kamu işçi maaş

Konu: Askerlik Durum Belgesi İle Tazminat

Post Askerlik Durum Belgesi İle Tazminat

Merhaba arkadasslar forumuınuza yeni katıldım... daha oncekı cvpları ve konuları ınceledim fakat tam anlamıyla kendı durumuma cvp bulamadım ..

sorum sudur ?

Arkadaslar 2 haftadır bu konuyu arastırıyorum askerlık durum belgesı ıle ıstıfada ısyerı tazmınat odeyemeye yanasmayacak sanırım cunki kanundada askerlık sevk belgesı dıyor.. oda son ay cıkıyor ...ama yargıtay kararları son 5 aya kadar onay vermekte smdı anlamadıgım su eger anlasmazlık olursa ben dava actıgımdamı yargıtay kararı emsal gosterılıp dava kapanıcak ....noter kanalıylada ıstıfa etsem sırket ıstıfamı kabul edıp tazmınat hakkımı kabul etmeyebılıyormus ? bu konuda kendımızı nasıl savunacagız ? 2015 kasım ayında askere gıdecegım fakat agustos ayında ayrılmak ıstıyorum ...en kotu iş mahkemesine dava acsan bile hem avklatlık parası hemde 1.5 yıl sürer dıyorlar ? daha once bu konuyu yaşayan yardımcı olabılırmı... tek sorun sırketıın askerlık durum belgesını kabul etmemesı durumunda ortaya cıkıyor ki kuvvetle muhtemel kabul etmeyecektir ...bu konuda yardımlarınızı rica edıyorum cunki ilerleyen yıllar ıcınde arkadslara yardımcı olacaktır.. şimdiden herkese cok teskkuler...
    Konu estremoo tarafından (19.Haziran.2015 Saat 09:38 ) değiştirilmiştir.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Arkadaşım konuyu gayet güzel ve detaylı özetlemişin. Bize söyleyecek pek bir söz kalmamış.
    İşyeri tazminat ödemek için sülüs ister. Bu da onun hakkıdır. Tersini düşünelim. Bir çalışan askere gitmek üzere ayrılsa ve tazminatını aldıktan sonra gidip erteletse ve 2 sene tecil alsa, işveren yaptığı kıdem ödemesini nasıl izah eder?. Maliye yapışır yakasına.
    Ancak işveren ile anlaşırsa güven duyulursa belki .
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

bu gibi durumlarada arkadaslar ne yapmıs konuyu yazcıktan netıcesını yazan goremedım işyeriyle anlasmaktan baska sansımzı yok sanırım ...anlaşamamız durumundada yapabılecegımız bsey yokmudur aslında bunun ıcın yazmıstım ..teşekkürler

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Askerlik nedeniyle sözleşmenin feshinde kıdem tazminatı ödeneceğini her işveren bilir, zamanı geldiğinde kıdem tazminatınızı alarak ayrılabilirsiniz elbette.
    İzlemeniz gereken yol, askerlik göreviniz nedeniyle sözleşmenizi feshettiğinizi, sevk belgenizi aldığınızda işverene ulaştıracağınızı bildirmektir.
    Sevk belgenizi alıp işverene ilettiğinizde kıdem tazminatı almaya hak kazanmış olursunuz, ayrıldığınız anda değil.
    Kazanılan hakların verilmemesi durumunda başvuracağınız tek nokta ise mahkemeler.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Askerlik nedeniyle sözleşmenin feshinde kıdem tazminatı ödeneceğini her işveren bilir, zamanı geldiğinde kıdem tazminatınızı alarak ayrılabilirsiniz elbette.
    İzlemeniz gereken yol, askerlik göreviniz nedeniyle sözleşmenizi feshettiğinizi, sevk belgenizi aldığınızda işverene ulaştıracağınızı bildirmektir.
    Sevk belgenizi alıp işverene ilettiğinizde kıdem tazminatı almaya hak kazanmış olursunuz, ayrıldığınız anda değil.
    Kazanılan hakların verilmemesi durumunda başvuracağınız tek nokta ise mahkemeler.

Evet gayet güzel özetlenmiş. Askere giderken alırsınız.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

tesrkkurler o zaman sanrım ıstıfa dılekcemıze silüs belgesını daha sonra ıbraz edecegımızı ve tum haklarmı aldım dıye cıkısta ımza atmamak gerekıyor ...tesekkurler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)