kamu işçi maaş

Konu: İhtarname

İhtarname

Forumunuzda yeni üyeyim umarım konuyu doğru bölüme açmışımdır.Konuyu biraz uzun olsa da yardımlarınızı ümit ile bekleyerek anlatmaya çalışıcam.

İki buçuk senedir bir güzellik merkezinde sigortalı olarak çalışıyorum.Belirsiz süreli bir sözleşmem var.Sözleşmemde günde 9 saat çalışacağım belirtilirken günde en az 11 saat çalışıyorum.İşimden tazminatımı alarak ayrılmak istedim.İstifa dilekçem saatleri öne sürdüğüm için defalarca patronum tarafından geri çevrildi ve kendi isteğim ile istifa ediyorum yazmamı istedi.

Bende bunu kabul etmediğim için sürekli zaman kaybediyorum ve iş yerinde huzursuzluklar çoğaldı.Sgk ya gidip istifa dilekçemi oraya vermeyi düşünüyorum ve aynı zamanda iş yerime ihtarname çekmem gerekiyormuş.

Avukata gidecek maddi gücüm yok.
    İhtarnamede iş akdimi fesh ediyorum dersem işe gitme zorunluluğum kalkarmı ?
    Patronum istifa dilekçesini aldıktan sonra 6 hafta daha işe gelmem gerektiğini söyledi ve benim konum ile ilgili ihtarname örneği ile yardımcı olabilecek varmı ?

Yardımlarınızı bekliyorum ve Saygılarımı sunuyorum.

Bu hazırladığım ihtarname uygun olurmu ?

KEŞİF EDEN : XXX XXXXXX

ADRESİ : XXXXXXXXX

MUHATAP : XXXX XXXXXXXX

KONU : Kıdem tazminatı,ihbar tazminatı,yıllık izin ücreti alacağı tarafına ödenmesidir.

AÇIKLAMALAR : 4857 sayılı iş kanunu 24.madde 2.fıkrası A bendi Kapsamında iş veren iş sözleşmesi yapıldığı sırada bu sözleşmenin esaslı noktalarının biri hakkında yanlış vasıflar veya şartlar göstermek yahut gerçeğe uygun olmayan bilgiler vermek veya sözler söylemek suretiyle işçiyi yanıltırsa iş akdini iş sözleşmesi fesh edilir.

xx xx xxxx Güzellik Salonları xxxx şube

İş sözleşmesi maddesinde belirtilen saatlerden daha fazla çalıştırıldığım ve çalışma saatlerinin düzeltilmesi talebimin uygun görülmemesi nedeni ile iş akdimi fesih ediyorum.

10 gün içinde maddi haklarımı tarafıma ödemenizi aksi halde alacaklarımın tahsili için yasal yollara başvuracağımı, mahkeme masrafları ve vekalet ücretinin tarafınıza yükleneceğini ihtar ederim.

SAYIN NOTER;
    Üç nüshadan ibaret bu ihtarnamenin bir nüshasını muhataplara APS olarak tebliğini,bir nüshasının dairenizde saklanmasını,tebliğ şerhine havi bir nüshasının tarafımıza iadesini talep ederim.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    SÖZLEŞME Şartları veya çalışma Şartları/koşulları yönünden de fesih mümkün olabilir ise de bu yolun nereye varacağına baştan kesin hükümvermek zor. Düşüncem haftalık 45 saati aşan çalışmalarınız var ve ücreti de ödenmedi ise işin bu yönünden fesih yoluna gitmeniz daha uygun ama tahminim işveren yinede k.tazminatınızı ödemeyecek,siz de davacı olacak ve mahkemede önceden yapmış olduğunuz bu fazla çalışmaları ispat etmek zorunda kalacaksınız,ispat edemezseniz bu defa dava aleyhinize sonuçlanır.

İhbar Süresi

Personelimizi işten çıkartıcaz aynı şekilde 6 haftalık ihbar süresi var ihbar süresi için noterden ihtar çekmemize gerek varmı yoksa personele direk bildirelimmi.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Yazılı bildirin imzasını da alın.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)