kamu işçi maaş

Konu: İşyerine Noterle Gönderilen İhtarnameye Karşılık Dava Açılabilir mi ?

İşyerine Noterle Gönderilen İhtarnameye Karşılık Dava Açılabilir mi ?

Smlar ben antalyada x güvenlik şirketinde 7 aya yakın süredir çalışıyorum.Maaş bordromuzu vermiyorlar ve gerçek aldığımız maaşlarımızı ve yaptığımız fazla mesai ücretlerini bordroya yansıtmıyorlardı vereceğiz diye beni 6-7 ay oyaladılar bende bunları bu süre içersinde 2 defa çalışma bakanlığına şikayet ettim ve en sonunda 13 şubat günü avukattan 24.maddenin 2e fıkrasına göre ve 37.maddeye istinaden ihtarname yazdırıp noterle gönderdim.Fakat daha önce çalışırken bir konuda çalıştığım projenin güvenlik ofisine panoya bir tartışma yüzünden anayasamızın 10.maddesini yazıp altına da şirketin ismini yazarak asmıştım ve sonra proje değişikliği yaptı ve benim çalıştığım projeyi değiştirdi ama 1-1,5 ay önceki yani önceki projemde yazdığım bu küçük not kağıdından dolayı pazartesi şirketin müdürü beni mahkemeye vereceğini söyledi ama ihtarnameden 4 gün sonra mahkeme açacağını söyledi ben ihtarnameyi gönderdikten sonra tekrar nöbetlerime gitmeye devam ettim işimi aksatmadan.Şirketim bu not kağıdından dolayı bana mahkeme açarmı sizce hakkı varmı?

LÜTFEN ACİL BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM
    Konu Güvenlik1985 tarafından (16.Şubat.2014 Saat 14:12 ) değiştirilmiştir.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bahsekonu ücretlerin, bordroya yansıtılmasına ilişkin ihtarname göndermeseydiniz zaten gündeme gelmeyecekti gibi.
    Eğer "bir tartışma yüzünden"panoya yazıp astığınız husus(Kanun önünde eşitlik)yazısından işveren(tartışma konusuna bağlı olarak) kendi lehine bir sonuç görseydi,o zaman belki fesih olmasa da,en azından disiplin cezası vermesi gerekirdi ama anlaşılan o ki, bunu bile yap(a)mamış!(çünkü tartışmanın kaynağında işveren hatası/kusuru/haksızlığı da olabilir!bilmiyoruz))Zamanında yapması gerekeni yap(a)mayan işverenin şimdi bu konuyu yargıya taşıyacak olması anlaşılır değil.
    Dava açmaz/açamaz değil,açsa da işveren lehine,dolayısıyle sizin aleyhinize bir sonuç çıkar mı?önemli olan bu.
    Hakkınızda dava açacağını sanmıyorum(gözdağı veriyor gibi..) ama açacak ise sadece o yazıyı panoya astığınız için değil,o yazıyla birlikte tartışma konusuna bağlı olarak başkaca sebebler olmalı...

Alıntı şeref aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsekonu ücretlerin, bordroya yansıtılmasına ilişkin ihtarname göndermeseydiniz zaten gündeme gelmeyecekti gibi.
    Eğer "bir tartışma yüzünden"panoya yazıp astığınız husus(Kanun önünde eşitlik)yazısından işveren(tartışma konusuna bağlı olarak) kendi lehine bir sonuç görseydi,o zaman belki fesih olmasa da,en azından disiplin cezası vermesi gerekirdi ama anlaşılan o ki, bunu bile yap(a)mamış!(çünkü tartışmanın kaynağında işveren hatası/kusuru/haksızlığı da olabilir!bilmiyoruz))Zamanında yapması gerekeni yap(a)mayan işverenin şimdi bu konuyu yargıya taşıyacak olması anlaşılır değil.
    Dava açmaz/açamaz değil,açsa da işveren lehine,dolayısıyle sizin aleyhinize bir sonuç çıkar mı?önemli olan bu.
    Hakkınızda dava açacağını sanmıyorum(gözdağı veriyor gibi..) ama açacak ise sadece o yazıyı panoya astığınız için değil,o yazıyla birlikte tartışma konusuna bağlı olarak başkaca sebebler olmalı...

Cevabınız için çok teşekkürler anayasamızın 10.Maddesini yazdığım o küçük kağıdı 1,5 ay kadar sonra gündeme getiriyor tartıştığım kişi de şirketimin çalıştığım projeye extracı olarak gönderdiği başka bir güvenlik şirketinin personeli daha önce işverene o tartışmanın bilgisini vermeme rağmen herhangi bir işlem yapmadı ve haklı nedenlerle sözleşmemin feshi için noterden gönderdiğim ihtarnamenin bir karşılığı olarak görüyorum.Sizce kanun maddesini bir kağıda yazıp çalıştığımız yere panoya astığımızda herhangi bir suç teşkil eder mi?

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Sizin gönderdiğiniz ihtarın içeriği neydi tam olarak??

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Güvenlik1985 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

......haklı nedenlerle sözleşmemin feshi için noterden gönderdiğim ihtarnamenin bir karşılığı olarak görüyorum.
    Ben anladım ki,alacaklarınızı ödenmesi için ihtar gönderdiniz,oysa "sözleşmemin feshi için diyorsunuz!..

Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin gönderdiğiniz ihtarın içeriği neydi tam olarak??

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)