kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni

Konu: Tazminat Hk

Angry Tazminat Hk

konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilmiyorum oyuzden özür dilerim modlar konuyu taşıabilirlerse sevinirim hemen konuya geliyim

babam işten çıkartılmıştı 22 senedir orda çalışıyordu ve işten çıkartıldığında 7 milyar tazminat vermeye kalktılar babamda dava açtı ve davayı kazandık , şuan davanın 4. senesi 2 sene önce avukat icraya vermişti karşı tarafı sonra karşı taraf babamı aradı ve parayı ödiyceklerini icrayı geri çekmesini söyledi babamda saf hemen geri çekti icrayı ve karşı taraf temyize vermiş tam olarak ne olduğunu bende bilmiyorum ve tam 2 yıldır bu temyiz şeyini bekliyoruz şuan davanın ne durumda olduğunu ve parayı alıp alamayacağımızı bile bilmiyorum avukatı aradığımızda avukat bekliycez diyormuş arkadaşlar lütfen bu işlerden anlayanlar varsa bana tavsiyede bulunsunlar avukatın itliğinemi bukadar bekliyoruz yani bana bu işin içerisinde bi iş varmış gibi geliyor

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Avukatın bişeyliği yok,
    karşı taraf kararı temyiz etmiş, temyiz sonucunda yargıtay kararı onarsa tazminatı alabilirsiniz, kararı onamazsa, neden onamadığına göre yeniden hesaplamalar da olabilir.

Dava dosya numarasını biliyorsanız mahkemesine gidip olayın son durumunu öğrenebilirsiniz. Bence merak edilecek birşey yok. Büyük ihtimalle temyiz onaylar ve daha fazla faizi ile alırsınız. Yalnız benim anlamadığım babanız neyi niçin icraya vermiş bu durumdan avukatın haberi yok mu sonra niye geri çekmiş bu anlarda avukatıyla görüşmemiş mi. Bence eksik bilgi içerisindesiniz avukat veya mahkeme ile ayrıntıları görüşmenizde fayda var.

işten çıkarıldığı halde, tazminat alamadığı için tahminin icraya vermişlerdir.

merhaba kıdem tazminatlarının hesaplama işlemlerini kurumlarda idari personel(devlet memuru) yapabilir mi?
    konunun uzmanı mı olması gerekir hukukçu mu olmalı? eğer yoksa

Kurumun teşkilat yapısına göre "İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü" tarafından yapılması uygundur, zira özlükler bu birimlerdedir. Hesaplamayı memurda yapabilir sözleşmeli pers. işçide, yeterki doğru hakkaniyetli bir hesaplama yapılsın. İşin uzmanı her zaman tercihdir tabiki (her konuda).
    nisan482 bunu beğendi.

İşnin uzmanı derken: İlla hukukçu mânasında değil, Kıdem tazminatı hesabını yapabilen personel demek istedim.
    nisan482 bunu beğendi.

kıdem tazminatı hesaplanırken kurumumuzda personele yemek ayni yol nakit veriliyor. kıdem ve ihbar tazminatı için bunlarda verilecek mi. ihbar tazminatının verilmesi için en az 3 yıl mı çalışmış olması gerekiyor.
    tazminat hesaplanırken işçinin işten ayrıldığında aldığı brüt asgari ücretten mi hesaplanacak. 11. ayda işten ayrılanlar var. kıdem tazminatı nasıl hesaplanıyor. internette ki hesaplamalar doğru mu?

merhaba
    intihar eden bir işçinin ailesi tazminat alabilir mi?

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı nisan482 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    intihar eden bir işçinin ailesi tazminat alabilir mi?
    Vefat eden çalışanın 1 yıldan uzun süren bir çalışma süresi varsa elbette alabilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)