kamu işçi maaş

Konu: İşyeri Değişikliği Bildirimi

İşyeri Değişikliği Bildirimi

Özel güvenlik görevlisini 1 yıldır çalıştığı projeden alıp yıldırma politikası için başka bir projeye gönderilmek isteniyor. Bugün işyerine gelen yetkili sözleşmede bunun olduğunu ve istediği zaman personeli istediği projeye gönderebileceğini söyledi.
    İşyeri Değişikliği bildirimi adı altında yeni projenin adresi yazan ve şu tarihte o projede işe başlanması diye devam eden bi kağıt sundu. Personel olarak bunu imzalamadım ve imzalayıp gitmessen tutanak tutup sözleşmeni feshedicem dendi. Ayrıca bugün çalıştığım işyerine benim yerime personel almışlar. Bu durumda ne yapmalıyım ?

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Genellikle özel güvenlik şirketleri iş sözleşmelerinde bu tür başka projede görevlendirme ile ilgili maddeler olur, %99 sizin sözleşmenizde de bu tür bir değişikliği kabul ettiğinize dair bir onayınız vardır. Eğer varsa,
    belirtilen yeni görev yerinizde belirtilen tarihte işinizin başında olmaz, devamsızlık yaparsanız, işveren devamsızlık nedeniyle sözleşmenizi feshdebilir.

Mevcut hakkı korumak ve kullanmaya ÜSKÜDAR dersek,
    o hakkı doğuran haklı sebeplere AT dersek,
    13.şubatta şu konuyu açtığınızda >> Çalışma Süresi
    AT sizin elinizde idi, haklarınıza kavuşmak için.
    Bugün bahsettiğiniz o görev yeri değişikliği bildirimi ile ,elinizdeki AT'ın ipini karşı tarafa kaptırmış durumdasınız ve ATI alan ÜSKÜDAR a doğru yola çıkmış durumda.

Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genellikle özel güvenlik şirketleri iş sözleşmelerinde bu tür başka projede görevlendirme ile ilgili maddeler olur, %99 sizin sözleşmenizde de bu tür bir değişikliği kabul ettiğinize dair bir onayınız vardır. Eğer varsa,
    belirtilen yeni görev yerinizde belirtilen tarihte işinizin başında olmaz, devamsızlık yaparsanız, işveren devamsızlık nedeniyle sözleşmenizi feshdebilir.
    Her ne kadar sözleşmede olsa da temelli bir proje değişikliği için ayrıca bir onay alınması gerekmiyor mu Keremcem bey

Alıntı Lazzy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar sözleşmede olsa da temelli bir proje değişikliği için ayrıca bir onay alınması gerekmiyor mu Keremcem bey
    Sözleşmede varsa, sonradan bir daha onaya ihtiyaç yok.

Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut hakkı korumak ve kullanmaya ÜSKÜDAR dersek,
    o hakkı doğuran haklı sebeplere AT dersek,
    13.şubatta şu konuyu açtığınızda >> Çalışma Süresi
    AT sizin elinizde idi, haklarınıza kavuşmak için.
    Bugün bahsettiğiniz o görev yeri değişikliği bildirimi ile ,elinizdeki AT'ın ipini karşı tarafa kaptırmış durumdasınız ve ATI alan ÜSKÜDAR a doğru yola çıkmış durumda.
    13 şubatta çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına şikayette bulundum ben. Şikayetimin müfettişe gitmesi yaklaşık 7-8 ayı buldu. Müfettişle telefonda görüşüp tarih aldım ve o tarihte seni orda görmessem işlem yapamam dedi. Müfettiş gelipte sorular sorduğunda ve doğru ama işverene zarar verecek cevaplar verdiğim için bunu yapıyor işveren. Bu mobbing değilde nedir ? Yinede mağdur konumda olan benim bu durumda.

Mobbing değildir onun adı onu biliyorum.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Çalışan yönünden bu iş(görev)yeri değişikliği ile ilgili tek istisna yani çıkar yol,bu değişiklik sebebiyle işci aleyhine çalışma koşullarının ağırlaşmış olup olmadığıdır,bu durumda ancak ve ancak mahkeme kararı ile acıklığa kavuşur,genelde de işverenler "evet bu olayda işci aleyhine durum var) tazminatını ödeyelim demezler.

Alıntı şeref aydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalışan yönünden bu iş(görev)yeri değişikliği ile ilgili tek istisna yani çıkar yol,bu değişiklik sebebiyle işci aleyhine çalışma koşullarının ağırlaşmış olup olmadığıdır,bu durumda ancak ve ancak mahkeme kararı ile acıklığa kavuşur,genelde de işverenler "evet bu olayda işci aleyhine durum var) tazminatını ödeyelim demezler.
    Şeref bey işyerine tek vesayetle gitmekteydim fakat görev değişikliği yapılan yer evime uzak bir yer ve herhangi bir yol ücreti almıyoruz. İşe ilk girerken anlaştığım projeden keyfi olarak başka projeye gönderiliyorum. Sundukları kağıdı imzalamadım ve bugün işverene noter kanalıyla sözleşmemi haklı olarak feshettiğimi bildirdim. Mahkeme yolu gözükecek gibi...

Bende Özel Güvenlik işi yapıyorum. 2,5 yıl çalıştığım şirketten çıkarıldım. Evime gönderilen ihtarname de, başka projeye gönderildiğim ve kabul etmediğim yazyor. Ne güzel İş Kanunu varmış bu ülkede. İstediğin kişiyi işten çıkar. Arkadan başka proje gönderildiğin ama kabul etmediğini söyleyip haklı çıksınlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)