kamu işçi maaş

Konu: Maas Kesintisi İş Sözleşme Feshi

Maas Kesintisi İş Sözleşme Feshi

arkadaşlar bulunduğum işyeri geçen ay 4 gün bayram mesaisi yatırmıstı ancak bu ay o 4 günlük mesai parasını avans gösterip maaşımdan kesmiş bordoda öyle görünüyor birde yıllık izin yapmamama rağmen 14 gün yıllık izin gösterip 12 gün çalışmış göstermiş ayrıyetten haftada 2 gün 12 saat çalısıyor ve mesai almıyoruz işi bırakmak ve tazminatımı yıllık izin paramı almak istiyorum bu konularda hiç bilgim yok ne yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim

Alamadığınız haklarınız için noterden bir ihtar çekin.belli birde süre verin.süre sonunda ödemeleriniz yapılmazsa yargı yoluna başvuracağınızı belirtin.Eğer olay mahkemelik olursa sizinde iddia ettiğiniz şeyleri ispat etmeniz gerekiyor.

Alıntı kamalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alamadığınız haklarınız için noterden bir ihtar çekin.belli birde süre verin.süre sonunda ödemeleriniz yapılmazsa yargı yoluna başvuracağınızı belirtin.Eğer olay mahkemelik olursa sizinde iddia ettiğiniz şeyleri ispat etmeniz gerekiyor.
    İspat derken ben yıllık izin yaptığıma dair hiç bi yere imza atmadım avans aldığıma dairde hiç bi yere imza atmadım bana bildirilmeden yapıldı ispatım şahitlerim iş arkadaşlarım

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İşveren böylesi işlemler yapmış ise elbette doğru değil,ileri sürdüğünüz hususlara bakıldığında bayram tatili çalışması karşılığı ücretlerinizi almamış,yıllık izninizi kullanmamış ve haftalık olağan çalışma süresi içinde sözkonusu bu 2 gün(12-12 saat şeklinde)çalışmakla,haftalık çalışma süresi aşılıyor ise kısmen de olsa fazla çalışma yapmış olduğunuz,bu çalışmalar karşılığı ücretlerinde ödenmemiş/ve veya ödenmesi gerektiği anlaşılıyor.
    Bu sebeblerle olayın yaşandığı Kasım ay ına ait bordro veya ücret pusulasını imzalamayıp,bu durumda şimdilik önce işveren ile görüşmenizde yarar var.
    -isterseniz bu görüşmeniz sonucu tekrar değerlendirme yapabiliriz
    (not.bayram tatili çalışması ile sanırım her hafta(o 2 günlük)yapmış olduğunuz fazla çalışmaların ücretlerinin ödenmediği/ödenmiyor olduğu sözkonusu ise bu takdirde bu çalışmaların tarafınız yönünden ispatı münkün olmalıdır ki,haklı nedenle fesih yoluna gidilebilsin (tabi bu noktaya ilişkin Kasım ay ından geriye doğru ücret bordroları/pusulaları da önem arzeder)

açıkçası ben o haftada 2 gün 12 saat çalısma ücetinin peşinde değilim çünkü günlük çalısma çizelgemize 12 saat çalıstık yaıp imzalasakta muhasebeci onları değişritip kılıfına uyduruyor. amacım almadığım halde avans ve yıllık izin gösteriip bunu bodroda bana imzalatmaya çalısmalarına karşın sözleşmeyi fesh etmek istiyorum böyle biey mümkün değilmidir bu suç değilmidir

Alıntı şeref aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşveren böylesi işlemler yapmış ise elbette doğru değil,ileri sürdüğünüz hususlara bakıldığında bayram tatili çalışması karşılığı ücretlerinizi almamış,yıllık izninizi kullanmamış ve haftalık olağan çalışma süresi içinde sözkonusu bu 2 gün(12-12 saat şeklinde)çalışmakla,haftalık çalışma süresi aşılıyor ise kısmen de olsa fazla çalışma yapmış olduğunuz,bu çalışmalar karşılığı ücretlerinde ödenmemiş/ve veya ödenmesi gerektiği anlaşılıyor.
    Bu sebeblerle olayın yaşandığı Kasım ay ına ait bordro veya ücret pusulasını imzalamayıp,bu durumda şimdilik önce işveren ile görüşmenizde yarar var.
    -isterseniz bu görüşmeniz sonucu tekrar değerlendirme yapabiliriz
    (not.bayram tatili çalışması ile sanırım her hafta(o 2 günlük)yapmış olduğunuz fazla çalışmaların ücretlerinin ödenmediği/ödenmiyor olduğu sözkonusu ise bu takdirde bu çalışmaların tarafınız yönünden ispatı münkün olmalıdır ki,haklı nedenle fesih yoluna gidilebilsin (tabi bu noktaya ilişkin Kasım ay ından geriye doğru ücret bordroları/pusulaları da önem arzeder)
    açıkçası ben o haftada 2 gün 12 saat çalısma ücetinin peşinde değilim çünkü günlük çalısma çizelgemize 12 saat çalıstık yazıp imzalasakta muhasebeci onları değişritip kılıfına uyduruyor geçen aya kadar 8 saat gösterip imza attık. amacım almadığım halde avans gösterilip maaşımdan düşülmesi ve yıllık izin gösteriip bunu bodroda bana imzalatmaya çalısmalarına karşın sözleşmeyi fesh etmek istiyorum böyle biey mümkün değilmidir bu suç değilmidir bordroya imza atmadım yıllık izin avans aldığıma dair imzam yok bu kanıt değilmidir
    Konu el_bela tarafından (06.Aralık.2014 Saat 11:45 ) değiştirilmiştir.

sn.el-bela
    "avans aldığıma dairde hiç bi yere imza atmadım bana bildirilmeden yapıldı ispatım şahitlerim iş arkadaşlarım" o halde sizin açınızdan sorun yok.işveren eğer sizin haklarınızı verdiyse artık, verdiğinin ispatı ona ait..yani sonuç olarak işiniz yargıda bitecek gibi...

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İhtar gönderip, eksik ödenen ücretinizin tamamlanmasını talep edin,
    kesileni ödemezlerse, sözleşmenizi bu sebeple feshedip, iş mahkemesinde dava açarak kıdem tazminatınızı alma şansınız var.

Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İhtar gönderip, eksik ödenen ücretinizin tamamlanmasını talep edin,
    kesileni ödemezlerse, sözleşmenizi bu sebeple feshedip, iş mahkemesinde dava açarak kıdem tazminatınızı alma şansınız var.
    İhtar gönderdikten sonra eksik ücreti verirlerse ben yinede işi bu sebepten dolayı işi bırakıp tazminatımı almak istiyorum öyle bişey mümkün değilmidir

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İşi bırakmanız elbette mümkün, ihbar süresine uyarak.
    Eksik kalan ödeme tamamlandığında, artık haklı bir sebebiniz kalmadığı için, tazminat alabilmeniz de mümkün değil.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)