu kadar yiyen adamlar nasıl hesap verecekler bilmiyorum

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    valla iscinin hakkını bu kadar yiyen adamlar nasıl hesap verecekler bilmiyorum
    Aslında o kişiler o hesabı verirken çok zorlanmayacaklar. Neden biliyormusunuz? Çünkü o hakların yenmesi işinde o adamlar yalnız değiller, işçi de o hakların yenmesine yıllarca sesini çıkartmadan izin verip seyrediyor , yani alan razı veren razı durumu var ortada. Ne zaman bir şeyler ters geliyor, o zaman o güne kadar o adamların yemesine izin verilen haklar hatırlanıyor. O nedenle o düşündüğünüz yerdeki hesapta çok zorlanmamaları gerekiyor, çünkü yiyenin yanında yediren de olacak, bugüne kadar sen neden yedirdin , eksik prim yatırılmasına göz yumarak , devletten vergi kaçırılmasına izin vererek, ortak olarak diye.

iyi gunler degerli uyeler agir sanayi sektorunde calisiyorum kaynakciyim calistigim sirket sigorta pirimlerimizi asgari ucretten yatiriyor maasimizin yarisini bankadan yarısınıda elden veriyor ayda en az iki kez 24 saat çalistiriyor aylik en az 75 saat mesai yapiyoruz maas verilirken bordroyu vermiyor ve 15 geciktiriyor maaslari is guvenlik onlemleri cok az 2 senedir burda calisiyorum ve biktim bu yaptiklarini goruntuye alsam ve cektigm video da 10 iscinin bu konu hakkinda soylediklerini kayda alsam bu adam nasıl bir ceza yer
    mustang44 bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)